Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

GÖYNÜKLܒNÜN ÇALIŞKAN MUHTARI HİZMETE DOYMUYORTarih 07 Kasım 2018, 12:14 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

GÖYNÜKLܒNÜN ÇALIŞKAN MUHTARI HİZMETE DOYMUYOR

Mudanya’nın kırsal mahallerinden Göynüklü Mahalle Muhtarı Turgay Demirci, Belediye Başkanı gibi çalışarak Mahallelinin ihtiyaçlarını giderebilmek için gecesini gündüzüne katıyor.

 

Muhtar Demirci son olarak, Göynüklü Mahallesinin büyük ihtiyaç hissettiği tarımsal amaçlı su deposu inşaatı Bursa Büyükşehir Belediyesi Göletler Müdürlüğü tarafından yapılarak hizmete açılmasını sağladı.

Muhtar Turgay Demirci köyde bir tarımsal amaçlı su deposu olduğunu ancak zamanla bu deponun anaokulu yanında olup su sızdırdığını ve kapatıldığını belirtti. Muhtar Demirci mahallelerinde, ağırlıklı zeytin üreticilerinin yanı sıra meyve ve sebze üretimleriyle geçinen nüfusun olduğu, arazilerini sulamada traktörlerle çözüm aradıklarını ancak bunun da zor sağladıklarını ifade etti.  Bu eksikliği gidermek için Demirci, Bursa Büyükşehir Belediyesi Göletler Müdürlüğü’ne müracaat ettiğini ve her türlü engellemelere rağmen kısa sürede tamamlayarak faaliyete geçtiğinin, çiftçilerin su sorununun hiçbir ücret ödemeden bu depodan karşılayabileceklerini söyledi.

Demirci, “Mahallemizdeki çiftçilerin tarımsal amaçlı su ihtiyaçlarını karşılamak üzere Kaldırım Sokak Mezarlık mevkiinde 110 tonluk su deposu inşaatı başladık. Depomuza yüz metrelik bir hat çekip kod farkını ortadan kaldırıp vana vasıtasıyla çiftçilerimiz buradan alacakları sularla arazilerini rahatlıkla hiçbir ücret ödemeden sulayabilecekler. Ben de mahallemdeki çiftçilere sulama deposuyla bol bereketli mahsuller diliyorum” diyerek, mahallemizde yaşayan vatandaşlar adına kendilerine teşekkür etti.

Muhtarın Girişim ve Katkılarıyla Yapıla Ana Oklu Çocukları Taşımalı Sistemden Kurtardı.

M. Zeki Yazıcı Okul Müdürü Köksal Kaleli’nin desteleri, Muhtar Turgay Demirci, Okul aile birliği ve iş adamı Tacettin Yazıcı’nın girişimleriyle Göynüklü Mahallesine Anaokulu kazandırıldı.

Mudanya Göynüklü Mahallesi’nde 4-5 yaş grubu miniklerin ilkokul öncesi ana sınıfı eksikliğini gören Köy Muhtarı Turgay Demirci projesi çizdirilen alana kendi imkânlarıyla temel kazısı, beton zemini ve peyzaj düzenlemesini tamamladı. Tacettin Yazıcı, Babası M. Zeki Yazıcı’nın adını taşıdığı Göynüklü İlk ve Ortaokulu’nun okulun yanına 2 öğretmenin görev yaptığı 2 derslikli bir mutfak, hol ve tuvaletlerin bulunduğu binada 24 minik öğrencinin eğitim gördüğü anaokuluna katkıda bulundu.

Muhtar Demirci, “ taşımalı sistemle eğitim alan minik çocuklarımızı bu durumdan kurtarmak için ana sınıfı ihtiyacımız vardı. Biz harekete geçip bazı ihtiyaçlarını şahsım üstlenirken ana okul müdürümüzde katkılarını esirgemedi. Okul aile birliği topladığı yardımlarla sınıfın çeşitli malzemelerini sağladığı anaokulumuzun prefabrik kısmını rahmetli M. Zeki Yazıcı’nın oğlu iş adamı Tacettin Yazıcı üstlendi. 40 öğrenci kapasiteli ana sınıfımızda 2 öğretmen nezdinde 24 öğrenci eğitim almaktadır” diyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Muhtar Demirci Büyükşehir Belediyesi birimleriyle sürekli görüşerek köyün eksikliklerini gidermek içi gösterdiği çabalarında yolların ve çeşmelerin yapımında da gösterdiği çaba mahalleliler tarafından takdirle karşılanıyor.

RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN:

 HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN:  |  Bu haber 604 defa okunmuştur.

Manşet  KATEGORİSİNDEN HABERLER

MUDANYA’DA YOL UYGULAMASINDA YAYALARA ÖNCELİK ANLATILDI

MUDANYA’DA YOL UYGULAMASINDA YAYALARA ÖNCELİK ANLATILDI Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer’in öncülüğünde Mudanya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele, Asayiş, Trafi...

MÜBADİLLER 96. YILDA ATALARINI ANDILAR

MÜBADİLLER 96. YILDA ATALARINI ANDILAR Mudanya’da 2015 yılında faaliyete geçen Lozan Mübadilleri Vakfı Mudanya Temsilciliği, Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi’n...

HALİTPAŞA MAHALLESİNE LOKMAN HEKİM CAMİİ

HALİTPAŞA MAHALLESİNE LOKMAN HEKİM CAMİİ Mudanya Halitpaşa Mahallesinde eksikliği görülen, vatandaşlar tarafından talep edilen Lokman Hekim Camii, gerçekleş...

ALİ YILDIZ TARİHİ FARKLA YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

ALİ YILDIZ TARİHİ FARKLA YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ Marmarabirlik’e bağlı Mudanya 150 sayılı Zeytin Tarım Satış Kooperatifi olağan genel kurulunda Mavi listeyle katıla...

..........

.......... .............

MUYAD, KEÇİCİ İLE DEVAM DEDİ

MUYAD, KEÇİCİ İLE DEVAM DEDİ Mudanya ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MUYAD) 2. Olağan Genel Kurulunda, Kurucu Başkan Sahip Keçici v...

4 Şiddetinde Sallandık, Yer Mudanya Dedeköy

4 Şiddetinde Sallandık, Yer Mudanya Dedeköy Saat 19:12 sıralarında Merkezi Mudanya Dedeköy olan 4 şiddetinde bir depremle sarsıldık.

İZ BIRAKAN ESNAFLARA MEKÜDER’DEN VEFA PLAKETİ

İZ BIRAKAN ESNAFLARA MEKÜDER’DEN VEFA PLAKETİ Mudanya Eğitim ve Kültür Destekleme Derneği MEKÜDER Başkanı Aslı Nil Karagöz ve dernek üyeleri, Mudanya’da yarım as...

Mudanya'da Kar Tatili

Mudanya'da Kar Tatili Mudanya Kaymakamlığından verilen bilgilerde bu gün okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi.
Hakkı OVATMAN Hakkı OVATMAN
EMİN ELLER TOHUM EKTİ HASAT BEKLİYOR

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  DİN GÖREVLİLERİNE MADDE BAĞIMLIĞI ANLATILDI
 

DİN GÖREVLİLERİNE MA

İzlenme:44

   
  MUDANYA DEVLET HASTANESİ BİR DİKİLİ AĞACIMIZ OLSUN DEDİ
 

MUDANYA DEVLET HASTA

İzlenme:56

   
  MUDANYA HALKININ ÜSTÜNDE BİR GÜÇ TANIMIYORUZ
 

MUDANYA HALKININ ÜST

İzlenme:70

   
  MUDANYA’YI ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ
 

MUDANYA’YI ORTAK AKI

İzlenme:58

   

Tüm videolar

  MUDANYA’DA YOL UYGULAMASINDA YAYALARA ÖNCELİK ANLATILDI
 

MUDANYA’DA YOL UYGUL

İzlenme:72

   
  MUDANYA’DA SEYİR HALİNDEKİ ARAÇTA YANGIN ÇIKTI
 

MUDANYA’DA SEYİR HAL

İzlenme:180

   
  İZ BIRAKAN ESNAFLARA MEKÜDER’DEN VEFA PLAKETİ
 

İZ BIRAKAN ESNAFLARA

İzlenme:86

   
  YALIÇİTLİK’TE SAĞLIKLI YAŞAMA ÇED ENGELİ
 

YALIÇİTLİK’TE SAĞLIK

İzlenme:126

   

SON DAKİKA Bursa Haberleri

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.