Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

MUDANYA’DA EĞİTİM GÜVENLİĞİ TARTIŞILDITarih 22 Eylül 2018, 11:02 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

MUDANYA’DA EĞİTİM GÜVENLİĞİ TARTIŞILDI

Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından okul Müdürleri ve Muhtarların katılımıyla okullarda güvenliğin sağlanabilmesi için alınacak kararlar ve tedbirler hakkında yapılan toplantıda öneriler görüşüldü.

 

Mudanya İmam Hatip Lisesi Kongre Salonunda gerçekleşen toplantıya, Kaymaka Faik Oktay Sözer, Mudanya İlçe Emniyet Müdürü Serdar Makineci, Mudanya Jandarma KomutanıBinbaşı Samet Ali Kılıç, Sahil Güvenlik Güney Marmara Grup Komutanı                SG Bnb. Serkan KILIÇ, Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Servet Usta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topla, Muhtarlar, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği temsilcileri katıldı.

Öncelik Uyuşturucuyla Mücadele

Toplantıya başkanlık eden Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, açılış konuşmasında 2018-2019 öğretim yılının başarılı geçmesi dileklerinde bulunarak, iletişimin önemine değindi.  Özellikle okul önlerin uyuşturucu satışlarına değinen Kaymakam Oktay, velilere çok büyük işler düştüğünü söyleyerek, oturduğumuz yerden uyuşturucu satılıyor, çocuklar uyuşturucu kullanıyor demekle olmaz. Gördüğünüz anda Mudanya emniyeti ile iletişime geçiniz. Bu konuda yetişmiş personelimiz mevcut, anında müdahale ile çocuklarımızı bu zehir tacirlerine karşı koruyabiliriz. Bu konuda Muhtarlarımızın daha aktif olmasını bekliyoruz” dedi.

Okullara Giriş Çıkıştaki Trafik Ortak Sorun

Jandarma Komutanı Kılıç söz alarak, Jandarma bölgesinde 30 okul, 1370 öğretmen ve 15200 öğrencimiz mevcut olup, yeni öğretim yılına birim olarak hazır olduklarını dile getirdi. Velilerin katkılarıyla bazı sorunların daha çabuk üstesinden gelebileceklerini söyleyen Kılıç,  personel sayımızın el verdiğince Jandarma bölgemizdeki okullarda gerek sivil gerek resmi emniyet görevlisi bulundurmaya çalışacaklarını ifade etti. Ayrıca okul giriş çıkışlarında Jandarma tarafından trafik düzenlemesi yapılarak, servisler denetlenerek öğrencilerin sağlıklı bir şekilde okullarına giriş çıkışlarını sağlayacaklarını söyledi.

Okul Müdürlerine ve Muhtarlara sırasıyla söz vererek kendilerinden okulları adına görülen güvenlik eksikliği hakkında bilgilendirmelerde bulunmalarını istedi. Sırasıyla söz alan Müdür ve muhtarların ortak sorunu olarak okullara giriş ve çıkışlarda yaşanan trafik sorunu olduğu ortaya çıktı. Okullarda görev yapan resmi polislerin dışında sivil güvenlik bulundurulması konusunda birleşen konuklar, Bu yıl uygulamaya konulan İŞKUR projesi ile okullara verilecek görevlilerin görev tanımı hakkında sorularını ilçe Milli eğitim Müdürü Topal tarafından cevaplandırıldı. Ayrıca okullarda emniyet dışında eksiklikler dile getirilirken,  Kendilerin sorunların kayıt altına alındığını öncelik sırasıyla çözümlenmesinin sağlanacağını ifade ettiler.

Servisler Mutlaka Veliler Tarafından Denetlenmeli

Emniyet Müdürü Makineci, servis şoförlerini sık sık kontrol ederek servisçilik konusunda yetkili olmadıklarına inandıkları şoförleri engellemeleri gerektiğini söyledi. Bu konuda bir zorluk ya da tehdit söz konusu olduğunda kendilerinden yardım isteyebileceklerinin altını çizdi.

Makineci son olarak, “kurumlar arası koordineli olarak çalışır ve sorunları paylaşırsak asyaiş ve uyuşturucu satıcılarını yok etmede çözüm bulabiliriz. Toplantıya verdiğiniz katkıdan dolayı hepinize teşekkür ederim, kurumuma telefon ederek sorunlarınızı bildirebilirsiniz” dedi.

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, toplantının olumlu geçtiğini sorunların önem sırasına göre çözülmesi için takipçi olacağını söyleyerek yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyip, katılımcılara teşekkür etti.

RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN:  |  Bu haber 586 defa okunmuştur.

Manşet  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kutlama

Kutlama .............................

TURİZM HAFTASI MUDANYA’DA KUTLANDI

TURİZM HAFTASI MUDANYA’DA KUTLANDI 15-22 Nisan tarihleri arası kutlanan Turizm Haftası, Mudanya Mesleki veTeknik Anadolu Lisesinin organizasyonunda Mu...

MUDANYA’DA TAKLA ATAN ARAÇTA CAN PAZARI

MUDANYA’DA TAKLA ATAN ARAÇTA CAN PAZARI Mudanya Su Deposu mevkii Çepni yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında biri ağır 3 kişi yaralandı.

ÜYELER İSTEDİ ADD ATAMER’le DEVAM DEDİ

ÜYELER İSTEDİ ADD ATAMER’le DEVAM DEDİ ADD Mudanya Şubesi'nin 14 yıldır başkanlığını sürdüren Sebahattin Atamer, rahatsızlığı sebebiyle aday olmak ist...

10 BİNİNCİ AMATÖR DENİZCİYE PLAKET VERİLDİ

10 BİNİNCİ AMATÖR DENİZCİYE PLAKET VERİLDİ Mudanya Liman Başkanlığı Hedef 2023 te Bir Milyon Amatör Denizci Projesi kapsamında yapılan başvuruları değerlendir...

YELKENLER EMNİYET TEŞKİLATI İÇİN AÇILDI

YELKENLER EMNİYET TEŞKİLATI İÇİN AÇILDI Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 174. Yılı nedenliye düzenlenen etkinliklere Burgaz Yelken Kulübü yelken yarışları ...

“ÇOCUKLAR YESİN DİYE ZEYTİNİ KURUTTUK”

“ÇOCUKLAR YESİN DİYE ZEYTİNİ KURUTTUK” Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 2019 yılında doğal kurutma yöntemi ile sofralık zeytin üretiminin ve tüketiminin ...

MUDANYA’DA YANGIN VAR

MUDANYA’DA YANGIN VAR Mudanya’da akşam saatlerinde çıkan yangın çevrede büyük paniğe neden oldu. Bir ev tamamen 2 ev kısmen yandı.

ŞEHİT CÜNEYT BURSA, ADINI TAŞIDIĞI OKULDA ANILDI

ŞEHİT CÜNEYT BURSA, ADINI TAŞIDIĞI OKULDA ANILDI 15 Temmuz 2016 tarihinde Ankara Emniyet Müdürlüğünde görevli iken darbe girişimi sırasında FETÖ/PYD ile mücadele sı...

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  MUHTAR BAYTEKİN’den KANDİL LOKMASI
 

MUHTAR BAYTEKİN’den

İzlenme:54

   
  TURİZM HAFTASI MUDANYA’DA KUTLANDI
 

TURİZM HAFTASI MUDAN

İzlenme:106

   
  AVCILARIN SİLAHLARI ŞEHİT ŞÜKRÜ ÇAVUŞ İÇİN ATEŞLENDİ
 

AVCILARIN SİLAHLARI

İzlenme:88

   
  MUDANYA DEVLET’TE ACI KAYIP
 

MUDANYA DEVLET’TE AC

İzlenme:182

   

Tüm videolar

  MUDANYA’DA TAKLA ATAN ARAÇTA CAN PAZARI
 

MUDANYA’DA TAKLA ATA

İzlenme:62

   
  EMNİYET YELKEN KUPASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
 

EMNİYET YELKEN KUPAS

İzlenme:94

   
  YELKENLER EMNİYET TEŞKİLATI İÇİN AÇILDI
 

YELKENLER EMNİYET TE

İzlenme:144

   
  MUDANYA’DA YANGIN VAR
 

MUDANYA’DA YANGIN VA

İzlenme:96

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.