Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

İNİSİYATİF GRUBU “MEVCUT BELEDİYE BAŞKANINA KEFİL DEĞİLİZ”Tarih 23 Ocak 2019, 16:16 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

İNİSİYATİF GRUBU “MEVCUT BELEDİYE BAŞKANINA KEFİL DEĞİLİZ”

Mudanya İnisiyatif Gurubu yaptığı toplantı sonrası aldıkları kararlar doğrultusunda yaptıkları basın açıklamasıyla görüş ve düşüncelerini yazılı açıklamayla paylaştılar.

 

Gurup açıklamasına ”Halen Mudanya Belediye Başkanlığı görevini yürüten partilimizin görevi süresince, siyasi oluşumlarla, meslek kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleri ve partililerle olan ilişkileri, aşağıda yazılan örneklerden de anlaşılacağı üzere, olumsuz bir durumdadır.

1-Başkan seçildiğinde ilk iş olarak parti üyesi Esnaf Odaları Başkanının ofisini, kendisine oy vermediği savıyla mühürlemiştir.

2-Partimize mensup belediye meclis üyelerinden beş kişiye kumpas kurarak istifa etmelerine neden olmuştur. CHP meclis üyelerinin tamamından alınan dilekçelerden yalnızca beş üyenin dilekçesi, lüks makam aracı alınmasına karşı çıktıkları için, işleme konulmuştur.

Bu üyelerden dördü mahkeme kararıyla görevlerine dönmüş, haklarında disiplin soruşturması açıldığından çok sevdikleri partilerinden istifa etmek zorunda kalmışlardır. Birisi de bu kumpas karşısında kahrederek, meclis ve parti üyeliğinden istifa etmiştir. Böylece mecliste CHP üye sayısı azalmıştır.

3-Arnavutköy balıkçı barınağındaki tekne bağlama ücretlerine, %260 zam yapmış, mahkemelik olmuş , davayı kaybetmiş ancak zamları geri almamıştır. Böylece, orta gelirli vatandaşların denize ulaşması neredeyse imkânsız hale gelmiştir.

4-Sivil toplum kuruluşlarına müdahale ederek(Engelliler Derneği, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği vb.) mağdur edilmiş ve küstürülmüştür.

5-Atatürkçü Düşünce Derneğine, geçmiş dönemlerde benzer bir işlem yapılmamış olmasına rağmen, kira nedeniyle icra tebligatı gönderilmiştir.

6-Kendisinin seçilmesine önemli oranda katkıda bulunan ilçe yönetiminin, etik olmayan davranışlar ile düşürülmesini sağlamıştır. Sonrasında atanan kayyum yönetiminin öneri ve tekliflerini de önemsememiş, belediye gücünü kullanarak, kendisine bağlı bir ilçe yönetimi oluşturmuştur.

7-CHP eski ilçe başkanlığı ve il genel meclis üyeliği de yapmış olan Mudanya Kent Konseyi başkanına, yaşlı olduğundan bahisle tavır koyarak, yasa gereği atama yapması gereken personeli göndermemiş, ödenek de ayırmamıştır. Ayrıca konsey binasının tahliye edilmesini talep etmiştir. Bu eylemleri nedeniyle açılan idari davaları belediye kaybetmiştir.

8-Kendisini saygı sınırları içinde eleştirmiş olan partililerin, parti bayramlaşmalarında ellerini sıkmayıp havada bırakmıştır.

9-İşten çıkardığı 80 çalışan için, işten çıkarma sebebi sorulduğunda, tamamını uyuşturucu kullanmakla suçlamış ve iftira atmıştır.

10-Kendisini mahalle sorunları nedeniyle, heyet halinde ziyaret eden bir mahalle meclis yönetimine ” “Sizin taleplerinizi yaparsam hiçbir iş yapamam” diyerek yönetim ve davranış zihniyetini ortaya koymuştur.

11-Söz verdiği halde Mudanya Spor Derneğine barınma yeri tahsis etmemiş, takıma sahip çıkmamıştır.

12-Mudanya belediye başkanı, 4,5 yıllık sürede kentin geleceğini oluşturmak yerine, festival ve şenliklerle zamanı heba etmiş, belediye işleri yapacağına partinin yönetim ve işlerine müdahale etmiştir.

13-Bir kısmını buraya sığdırabildiğimiz, bu tür davranışlarından vazgeçmesi konusunda yapılan telkinlere ve barış taleplerine daima karşı çıkmış, akil partililerin uyarılarına kulak vermemiştir.

14- Bu koşullar nedeniyle, belediye başkan adayı açıklanıncaya kadar, belediye meclis üyeliği aday adaylığına başvurmama konusunda, aramızda fikir birliği oluşmuştur.

Bizler, CHP sine gönül vermiş kişiler olarak amacımız, enerjimizi, mücadelemizi bir birimize karşı değil,2019 yerel seçimlerinde “Mudanya’da nasıl başarılı olabiliriz?” düşüncesinde olan parti üyeleriyiz.

Ortak akıl ve anlayış ile sakin kafayla düşünerek, konuşarak, anlaşarak mücadele yerine hırsla, kavgayla, kinle mücadelenin, ilçemize hiçbir şey kazandırmadığını tespit etmiş durumdayız.

İlçemize; seçmenin tamamını kucaklayacak özellikleri olan, birleştirici, insani değerleri önemseyen, gerçek demokrat üye sayısını artırabilecek, vicdanlı, çağdaş ve halka hizmeti özümsemiş, partisini seven, ilçesinin yarınını düşünen, gerçek CHP li bir başkan adayı gerektiği gerçeği ile karşı karşıyayız.

Üzülerek ifade ediyoruz ki, mevcut belediye başkanında, bu özelliklerin hiç birisi bulunmamaktadır.

Aynı kişi ile yola devam etme kararı olduğu takdirde, ilçemizde yerel seçimin kaybedileceği endişemizi ve tehlikesini partililerimiz ve parti yöneticilerine iletmeyi, CHP li üyeler olarak görev bildik.

Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı, mevcut belediye başkanına bundan sonra kefil olmayacağımızı ifade ediyoruz” sözleriyle açıklamalarını sonlandırdılar.

RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN:  |  Bu haber 412 defa okunmuştur.

SİYASİ  KATEGORİSİNDEN HABERLER

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ Avrupa’da İkinci Dünya Savaşı’nın ardından yaşanan en büyük insanlık trajedisi olarak kabul edilen Srebrenitsa soyk...

KAZANCI “AÇTIĞIMIZ HER DAVAYI KAZANDIK”

KAZANCI “AÇTIĞIMIZ HER DAVAYI KAZANDIK” Mudanya Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı yaptığı basın açıklamasında, gerçek kent konseyinin kendileri olduğunu, ...

MUHTARLARIN YENİ BAŞKANI LEVENT AŞÇI

MUHTARLARIN YENİ BAŞKANI LEVENT AŞÇI Mudanya Muhtarlar Derneği'nin olağanüstü genel kurul toplantısında dernek başkanlığa Has Mahallesi Levent Aşçı ...

ALTERNATİF KENT KONSEYİ SEÇİMLERİ GERÇEKLEŞTİ

ALTERNATİF KENT KONSEYİ SEÇİMLERİ GERÇEKLEŞTİ Mudanya Kent Konseyinin 19 Haziran günü gerçekleştirdiği seçimi ilega olarak ifade eden Mudanya Belediye Başkanı Ha...

HER ŞEYİN GÜZEL OLACAĞI GÜNLER YAKIN

HER ŞEYİN GÜZEL OLACAĞI GÜNLER YAKIN CHP Bursa il örgütünün bayramlaşma töreninde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Her şeyin çok güzel ol...

MUDANYA ÜLKÜ OCAKLARINDA GÖREV DEĞİŞİMİ

MUDANYA ÜLKÜ OCAKLARINDA GÖREV DEĞİŞİMİ 3 yıldır Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini sürdüren Engin Demirci, Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Enes Küçük’ün katılı...

MHP’DEN BAŞKAN AKTAŞ’A TAM DESTEK

MHP’DEN BAŞKAN AKTAŞ’A TAM DESTEK Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ...

BELEDİYE MECLİSİNDEKİ KARAR MHP’de İSTİFA GETİRDİ

BELEDİYE MECLİSİNDEKİ KARAR MHP’de İSTİFA GETİRDİ 3 Mayıs 2019 tarihinde yapılan Mudanya Belediye Meclisi toplantısında Cumhur İttifakı Gurubu MHP Meclis üyesi Zeki ...

FIRTINA SOĞUK ÜNAL SEVGİSİNİ ENGELLEYEMEDİ

FIRTINA SOĞUK ÜNAL SEVGİSİNİ ENGELLEYEMEDİ Cumhur ittifakı ve AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal’ın gerçekleştirdiği miting, Soğuk ve...
Hakkı OVATMAN Hakkı OVATMAN
ŞU "HAL" E BİR EL ATSANIZ NASIL OLUR?

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  MUDANYA 15 TEMMUZ’U YENİDEN YAŞADI
 

MUDANYA 15 TEMMUZ’U

İzlenme:86

   
  MEHMET AKİF ERSOY CAMİİ İLGİ BEKLİYOR
 

MEHMET AKİF ERSOY CA

İzlenme:68

   
  MUHTAR ŞAŞ’IN TEMİZLİK ORDUSU İŞ BAŞINDA
 

MUHTAR ŞAŞ’IN TEMİZL

İzlenme:102

   
  MUDANYA MÜTAREKE EVİ ONARILIYOR
 

MUDANYA MÜTAREKE EVİ

İzlenme:84

   

Tüm videolar

  MUDANYA 15 TEMMUZ’U YENİDEN YAŞADI
 

MUDANYA 15 TEMMUZ’U

İzlenme:46

   
  MEHMET AKİF ERSOY CAMİİ İLGİ BEKLİYOR
 

MEHMET AKİF ERSOY CA

İzlenme:20

   
  MUHTAR ŞAŞ’IN TEMİZLİK ORDUSU İŞ BAŞINDA
 

MUHTAR ŞAŞ’IN TEMİZL

İzlenme:48

   
  MUHTAR MAHALLESİNDE METRUK EVLERİ YIKTIRIYOR
 

MUHTAR MAHALLESİNDE

İzlenme:40

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.