Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

SEYMENLER, MUDANYA BELEDİYESİ KAPALI BİR KUTUDAN İBARETTarih 05 Ocak 2021, 20:53 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

SEYMENLER, MUDANYA BELEDİYESİ KAPALI BİR KUTUDAN İBARET

MHP Mudanya İlçe Başkanı Erkut Seymenler, Mudanya’da şeffaf ve sorgulanabilir bir yönetim göremiyorum, diyerek Mudanya Belediyesinin kapalı bir kutudan ibaret olduğunu ifade etti.

"Aziz Mudanyalı Hemşerilerim; Yepyeni bir yıla girdik. 2021 yılı ilçemiz, milletimiz ve insanlık için hayırlara vesile olsun inşallah. Yeni bir yıl demek, yeni başlangıçlar, yeni hedefler demektir. Halis niyetle, karamsarlığa düşmeden, sabrederek, mücadele ederek, defalarca deneyerek; iyinin, doğrunun, güzelin, Hakk’ın ve adaletin savunucusu olmak demektir. Zaferden değil seferden sorumlu olmak demektir. Aşk ile çalışmak demektir.

MHP Mudanya İlçe Başkanlığı olarak Mudanya için taşıdığımız sorumluluğun bilinci içinde; aktif, sorumlu ve yapıcı misyonumuz ve hemşerilerimizden aldığımız güç ile, önceki yıl olduğu gibi bu yılda aziz Mudanyalı hemşerilerimizin yanında olacak, derdiyle dertlenecek, haklarının yılmaz savunucusu olacağız. MHP olarak Mudanya’nın vicdanı, idraki ve irfanı olmaya var gücümüzle devam edeceğiz.

Aziz Mudanyalı Hemşerilerim;

Yerel yönetimler bizim için çok önemlidir. Yerel yönetimlerde alınan kararların hayatımıza etkisi büyük olmaktadır.Verdiğimiz vergilerin nasıl kullanıldığı, ilçemize nasıl hizmetler planlandığı, yapılan uygulamaların adilane olup olmadığı toplum huzuru açısından azami önem taşımaktadır.

Yerelden başlayan şeffaflık demokrasinin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Hepinizin bildiği gibi yerel seçim dönemlerinde şeffaf yönetim sözü genel olarak en bilinen vaatler arasında yer alır. Ve daha sonra ne hikmetse sorulan sorular genellikle askıda kalır. Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya İlçe Başkanlığı olarak ilçemizin iyi yönetilebilmesi adına,kentinin nasıl yönetildiğini bilmek isteyen, hesap soran ve denetim yapan bir güç olarak Mudanyalı Hemşerilerimizin sesi olmayı sorumluluk addediyoruz.

Mudanya’da şeffaf, sorgulanabilir, hesap veren, demokratik, katılımcı, vatandaşın derdiyle dertlenen, sorun değil, çözüm üreten, hemşerisinin gönlünü kazanmayı bilen bir yönetim görmek istiyoruz. Mudanya namına sorduğumuz sorulara cevap alamadığımız için biz şu anda Mudanya’da şeffaf ve sorgulanabilir, hesap veren bir yönetim göremiyoruz.

2021 yeni yıl mesajında‘daha fazla umut ve daha fazla cesaret temenni ediyorum’ diyen Hayri Tükyılmaza’a diyorum ki biz hem cesuruz hem de umutluyuz. Siz bunu düşünmeyin, siz şunu düşünün: yönetim olarak bu sene şeffaf, hesap veren, sorgulanabilir bir yönetim sergileyecek misiniz?

Bu Doğrultuda Sayın Hayri Türkyılmaz’a Sesleniyorum

Sayın Hayri Türkyılmaz;

Biz Mudanya’da ‘şeffaf bir yönetim’ istiyoruz. Belediye Meclis toplantılarının ve ihalelerin canlı yapılmasını istiyoruz. Bu konuda daha önce belediye meclis toplantısında söz verdiğiniz halde niçin sözünüzü tutmuyorsunuz?

Mudanya’da ‘sorgulanabilir bir yönetim’ istiyoruz. Tam 4 yıl önce temeli atılan Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi’nde ne durumdayız? Dile kolay tam 4 yıl oldu. Şu ana kadar ne kadar para harcandı? Daha hangi aşamalar var ve harcanacak bedel nedir? Yıldıztepe Projesinde sıkıntılı bir durum mu var?

Mudanya’da ‘demokratik, katılımcı’ bir yönetim istiyoruz. Mudanyalı hemşehrilerimizin haklarını savunma adına sorduğumuz hiçbir suale cevap vermiyor, fikir almıyorsunuz. Ödediğimiz verginin çarçur edilmediğini görmek, kamu kaynaklarının nasıl harcandığının bilmek istiyoruz… Neden çekiniyorsunuz?

Kapalı kutu belediye istemiyoruz. Kaynakların kullanımının halka açıklanmasını istiyoruz. Usullerine uygun, şeffaf ve demokratik bir belediyecilik istiyoruz. Sorgulanabilir, hesap veren, adil bir belediyecilik istiyoruz. 2021’de bunları görebilecek miyiz? Sorularını yöneltti.  |  Bu haber 4386 defa okunmuştur.

SİYASİ  KATEGORİSİNDEN HABERLER

"MUDANYA'DA ÇÖZÜMÜN 'DEVA'SI OLACAĞIZ"

Ali Babacan liderliğindeki Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Mudanya'da Maliyet ve Bütçe Uzmanı İktisat Öğret...

İSKELE MEYDANINDAKİ, ATM’LERE ULAŞMAK ZOR

İSKELE MEYDANINDAKİ, ATM’LERE ULAŞMAK ZOR Mudanya İYİ Parti Teşkilat Başkanı Efraim Pala yaptığı açıklamasında, iskele meydanında, Hükümet binası yanındaki b...

İYİ PARTİ İLÇE TARIMA KONUK OLDU

İYİ PARTİ İLÇE TARIMA KONUK OLDU İYİ Parti Mudanya İlçe Başkan Başkanı Hüseyin Hatipoğlu, Teşkilat Başkanı Efrayim Pala, Tarım Politikaları Başkanı ...

MHP MUDANYA'DAN KÜTÜPHANE HAFTASI FARKINDALIĞI

MHP MUDANYA'DAN KÜTÜPHANE HAFTASI FARKINDALIĞI MHP Mudanya İlçe Başkanlığı "Kütüphane Haftası" günlerinde farkındalık oluşturmak ve Mudanyalıları kitap okumaya t...

İYİ GENÇLİK MUDANYA UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI

İYİ GENÇLİK MUDANYA UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI Madde bağımlılığı konusunda hassasiyetlerini dile getiren Mudanya İYİ Parti Gençlik kolu yönetimi Mudanya'da çe...

MUDANYA AK GENÇLİK’TEN KANDİL İKRAMI

MUDANYA AK GENÇLİK’TEN KANDİL İKRAMI Geçtiğimiz aylarda göreve başlayan AK Parti Mudanya Gençlik Kolları Başkanı Semih Bozdemir ve yönetimi, gerçekleşti...

MUDANYA İYİ PARTİ ETLİYE SÜTLÜYE DOKUNDU

MUDANYA İYİ PARTİ ETLİYE SÜTLÜYE DOKUNDU Mudanya İYİ Parti ilçe teşkilatı Hüseyin Hatipoğlu Başkanlığında ziyaret ettiği kırsal mahallerinde hayvancılık kon...

"BELEDİYE BAŞKANINI ALDA GİT"

MHP'li Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın davetlisi olarak ilç...

MHP MUDANYA'DAN AYSEVER AÇIKLAMASI

MHP MUDANYA'DAN AYSEVER AÇIKLAMASI Mudanya MHP ilçe Başkanı Erkut Seymenler Mudanya Belediyesi Kültü Tarih Danışmanlığı olarak hizmet alacağı ifade ed...

HAVA DURUMU

NÖBETÇİ ECZANE

Tüm fotoğraflar

  MUDANYA'DA TARIM ARAZİLERİ SU ALTINDA KALDI
 

MUDANYA'DA TARIM

İzlenme:1206

   
  MUDANYALI AVUKATIN HIZINA YETİŞİLMİYOR
 

MUDANYALI AVUKATIN H

İzlenme:1576

   
  MUDANYA GİRİTYA'DA KONGRE ZAMANI
 

MUDANYA GİRİTYA'

İzlenme:1742

   
  ÜST GEÇİDİN ALTINA GİREREK DURABİLDİ
 

ÜST GEÇİDİN ALTINA G

İzlenme:2196

   

Tüm videolar

  BURSA’NIN SOKAKLARI NOTALARLA RENKLENİYOR
 

BURSA’NIN SOKAKLARI

İzlenme:68

   
  ŞEHİR UYKUDA, BÜYÜKŞEHİR İŞBAŞINDA
 

ŞEHİR UYKUDA, BÜYÜKŞ

İzlenme:72

   
  BARAJLAR DOLDU, KUYULAR DEVRE DIŞI KALDI
 

BARAJLAR DOLDU, KUYU

İzlenme:474

   
  FETHİN 695’İNCİ YILI
 

FETHİN 695’İNCİ YILI

İzlenme:2050

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.