Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

MUDANYA’DA EĞİTİM GÜVENLİĞİ TARTIŞILDITarih 22 Eylül 2018, 11:02 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

MUDANYA’DA EĞİTİM GÜVENLİĞİ TARTIŞILDI

Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından okul Müdürleri ve Muhtarların katılımıyla okullarda güvenliğin sağlanabilmesi için alınacak kararlar ve tedbirler hakkında yapılan toplantıda öneriler görüşüldü.

 

Mudanya İmam Hatip Lisesi Kongre Salonunda gerçekleşen toplantıya, Kaymaka Faik Oktay Sözer, Mudanya İlçe Emniyet Müdürü Serdar Makineci, Mudanya Jandarma KomutanıBinbaşı Samet Ali Kılıç, Sahil Güvenlik Güney Marmara Grup Komutanı                SG Bnb. Serkan KILIÇ, Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Servet Usta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topla, Muhtarlar, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği temsilcileri katıldı.

Öncelik Uyuşturucuyla Mücadele

Toplantıya başkanlık eden Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, açılış konuşmasında 2018-2019 öğretim yılının başarılı geçmesi dileklerinde bulunarak, iletişimin önemine değindi.  Özellikle okul önlerin uyuşturucu satışlarına değinen Kaymakam Oktay, velilere çok büyük işler düştüğünü söyleyerek, oturduğumuz yerden uyuşturucu satılıyor, çocuklar uyuşturucu kullanıyor demekle olmaz. Gördüğünüz anda Mudanya emniyeti ile iletişime geçiniz. Bu konuda yetişmiş personelimiz mevcut, anında müdahale ile çocuklarımızı bu zehir tacirlerine karşı koruyabiliriz. Bu konuda Muhtarlarımızın daha aktif olmasını bekliyoruz” dedi.

Okullara Giriş Çıkıştaki Trafik Ortak Sorun

Jandarma Komutanı Kılıç söz alarak, Jandarma bölgesinde 30 okul, 1370 öğretmen ve 15200 öğrencimiz mevcut olup, yeni öğretim yılına birim olarak hazır olduklarını dile getirdi. Velilerin katkılarıyla bazı sorunların daha çabuk üstesinden gelebileceklerini söyleyen Kılıç,  personel sayımızın el verdiğince Jandarma bölgemizdeki okullarda gerek sivil gerek resmi emniyet görevlisi bulundurmaya çalışacaklarını ifade etti. Ayrıca okul giriş çıkışlarında Jandarma tarafından trafik düzenlemesi yapılarak, servisler denetlenerek öğrencilerin sağlıklı bir şekilde okullarına giriş çıkışlarını sağlayacaklarını söyledi.

Okul Müdürlerine ve Muhtarlara sırasıyla söz vererek kendilerinden okulları adına görülen güvenlik eksikliği hakkında bilgilendirmelerde bulunmalarını istedi. Sırasıyla söz alan Müdür ve muhtarların ortak sorunu olarak okullara giriş ve çıkışlarda yaşanan trafik sorunu olduğu ortaya çıktı. Okullarda görev yapan resmi polislerin dışında sivil güvenlik bulundurulması konusunda birleşen konuklar, Bu yıl uygulamaya konulan İŞKUR projesi ile okullara verilecek görevlilerin görev tanımı hakkında sorularını ilçe Milli eğitim Müdürü Topal tarafından cevaplandırıldı. Ayrıca okullarda emniyet dışında eksiklikler dile getirilirken,  Kendilerin sorunların kayıt altına alındığını öncelik sırasıyla çözümlenmesinin sağlanacağını ifade ettiler.

Servisler Mutlaka Veliler Tarafından Denetlenmeli

Emniyet Müdürü Makineci, servis şoförlerini sık sık kontrol ederek servisçilik konusunda yetkili olmadıklarına inandıkları şoförleri engellemeleri gerektiğini söyledi. Bu konuda bir zorluk ya da tehdit söz konusu olduğunda kendilerinden yardım isteyebileceklerinin altını çizdi.

Makineci son olarak, “kurumlar arası koordineli olarak çalışır ve sorunları paylaşırsak asyaiş ve uyuşturucu satıcılarını yok etmede çözüm bulabiliriz. Toplantıya verdiğiniz katkıdan dolayı hepinize teşekkür ederim, kurumuma telefon ederek sorunlarınızı bildirebilirsiniz” dedi.

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, toplantının olumlu geçtiğini sorunların önem sırasına göre çözülmesi için takipçi olacağını söyleyerek yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyip, katılımcılara teşekkür etti.

RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN:  |  Bu haber 516 defa okunmuştur.

Manşet  KATEGORİSİNDEN HABERLER

MUDANYA’DA YOL UYGULAMASINDA YAYALARA ÖNCELİK ANLATILDI

MUDANYA’DA YOL UYGULAMASINDA YAYALARA ÖNCELİK ANLATILDI Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer’in öncülüğünde Mudanya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele, Asayiş, Trafi...

MÜBADİLLER 96. YILDA ATALARINI ANDILAR

MÜBADİLLER 96. YILDA ATALARINI ANDILAR Mudanya’da 2015 yılında faaliyete geçen Lozan Mübadilleri Vakfı Mudanya Temsilciliği, Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi’n...

HALİTPAŞA MAHALLESİNE LOKMAN HEKİM CAMİİ

HALİTPAŞA MAHALLESİNE LOKMAN HEKİM CAMİİ Mudanya Halitpaşa Mahallesinde eksikliği görülen, vatandaşlar tarafından talep edilen Lokman Hekim Camii, gerçekleş...

ALİ YILDIZ TARİHİ FARKLA YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

ALİ YILDIZ TARİHİ FARKLA YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ Marmarabirlik’e bağlı Mudanya 150 sayılı Zeytin Tarım Satış Kooperatifi olağan genel kurulunda Mavi listeyle katıla...

..........

.......... .............

MUYAD, KEÇİCİ İLE DEVAM DEDİ

MUYAD, KEÇİCİ İLE DEVAM DEDİ Mudanya ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MUYAD) 2. Olağan Genel Kurulunda, Kurucu Başkan Sahip Keçici v...

4 Şiddetinde Sallandık, Yer Mudanya Dedeköy

4 Şiddetinde Sallandık, Yer Mudanya Dedeköy Saat 19:12 sıralarında Merkezi Mudanya Dedeköy olan 4 şiddetinde bir depremle sarsıldık.

İZ BIRAKAN ESNAFLARA MEKÜDER’DEN VEFA PLAKETİ

İZ BIRAKAN ESNAFLARA MEKÜDER’DEN VEFA PLAKETİ Mudanya Eğitim ve Kültür Destekleme Derneği MEKÜDER Başkanı Aslı Nil Karagöz ve dernek üyeleri, Mudanya’da yarım as...

Mudanya'da Kar Tatili

Mudanya'da Kar Tatili Mudanya Kaymakamlığından verilen bilgilerde bu gün okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi.
Hakkı OVATMAN Hakkı OVATMAN
EMİN ELLER TOHUM EKTİ HASAT BEKLİYOR

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  DİN GÖREVLİLERİNE MADDE BAĞIMLIĞI ANLATILDI
 

DİN GÖREVLİLERİNE MA

İzlenme:44

   
  MUDANYA DEVLET HASTANESİ BİR DİKİLİ AĞACIMIZ OLSUN DEDİ
 

MUDANYA DEVLET HASTA

İzlenme:56

   
  MUDANYA HALKININ ÜSTÜNDE BİR GÜÇ TANIMIYORUZ
 

MUDANYA HALKININ ÜST

İzlenme:70

   
  MUDANYA’YI ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ
 

MUDANYA’YI ORTAK AKI

İzlenme:58

   

Tüm videolar

  MUDANYA’DA YOL UYGULAMASINDA YAYALARA ÖNCELİK ANLATILDI
 

MUDANYA’DA YOL UYGUL

İzlenme:72

   
  MUDANYA’DA SEYİR HALİNDEKİ ARAÇTA YANGIN ÇIKTI
 

MUDANYA’DA SEYİR HAL

İzlenme:180

   
  İZ BIRAKAN ESNAFLARA MEKÜDER’DEN VEFA PLAKETİ
 

İZ BIRAKAN ESNAFLARA

İzlenme:86

   
  YALIÇİTLİK’TE SAĞLIKLI YAŞAMA ÇED ENGELİ
 

YALIÇİTLİK’TE SAĞLIK

İzlenme:126

   

SON DAKİKA Bursa Haberleri

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.