Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

İNİSİYATİF GRUBU “MEVCUT BELEDİYE BAŞKANINA KEFİL DEĞİLİZ”Tarih 23 Ocak 2019, 16:16 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

İNİSİYATİF GRUBU “MEVCUT BELEDİYE BAŞKANINA KEFİL DEĞİLİZ”

Mudanya İnisiyatif Gurubu yaptığı toplantı sonrası aldıkları kararlar doğrultusunda yaptıkları basın açıklamasıyla görüş ve düşüncelerini yazılı açıklamayla paylaştılar.

 

Gurup açıklamasına ”Halen Mudanya Belediye Başkanlığı görevini yürüten partilimizin görevi süresince, siyasi oluşumlarla, meslek kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleri ve partililerle olan ilişkileri, aşağıda yazılan örneklerden de anlaşılacağı üzere, olumsuz bir durumdadır.

1-Başkan seçildiğinde ilk iş olarak parti üyesi Esnaf Odaları Başkanının ofisini, kendisine oy vermediği savıyla mühürlemiştir.

2-Partimize mensup belediye meclis üyelerinden beş kişiye kumpas kurarak istifa etmelerine neden olmuştur. CHP meclis üyelerinin tamamından alınan dilekçelerden yalnızca beş üyenin dilekçesi, lüks makam aracı alınmasına karşı çıktıkları için, işleme konulmuştur.

Bu üyelerden dördü mahkeme kararıyla görevlerine dönmüş, haklarında disiplin soruşturması açıldığından çok sevdikleri partilerinden istifa etmek zorunda kalmışlardır. Birisi de bu kumpas karşısında kahrederek, meclis ve parti üyeliğinden istifa etmiştir. Böylece mecliste CHP üye sayısı azalmıştır.

3-Arnavutköy balıkçı barınağındaki tekne bağlama ücretlerine, %260 zam yapmış, mahkemelik olmuş , davayı kaybetmiş ancak zamları geri almamıştır. Böylece, orta gelirli vatandaşların denize ulaşması neredeyse imkânsız hale gelmiştir.

4-Sivil toplum kuruluşlarına müdahale ederek(Engelliler Derneği, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği vb.) mağdur edilmiş ve küstürülmüştür.

5-Atatürkçü Düşünce Derneğine, geçmiş dönemlerde benzer bir işlem yapılmamış olmasına rağmen, kira nedeniyle icra tebligatı gönderilmiştir.

6-Kendisinin seçilmesine önemli oranda katkıda bulunan ilçe yönetiminin, etik olmayan davranışlar ile düşürülmesini sağlamıştır. Sonrasında atanan kayyum yönetiminin öneri ve tekliflerini de önemsememiş, belediye gücünü kullanarak, kendisine bağlı bir ilçe yönetimi oluşturmuştur.

7-CHP eski ilçe başkanlığı ve il genel meclis üyeliği de yapmış olan Mudanya Kent Konseyi başkanına, yaşlı olduğundan bahisle tavır koyarak, yasa gereği atama yapması gereken personeli göndermemiş, ödenek de ayırmamıştır. Ayrıca konsey binasının tahliye edilmesini talep etmiştir. Bu eylemleri nedeniyle açılan idari davaları belediye kaybetmiştir.

8-Kendisini saygı sınırları içinde eleştirmiş olan partililerin, parti bayramlaşmalarında ellerini sıkmayıp havada bırakmıştır.

9-İşten çıkardığı 80 çalışan için, işten çıkarma sebebi sorulduğunda, tamamını uyuşturucu kullanmakla suçlamış ve iftira atmıştır.

10-Kendisini mahalle sorunları nedeniyle, heyet halinde ziyaret eden bir mahalle meclis yönetimine ” “Sizin taleplerinizi yaparsam hiçbir iş yapamam” diyerek yönetim ve davranış zihniyetini ortaya koymuştur.

11-Söz verdiği halde Mudanya Spor Derneğine barınma yeri tahsis etmemiş, takıma sahip çıkmamıştır.

12-Mudanya belediye başkanı, 4,5 yıllık sürede kentin geleceğini oluşturmak yerine, festival ve şenliklerle zamanı heba etmiş, belediye işleri yapacağına partinin yönetim ve işlerine müdahale etmiştir.

13-Bir kısmını buraya sığdırabildiğimiz, bu tür davranışlarından vazgeçmesi konusunda yapılan telkinlere ve barış taleplerine daima karşı çıkmış, akil partililerin uyarılarına kulak vermemiştir.

14- Bu koşullar nedeniyle, belediye başkan adayı açıklanıncaya kadar, belediye meclis üyeliği aday adaylığına başvurmama konusunda, aramızda fikir birliği oluşmuştur.

Bizler, CHP sine gönül vermiş kişiler olarak amacımız, enerjimizi, mücadelemizi bir birimize karşı değil,2019 yerel seçimlerinde “Mudanya’da nasıl başarılı olabiliriz?” düşüncesinde olan parti üyeleriyiz.

Ortak akıl ve anlayış ile sakin kafayla düşünerek, konuşarak, anlaşarak mücadele yerine hırsla, kavgayla, kinle mücadelenin, ilçemize hiçbir şey kazandırmadığını tespit etmiş durumdayız.

İlçemize; seçmenin tamamını kucaklayacak özellikleri olan, birleştirici, insani değerleri önemseyen, gerçek demokrat üye sayısını artırabilecek, vicdanlı, çağdaş ve halka hizmeti özümsemiş, partisini seven, ilçesinin yarınını düşünen, gerçek CHP li bir başkan adayı gerektiği gerçeği ile karşı karşıyayız.

Üzülerek ifade ediyoruz ki, mevcut belediye başkanında, bu özelliklerin hiç birisi bulunmamaktadır.

Aynı kişi ile yola devam etme kararı olduğu takdirde, ilçemizde yerel seçimin kaybedileceği endişemizi ve tehlikesini partililerimiz ve parti yöneticilerine iletmeyi, CHP li üyeler olarak görev bildik.

Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı, mevcut belediye başkanına bundan sonra kefil olmayacağımızı ifade ediyoruz” sözleriyle açıklamalarını sonlandırdılar.

RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN:  |  Bu haber 352 defa okunmuştur.

Siyasi  KATEGORİSİNDEN HABERLER

FIRTINA SOĞUK ÜNAL SEVGİSİNİ ENGELLEYEMEDİ

FIRTINA SOĞUK ÜNAL SEVGİSİNİ ENGELLEYEMEDİ Cumhur ittifakı ve AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal’ın gerçekleştirdiği miting, Soğuk ve...

VOLKAN BİÇER HALİTPAŞALI KADINLARI AĞIRLADI

VOLKAN BİÇER HALİTPAŞALI KADINLARI AĞIRLADI AK Parti Mudanya Belediyesi 5. Sıradan Meclis Üyesi adayı Volkan Biçer Halitpaşalı kadınları Alaçatı Kafe’de kahval...

EFGAN ALA’DAN MUDANYALI ESNAFLARA DESTEK SÖZÜ

EFGAN ALA’DAN MUDANYALI ESNAFLARA DESTEK SÖZÜ Seçim çalışmaları kapsamında, Mudanya Esnaf Odası, Dağ-Der ve Erzurumlular Derneğini ziyaret eden İçişleri Eski Bak...

KARAASLAN’DAN KADIN DOSTU ŞEHİR MÜJDESİ

KARAASLAN’DAN KADIN DOSTU ŞEHİR MÜJDESİ Mudanyalı kadınlarla bir araya gelen AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcı Samsun Milletv...

DR. ÜNAL “ESENCE BİZE GÜVENSİN”

DR. ÜNAL “ESENCE BİZE GÜVENSİN” Cumhur İttifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal, Mudanya Esence Mahallesinde vatandaşlar ile bul...

CAN"MUDANYA ZEYTİNİ MARKA DEĞERİNİ BULACAK"

CAN Seçim çalışmaları kapsamında belediye meclis üyesi adaylar ve ilçe yönetimiyle Marmarabirlik'e bağlı 150 Sayılı...

MUDANYA ESNAFI DR. MURAT ÜNAL’A SAHİP ÇIKTI

MUDANYA ESNAFI DR. MURAT ÜNAL’A SAHİP ÇIKTI 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde Mudanya’nın cumhur ittifak adayı Dr. Murat Ünal Belediye sosyal ...

MUDANYA ESNAFI DR. MURAT ÜNAL’A SAHİP ÇIKTI

MUDANYA ESNAFI DR. MURAT ÜNAL’A SAHİP ÇIKTI 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde Mudanya’nın cumhur ittifak adayı Dr. Murat Ünal Belediye sosyal ...

MUDANYA YATIRIMLARLA TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

MUDANYA YATIRIMLARLA TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal Mudanya halkının hamaset, kavgacı ve baskıcı belediye yönetimine değil h...

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  MUHTAR BAYTEKİN’den KANDİL LOKMASI
 

MUHTAR BAYTEKİN’den

İzlenme:120

   
  TURİZM HAFTASI MUDANYA’DA KUTLANDI
 

TURİZM HAFTASI MUDAN

İzlenme:166

   
  AVCILARIN SİLAHLARI ŞEHİT ŞÜKRÜ ÇAVUŞ İÇİN ATEŞLENDİ
 

AVCILARIN SİLAHLARI

İzlenme:112

   
  MUDANYA DEVLET’TE ACI KAYIP
 

MUDANYA DEVLET’TE AC

İzlenme:210

   

Tüm videolar

  MUDANYA’DA TAKLA ATAN ARAÇTA CAN PAZARI
 

MUDANYA’DA TAKLA ATA

İzlenme:76

   
  EMNİYET YELKEN KUPASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
 

EMNİYET YELKEN KUPAS

İzlenme:102

   
  YELKENLER EMNİYET TEŞKİLATI İÇİN AÇILDI
 

YELKENLER EMNİYET TE

İzlenme:176

   
  MUDANYA’DA YANGIN VAR
 

MUDANYA’DA YANGIN VA

İzlenme:100

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.