Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

MHP MUDANYA'DAN KÜTÜPHANE HAFTASI FARKINDALIĞITarih 01 Nisan 2021, 11:27 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

MHP MUDANYA'DAN KÜTÜPHANE HAFTASI FARKINDALIĞI

MHP Mudanya İlçe Başkanlığı "Kütüphane Haftası"  günlerinde farkındalık oluşturmak ve Mudanyalıları kitap okumaya teşvik etmek amacıyla bir bildiri yayınlayarak dikkat çekmeyi amaçlayan açıklamalarda bulundu.

 Mudanya MHP İlçe Başkanı Erkut Seymenler, "Kütüphane Haftası" etkiliği ile ilgili yaptığı açıklamasında, "1964 yılından bu yana Mart ayının son pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca etkinliklerle devam eden hafta ‘Kütüphane Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Bu hafta boyunca kitaba ve kütüphaneye ayrıca bir dikkat çekmek güzel olacaktır.

İlk emri ‘Oku’ güzel dinimiz ve ‘Beşikten mezara ilim öğreniniz’ diyen Sevgili Peygamberimiz  (s.a.v.)  ilmin ve okumanın önemini bizler için rehber olarak açıkça ortaya koymuştur.

Önce kitapları sonra ise İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet ise İstanbul’u fethettikten sonra yaptığı ilk işlerden biri büyük kütüphaneler kurmak olmuş ve şahsi kitaplığından binlerce kitap bağışlamıştır.

‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.’ diyerek ilmin önemini vurgulayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk cephede dahi okumayı bırakmamış ömrü boyunca binlerce kitap okumuş; “Eğer kitap okumasaydım, bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım” demiştir.

Okuyan, düşünen, üreten, milli manevi değerlerini koruyan ve yükselten; geçmişten aldığı değerleri ve idealleri azimle geleceğe taşıyan bir nesil için kitap, kütüphane, okumak ve ilim yolunda olmak en önemli unsurlardır.

Kendimizi bilmek, keşfetmek, bulunduğumuz toplumu sevgi ve saygıyla kuşatmak, tüm dünyaya huzurlu ve güvenilir bir dost eli uzatmak adına hepimizin ve özellikle gençlerimizin çok okuması gerekmektedir.

Mudanya'mızın övgü ile bahsedilecek özelliklerinden biri de kitaba ve kütüphaneye verdiği önem olmalıdır. Mudanya'mızın kütüphaneleri ile Bursa'mızda örnek gösterilen bir yer olması gerekmektedir.

Mudanya kütüphaneleri sanat, kültür, bilgi ve iletişim merkezi olarak dikkat çekmeli, toplumun ve özellikle gençlerimizin vazgeçilmez durağı ve cazibe merkezi olarak bir nevi halk üniversitesi haline gelmelidir.

Mudanyalı gençlerimizin bu konuda sorumluluğu büyüktür. Gün gelecek Mudanya’nın gençleri Mudanya’yı yeniden inşa ve ihya edecek konumda olacaklardır. Bunun için gençlerimiz bunun farkında olarak ayrı bir ciddiyet ve önemle kendilerini geliştirmeli, çok çalışmalı, ileriye dönük hedef, proje ve hayalleri olmalıdır.

Kütüphane haftası münasebetiyle; Mudanyalı hemşerilerimize komşularına, arkadaşlarına, çocuklarına kitap hediye etmelerini rica ediyorum.  Yine aynı şekilde Mudanyalı genç kardeşlerime de haftada en az bir kitap okumalarını, okuduklarını paylaşmalarını, tartışmalarını ve kitap kulüpleri kurmalarını tavsiye ediyorum.

Sözümüz şudur ki; ‘Lider Ülke Türkiye’ yolunda ‘Büyük Türk Milletinin’ asil evlatları olarak çok okuyacağız ve çok çalışacağız.  Milletimizi ve ülkemizi her alanda zirveye taşıyacağız" dilekleriyle açıklamasını sonlandırdı.  |  Bu haber 4792 defa okunmuştur.

SİYASİ  KATEGORİSİNDEN HABERLER

"MUDANYA'DA ÇÖZÜMÜN 'DEVA'SI OLACAĞIZ"

Ali Babacan liderliğindeki Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Mudanya'da Maliyet ve Bütçe Uzmanı İktisat Öğret...

İSKELE MEYDANINDAKİ, ATM’LERE ULAŞMAK ZOR

İSKELE MEYDANINDAKİ, ATM’LERE ULAŞMAK ZOR Mudanya İYİ Parti Teşkilat Başkanı Efraim Pala yaptığı açıklamasında, iskele meydanında, Hükümet binası yanındaki b...

İYİ PARTİ İLÇE TARIMA KONUK OLDU

İYİ PARTİ İLÇE TARIMA KONUK OLDU İYİ Parti Mudanya İlçe Başkan Başkanı Hüseyin Hatipoğlu, Teşkilat Başkanı Efrayim Pala, Tarım Politikaları Başkanı ...

İYİ GENÇLİK MUDANYA UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI

İYİ GENÇLİK MUDANYA UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI Madde bağımlılığı konusunda hassasiyetlerini dile getiren Mudanya İYİ Parti Gençlik kolu yönetimi Mudanya'da çe...

MUDANYA AK GENÇLİK’TEN KANDİL İKRAMI

MUDANYA AK GENÇLİK’TEN KANDİL İKRAMI Geçtiğimiz aylarda göreve başlayan AK Parti Mudanya Gençlik Kolları Başkanı Semih Bozdemir ve yönetimi, gerçekleşti...

MUDANYA İYİ PARTİ ETLİYE SÜTLÜYE DOKUNDU

MUDANYA İYİ PARTİ ETLİYE SÜTLÜYE DOKUNDU Mudanya İYİ Parti ilçe teşkilatı Hüseyin Hatipoğlu Başkanlığında ziyaret ettiği kırsal mahallerinde hayvancılık kon...

"BELEDİYE BAŞKANINI ALDA GİT"

MHP'li Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın davetlisi olarak ilç...

MHP MUDANYA'DAN AYSEVER AÇIKLAMASI

MHP MUDANYA'DAN AYSEVER AÇIKLAMASI Mudanya MHP ilçe Başkanı Erkut Seymenler Mudanya Belediyesi Kültü Tarih Danışmanlığı olarak hizmet alacağı ifade ed...

İYİ PARTİ MUDANYA ÜRETİCİYİ DİNLİYOR

İYİ PARTİ MUDANYA ÜRETİCİYİ DİNLİYOR İYİ Parti Mudanya İlçe Teşkilatı Hüseyin Hatipoğlu Başkanlığında Mudanya'da kırsaldaki mahalleri ziyaret ederek...

HAVA DURUMU

NÖBETÇİ ECZANE

Tüm fotoğraflar

  MUDANYA'DA TARIM ARAZİLERİ SU ALTINDA KALDI
 

MUDANYA'DA TARIM

İzlenme:1750

   
  MUDANYALI AVUKATIN HIZINA YETİŞİLMİYOR
 

MUDANYALI AVUKATIN H

İzlenme:2126

   
  MUDANYA GİRİTYA'DA KONGRE ZAMANI
 

MUDANYA GİRİTYA'

İzlenme:2292

   
  ÜST GEÇİDİN ALTINA GİREREK DURABİLDİ
 

ÜST GEÇİDİN ALTINA G

İzlenme:2738

   

Tüm videolar

  BURSA’NIN SOKAKLARI NOTALARLA RENKLENİYOR
 

BURSA’NIN SOKAKLARI

İzlenme:616

   
  ŞEHİR UYKUDA, BÜYÜKŞEHİR İŞBAŞINDA
 

ŞEHİR UYKUDA, BÜYÜKŞ

İzlenme:618

   
  BARAJLAR DOLDU, KUYULAR DEVRE DIŞI KALDI
 

BARAJLAR DOLDU, KUYU

İzlenme:1010

   
  FETHİN 695’İNCİ YILI
 

FETHİN 695’İNCİ YILI

İzlenme:2588

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.