Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

DR. ÜNAL RADYO POYRAZ’DA GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ ANLATTI.Tarih 11 Şubat 2019, 10:17 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

DR. ÜNAL RADYO POYRAZ’DA GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ ANLATTI.

Cumhur ittifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat ÜNAL Radyo Poyraz'a konuk oldu. Ünal Mudanya'nın 5 yıllık yerel yönetimini ve yerel yönetime bakış açısını anlattığı Seçime Doğru Özel programında Mudanya Belediye Başkanlığı kendisine nasip olursa Gönül Belediyeciliği ilkesiyle yapacaklarının yanında asla yapmayacaklarını sıraladı.

 

FM bandı 107.1 Mhz. Radyo Poyraz'da Öner Kıran'ın sunduğu programa konuk olan Ünal mevcut belediye başkanının Mudanya'nın en büyük sorunlarından biri olduğu vurgusunu yaptı.

 Gönül Belediyeciliğine Talibiz

Alevi vatandaşların ihtiyaç duyduğu kültür merkezinden, belediye mülklerindeki esnafı ve Arnavutköy Balıkçı Barınağında ki balıkçıları bunaltan kira kıskacına değinen Ünal mutlaka bu durumla ferahlatıcı çözüm üreteceklerini belirtti. Ünal özellikle Alevi vatandaşların her türlü sorunlarına çözüm üreteceklerinin altını çizdi.

Ünal Mudanya Belediyesi mülklerinde ki fahiş kiraların tüm vatandaşa yansıdığını vurguladı. "Bir şehrin mutluluğu oradaki küçük esnafın mutluluğu kadardır. Küçük esnaf ne kadar mutluysa o belde o kadar mutludur" diye Ünal, Mudanya Belediyesi'nin küçük esnafa yazdığı afaki cezalara gönderme yaparak "bizim yerel yönetimimizde küçük esnafımız baş tacı olacak" dedi.

Gençlere yönelik kültür sanat faaliyetleri ile engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak icraatlara imza atmak istediğini vurgulayan Ünal, şu anda Mudanya Belediyesi'nde çalışarak ailesini geçindiren ve sıkıntı içinde olduklarını bildiği hiç bir personeli O'cu, Bu'cu diyerek sudan sebeblerle işten çıkartmayacaklarını tahhüt etti.

Amatör Spor Kulüpleri Arasında Adaletli Paylaşım Yapacağız.

Amatör Spor Kulüplerine adaletli olarak yaklaşacaklarını ve hak ettikleri desteği göreceklerini söyleyen Ünal "Bendensin, benden değilsin ayrımı yapılarak sporda başarı sürekliliği olamayacağını ve gençliğin mağdur edildiğini  geçtiğimiz 5 yıl içinde gördük" dedi. "Spor kulüpleriyle toplantı ve istişareler yapacağız" diyen Ünal "Bugüne dek Mudanya belediyesinde böyle bir toplantı yapıldığını görmedik. Mudanya sporumuzun duş almasın diye statta ki şofbenleri söküldü. Mevcut Belediye Başkanı keşke daha huzurlu bir Mudanya bırakabilseydi" dedi.

Baskı ve Tehditle Hizmet Olmaz.

Ünal "Personele ve vatandaşlara baskı yaparak, tehdit ederek hizmet üretemezsiniz, bizim belediyecilik anlayışımızda baskı olmayacak. Patronun oy kullanan vatandaş olduğunu 5 yıl boyunca unutmadan her günümüzü hizmet için çalışarak geçireceğiz. Mudanya'nın tüm sosyal kesimleriyle iletişim içinde ve müzakereler içinde çalışacağız. STK'lar ve Kent Konseyi bizim için oldukça önemlidir." dedi.

Mudanyayı ve halkı çok iyi bildiklerini belirten Ünal 31 Mart 2019'da ki yerel seçimlerde halktan destek istedi.

Belediyenin Mevcut Borcu Beni Tedirgin Etmiyor

Mudanya Belediyesinin 2014 yılında 30 milyon lira olan borcunun 5 yıl içinde 38 milyon liraya çıkmış olmasının kendisini tedirgin etmediğini ve bununla baş edilebileceğini belirten Ünal, "Beş yıl boyunca her fırsatta harami, harami diyenler kendisinden önceki belediye yönetiminin 50'de biri kadar iş yapmadan algı operasyonları ile iki park haricinde hiç bir işi tamamlamadan üstelik çok beş yıl içinde ciddi gelirleri olmasına rağmen milyonlarca lira borcu arttırdılar" dedi.

Bunları Asla Yapmayacağım

Gönül Belediyeciliği vurgusunu tekrarlayan Ünal, vatandaşa asla tepeden bakmayacaklarını, vatandaşın kalbini kıracak bir işin içinde olmayacaklarını, asla bulunduğu makamın gücünü vatandaşın canını acıtmak için kullanmayacağını, asla vatandaşlarımızı ötekileştirmeyeceğini, vatandaşın belediyeye gelirken endişe ve huzursuzluk içinde gelmeyeceğini, asla kurallara uymak kaydıyla çalışan hiç bir belediye çalışanının işine keyfi uygulamalar nedeniyle son vermeyeceğini söyledi.

Yıldıztepe'ye Törenle Dikilen Türk Bayrağına Yapılanlar Saygısızlıktır.

Mevcut Mudanya Belediye Başkanını Yıldıztepe projesi hakkında konuşan Ünal bu projenin de hesapsız kitapsız işler arasında olduğunu, Yıldıztepe de yol açılması çalışmaları akabinde istinat duvarı yapılırken yaşanan çökme sonucu oturulamaz raporu verilen villadan ve Mudanya Belediyesi ile bir Sivil Toplum Kuruluşunun törenle diktiği ve ankrajında  Atatürk'ün "Mevzu bahis vatansa, gerisi teferruattır" veciz sözünün yer aldığı Türk Bayrağı'nın yakışıksız şekilde apar topar sökülmesinden duyduğu büyük rahatsızlığı dile getirdi. ÜNAL "Bayrağımıza yapılan bu saygısızlık bana göre hesap verilmesi gereken bir harekettir" diye konuştu.

Çok Katlı Bina Yapmayacağız. İnsanımıza Hizmet Edeceğiz.

Çok katlı bina yapmayacaklarını belirten Ünal Mudanya'nın acilen yapılması gereken düzenlemelerle içinde yaşayan insanının ferahlatılması gerektiğinin altını çizdi.

Projelerini henüz açıklamayacağını belirten Ünal çok kısa bir süre sonra ayakları yere basan, akla mantığa uyan, çözüm odaklı, insan odaklı projelerini Mudanyalılar ile paylaşacağını söyledi.

Karavan Turizmini uluslararası standartlarda Mudanya'ya getirmek istediklerini belirten Ünal, otopark sorunları, trafik sorunları, olta balıkçılığını geliştirecek yapay resifler atacaklarını, sosyal donatı alanları, BUSKİ işbirliği ile beşinci yılın sonunda mavi bayrak bir kaç plajı olan bir Mudanya hedeflediklerini açıkladı.

Sahil Bandı Eksiklikleri Kamunun Cebinden Çıkmayacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu ve bazı eksikliklerin yaşandığı Sahil Bandını dile getiren Ünal "Müteahhidin henüz içeride ödenmeyen 2 milyon lirası var ve bu eksikliklerin giderilmesi noktasında Bursa Büyükşehir Belediyemiz gerekeni yapacak. Dolayısyla burada vatandaşın mağduriyet yaşadığı aksaklıklar giderilirken yapılacak işlerin maliyeti kamudan çıkmayacak. Eksikler mutlaka giderilecek." dedi.

Hizmetin Önündeki En Büyük Engel Büyükşehir ile Uyumlu Çalışmamak

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Mudanya Belediyesi arasındaki uyumlu çalışmanın önemini defalarca vurgulayan Ünal Mudanya ve Bursa Büyükşehir Belediyeleri arasındaki iletişimsizliğin ve sürtüşmenin kendisinin Mudanya Belediye Başkanı olması durumunda acilen giderileceğini ve uyumlu bir çalışmanın halka hizmet olarak yansıyacağını belirtti.  |  Bu haber 934 defa okunmuştur.

SİYASİ  KATEGORİSİNDEN HABERLER

CUMHUR BAŞKANINA HAKARET VE KÜFRE MUDANYA'DAN SUÇ DUYURUSU

CUMHUR BAŞKANINA HAKARET VE KÜFRE MUDANYA'DAN SUÇ DUYURUSU Mudanya AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Av. İnci Söğütlü İzmir Karabağlar CHP Meclis üyesi, CHP Gençlik Örgütleri İ...

KIRIM TÜRKLÜĞÜNÜN YANINDAYIZ

KIRIM TÜRKLÜĞÜNÜN YANINDAYIZ Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, Kırım Sürgünü’nün yıldönümünde yazılı bir mesaj yayımla...

İYİ PARTİ HATİPOĞLU’NA EMANET

İYİ PARTİ HATİPOĞLU’NA EMANET İyi Parti Mudanya ilçe kongresi 307 delegenin katılımıyla Uğur Mumcu Kültür Merkezinde gerçekleşti. 164 oy alan Hüs...

MUDANYA SAADET’TEN ERBAKAN SERGİSİ

MUDANYA SAADET’TEN ERBAKAN SERGİSİ Milli Görüş Lideri rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ölümünün 9. Yıl dönümü dolayısı ile Saadet Partisi Mudan...

HÜSEYİN ESEN, “SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN SESİ OLACAĞIM”

HÜSEYİN ESEN, “SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN SESİ OLACAĞIM” 21 Aralık Cumartesi Günün yapılacak CHP Mudanya İlçe kongresinde İlçe Başkanı adayı olacağını, yaptığı basın açıkla...

SÖĞÜTLÜ, "HALKIN ARASINA KARIŞTA NELER OLUYOR GÖR”

SÖĞÜTLÜ,  Mudanya Ak Parti inci Söğütlü Hayri Türkyılmaz’ın Bursa Büyükşehir Belediyesine atıfta bulunmasına karşılık Mudanya...

İYİ PARTİ'DEN ÜYE NÖBETİ

İYİ PARTİ'DEN ÜYE NÖBETİ Ülke genelinde üyelik kampanyası başlatan İYİ Parti, Mudanya'da da üye kaydı yapmak ve vatandaşları parti hakkı...

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ Avrupa’da İkinci Dünya Savaşı’nın ardından yaşanan en büyük insanlık trajedisi olarak kabul edilen Srebrenitsa soyk...

KAZANCI “AÇTIĞIMIZ HER DAVAYI KAZANDIK”

KAZANCI “AÇTIĞIMIZ HER DAVAYI KAZANDIK” Mudanya Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı yaptığı basın açıklamasında, gerçek kent konseyinin kendileri olduğunu, ...

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  MUDANYA'DA KURALLARA UYGUN CUMA NAMAZI
 

MUDANYA'DA KURAL

İzlenme:4

   
  MUDANYA ENGİNARI SINIRLARI AŞTI
 

MUDANYA ENGİNARI SIN

İzlenme:26

   
  MUDANYA, BÜYÜKŞEHİR İLE GÜVENDE
 

MUDANYA, BÜYÜKŞEHİR

İzlenme:54

   
  BURUK BAYRAMA KAYMAKAM SÖZERDEN MORAL ZİYARETLERİ
 

BURUK BAYRAMA KAYMAK

İzlenme:76

   

Tüm videolar

  BURSA CUMA’YA HAZIR
 

BURSA CUMA’YA HAZIR

İzlenme:24

   
  CUMHUR BAŞKANINA HAKARET VE KÜFRE MUDANYA'DAN SUÇ DUYURUSU
 

CUMHUR BAŞKANINA HAK

İzlenme:136

   
  YARALI ZABITAYA ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ
 

YARALI ZABITAYA ‘GEÇ

İzlenme:24

   
  YASAKLI BAYRAMIN EN ANLAMLI ZİYARETİ
 

YASAKLI BAYRAMIN EN

İzlenme:32

   

SON DAKİKA Bursa Haberleri

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.