Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

İNİSİYATİF GRUBU “MEVCUT BELEDİYE BAŞKANINA KEFİL DEĞİLİZ”Tarih 23 Ocak 2019, 16:16 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

İNİSİYATİF GRUBU “MEVCUT BELEDİYE BAŞKANINA KEFİL DEĞİLİZ”

Mudanya İnisiyatif Gurubu yaptığı toplantı sonrası aldıkları kararlar doğrultusunda yaptıkları basın açıklamasıyla görüş ve düşüncelerini yazılı açıklamayla paylaştılar.

 

Gurup açıklamasına ”Halen Mudanya Belediye Başkanlığı görevini yürüten partilimizin görevi süresince, siyasi oluşumlarla, meslek kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleri ve partililerle olan ilişkileri, aşağıda yazılan örneklerden de anlaşılacağı üzere, olumsuz bir durumdadır.

1-Başkan seçildiğinde ilk iş olarak parti üyesi Esnaf Odaları Başkanının ofisini, kendisine oy vermediği savıyla mühürlemiştir.

2-Partimize mensup belediye meclis üyelerinden beş kişiye kumpas kurarak istifa etmelerine neden olmuştur. CHP meclis üyelerinin tamamından alınan dilekçelerden yalnızca beş üyenin dilekçesi, lüks makam aracı alınmasına karşı çıktıkları için, işleme konulmuştur.

Bu üyelerden dördü mahkeme kararıyla görevlerine dönmüş, haklarında disiplin soruşturması açıldığından çok sevdikleri partilerinden istifa etmek zorunda kalmışlardır. Birisi de bu kumpas karşısında kahrederek, meclis ve parti üyeliğinden istifa etmiştir. Böylece mecliste CHP üye sayısı azalmıştır.

3-Arnavutköy balıkçı barınağındaki tekne bağlama ücretlerine, %260 zam yapmış, mahkemelik olmuş , davayı kaybetmiş ancak zamları geri almamıştır. Böylece, orta gelirli vatandaşların denize ulaşması neredeyse imkânsız hale gelmiştir.

4-Sivil toplum kuruluşlarına müdahale ederek(Engelliler Derneği, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği vb.) mağdur edilmiş ve küstürülmüştür.

5-Atatürkçü Düşünce Derneğine, geçmiş dönemlerde benzer bir işlem yapılmamış olmasına rağmen, kira nedeniyle icra tebligatı gönderilmiştir.

6-Kendisinin seçilmesine önemli oranda katkıda bulunan ilçe yönetiminin, etik olmayan davranışlar ile düşürülmesini sağlamıştır. Sonrasında atanan kayyum yönetiminin öneri ve tekliflerini de önemsememiş, belediye gücünü kullanarak, kendisine bağlı bir ilçe yönetimi oluşturmuştur.

7-CHP eski ilçe başkanlığı ve il genel meclis üyeliği de yapmış olan Mudanya Kent Konseyi başkanına, yaşlı olduğundan bahisle tavır koyarak, yasa gereği atama yapması gereken personeli göndermemiş, ödenek de ayırmamıştır. Ayrıca konsey binasının tahliye edilmesini talep etmiştir. Bu eylemleri nedeniyle açılan idari davaları belediye kaybetmiştir.

8-Kendisini saygı sınırları içinde eleştirmiş olan partililerin, parti bayramlaşmalarında ellerini sıkmayıp havada bırakmıştır.

9-İşten çıkardığı 80 çalışan için, işten çıkarma sebebi sorulduğunda, tamamını uyuşturucu kullanmakla suçlamış ve iftira atmıştır.

10-Kendisini mahalle sorunları nedeniyle, heyet halinde ziyaret eden bir mahalle meclis yönetimine ” “Sizin taleplerinizi yaparsam hiçbir iş yapamam” diyerek yönetim ve davranış zihniyetini ortaya koymuştur.

11-Söz verdiği halde Mudanya Spor Derneğine barınma yeri tahsis etmemiş, takıma sahip çıkmamıştır.

12-Mudanya belediye başkanı, 4,5 yıllık sürede kentin geleceğini oluşturmak yerine, festival ve şenliklerle zamanı heba etmiş, belediye işleri yapacağına partinin yönetim ve işlerine müdahale etmiştir.

13-Bir kısmını buraya sığdırabildiğimiz, bu tür davranışlarından vazgeçmesi konusunda yapılan telkinlere ve barış taleplerine daima karşı çıkmış, akil partililerin uyarılarına kulak vermemiştir.

14- Bu koşullar nedeniyle, belediye başkan adayı açıklanıncaya kadar, belediye meclis üyeliği aday adaylığına başvurmama konusunda, aramızda fikir birliği oluşmuştur.

Bizler, CHP sine gönül vermiş kişiler olarak amacımız, enerjimizi, mücadelemizi bir birimize karşı değil,2019 yerel seçimlerinde “Mudanya’da nasıl başarılı olabiliriz?” düşüncesinde olan parti üyeleriyiz.

Ortak akıl ve anlayış ile sakin kafayla düşünerek, konuşarak, anlaşarak mücadele yerine hırsla, kavgayla, kinle mücadelenin, ilçemize hiçbir şey kazandırmadığını tespit etmiş durumdayız.

İlçemize; seçmenin tamamını kucaklayacak özellikleri olan, birleştirici, insani değerleri önemseyen, gerçek demokrat üye sayısını artırabilecek, vicdanlı, çağdaş ve halka hizmeti özümsemiş, partisini seven, ilçesinin yarınını düşünen, gerçek CHP li bir başkan adayı gerektiği gerçeği ile karşı karşıyayız.

Üzülerek ifade ediyoruz ki, mevcut belediye başkanında, bu özelliklerin hiç birisi bulunmamaktadır.

Aynı kişi ile yola devam etme kararı olduğu takdirde, ilçemizde yerel seçimin kaybedileceği endişemizi ve tehlikesini partililerimiz ve parti yöneticilerine iletmeyi, CHP li üyeler olarak görev bildik.

Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı, mevcut belediye başkanına bundan sonra kefil olmayacağımızı ifade ediyoruz” sözleriyle açıklamalarını sonlandırdılar.

RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN:  |  Bu haber 288 defa okunmuştur.

Siyasi  KATEGORİSİNDEN HABERLER

DR. AHMET MURAT ÜNAL, HİZMETLERİYLE GELİYOR

DR. AHMET MURAT ÜNAL, HİZMETLERİYLE GELİYOR Cumhur İttifakı Mudanya Belediye Başkan adayı Dr. A. Murat Ünal, özellikle hafta sonları ve İDO'nun sefer saatl...

BURGAZSPORLU FUTBOLCULARI ANTRENMANDA ZİYARET ETTİ

BURGAZSPORLU FUTBOLCULARI ANTRENMANDA ZİYARET ETTİ Demokrat Parti (DP) Mudanya Belediye Başkan adayı Erkan Can, Süper Amatör Lig B Grubu'nda mücadele eden Burgazs...

ERKAN CAN: "MUDANYA İTTİFAKINI BAŞLATTIM"

ERKAN CAN: Demokrat Parti (DP) Mudanya Belediye Başkan adayı Erkan Can, yerel seçimlere ilişkin saha çalışmalarında startı, ka...

CUMHUR İTTİFAKI MUDANYA’DA BİR ARAYA GELDİ

CUMHUR İTTİFAKI MUDANYA’DA BİR ARAYA GELDİ Cumhur ittifakının sahipleri AK Parti ve MHP Mudanya İlçe teşkilatları ile belediye meclis üyesi aday adayları birl...

DSP KAPILARINI MUDANYALILARA AÇTI.

DSP KAPILARINI MUDANYALILARA AÇTI. Mudanya'da partisinin ilçe binasının açılışında konuşan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, DSP'nin kapılarını...

DR. ÜNAL, “GÖNÜLLERE DOKUNACAĞIZ”

DR. ÜNAL, “GÖNÜLLERE DOKUNACAĞIZ” Cumhur İttifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal, Mudanya’da yaşayan Doğu ve Güneydoğulu vatandaş...

DR. ÜNAL RADYO POYRAZ’DA GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ ANLATTI.

DR. ÜNAL RADYO POYRAZ’DA GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ ANLATTI. Cumhur ittifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat ÜNAL Radyo Poyraz'a konuk oldu. Ünal Mudanya'...

DR. ÜNAL RADYO POYRAZ’DA GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ ANLATTI.

DR. ÜNAL RADYO POYRAZ’DA GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ ANLATTI. Cumhur ittifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat ÜNAL Radyo Poyraz'a konuk oldu. Ünal Mudanya'...

GÜNSAN “HİZMET İÇİN YOLA ÇIKMIŞTIM”

GÜNSAN “HİZMET İÇİN YOLA ÇIKMIŞTIM” Yerel seçimlerde gönül belediyeciliği ekibine talip olan ve listede üst sıralarda olması beklenen Ak Parti Mudanya ...
Hakkı OVATMAN Hakkı OVATMAN
EMİN ELLER TOHUM EKTİ HASAT BEKLİYOR

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  MUDANYALI YÖRÜK TÜRKMENLERDEN SİNERJİ TOPLANTISI
 

MUDANYALI YÖRÜK TÜRK

İzlenme:12

   
  DR. AHMET MURAT ÜNAL, HİZMETLERİYLE GELİYOR
 

DR. AHMET MURAT ÜNAL

İzlenme:24

   
  MUDANYALI ŞEHİT FEYYAZ İLHAN’IN İSMİ ÇEŞMEDE YAŞAYACAK
 

MUDANYALI ŞEHİT FEYY

İzlenme:64

   
  KADIN SAĞLIĞI SEMİNERLERİ TAMAMLANDI
 

KADIN SAĞLIĞI SEMİNE

İzlenme:64

   

Tüm videolar

  MUDANYA’DA YOL UYGULAMASINDA YAYALARA ÖNCELİK ANLATILDI
 

MUDANYA’DA YOL UYGUL

İzlenme:68

   
  MUDANYA’DA SEYİR HALİNDEKİ ARAÇTA YANGIN ÇIKTI
 

MUDANYA’DA SEYİR HAL

İzlenme:172

   
  İZ BIRAKAN ESNAFLARA MEKÜDER’DEN VEFA PLAKETİ
 

İZ BIRAKAN ESNAFLARA

İzlenme:82

   
  YALIÇİTLİK’TE SAĞLIKLI YAŞAMA ÇED ENGELİ
 

YALIÇİTLİK’TE SAĞLIK

İzlenme:122

   

SON DAKİKA Bursa Haberleri

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.