Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

DR. ÜNAL RADYO POYRAZ’DA GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ ANLATTI.Tarih 11 Şubat 2019, 10:17 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

DR. ÜNAL RADYO POYRAZ’DA GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ ANLATTI.

Cumhur ittifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat ÜNAL Radyo Poyraz'a konuk oldu. Ünal Mudanya'nın 5 yıllık yerel yönetimini ve yerel yönetime bakış açısını anlattığı Seçime Doğru Özel programında Mudanya Belediye Başkanlığı kendisine nasip olursa Gönül Belediyeciliği ilkesiyle yapacaklarının yanında asla yapmayacaklarını sıraladı.

 

FM bandı 107.1 Mhz. Radyo Poyraz'da Öner Kıran'ın sunduğu programa konuk olan Ünal mevcut belediye başkanının Mudanya'nın en büyük sorunlarından biri olduğu vurgusunu yaptı.

 Gönül Belediyeciliğine Talibiz

Alevi vatandaşların ihtiyaç duyduğu kültür merkezinden, belediye mülklerindeki esnafı ve Arnavutköy Balıkçı Barınağında ki balıkçıları bunaltan kira kıskacına değinen Ünal mutlaka bu durumla ferahlatıcı çözüm üreteceklerini belirtti. Ünal özellikle Alevi vatandaşların her türlü sorunlarına çözüm üreteceklerinin altını çizdi.

Ünal Mudanya Belediyesi mülklerinde ki fahiş kiraların tüm vatandaşa yansıdığını vurguladı. "Bir şehrin mutluluğu oradaki küçük esnafın mutluluğu kadardır. Küçük esnaf ne kadar mutluysa o belde o kadar mutludur" diye Ünal, Mudanya Belediyesi'nin küçük esnafa yazdığı afaki cezalara gönderme yaparak "bizim yerel yönetimimizde küçük esnafımız baş tacı olacak" dedi.

Gençlere yönelik kültür sanat faaliyetleri ile engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak icraatlara imza atmak istediğini vurgulayan Ünal, şu anda Mudanya Belediyesi'nde çalışarak ailesini geçindiren ve sıkıntı içinde olduklarını bildiği hiç bir personeli O'cu, Bu'cu diyerek sudan sebeblerle işten çıkartmayacaklarını tahhüt etti.

Amatör Spor Kulüpleri Arasında Adaletli Paylaşım Yapacağız.

Amatör Spor Kulüplerine adaletli olarak yaklaşacaklarını ve hak ettikleri desteği göreceklerini söyleyen Ünal "Bendensin, benden değilsin ayrımı yapılarak sporda başarı sürekliliği olamayacağını ve gençliğin mağdur edildiğini  geçtiğimiz 5 yıl içinde gördük" dedi. "Spor kulüpleriyle toplantı ve istişareler yapacağız" diyen Ünal "Bugüne dek Mudanya belediyesinde böyle bir toplantı yapıldığını görmedik. Mudanya sporumuzun duş almasın diye statta ki şofbenleri söküldü. Mevcut Belediye Başkanı keşke daha huzurlu bir Mudanya bırakabilseydi" dedi.

Baskı ve Tehditle Hizmet Olmaz.

Ünal "Personele ve vatandaşlara baskı yaparak, tehdit ederek hizmet üretemezsiniz, bizim belediyecilik anlayışımızda baskı olmayacak. Patronun oy kullanan vatandaş olduğunu 5 yıl boyunca unutmadan her günümüzü hizmet için çalışarak geçireceğiz. Mudanya'nın tüm sosyal kesimleriyle iletişim içinde ve müzakereler içinde çalışacağız. STK'lar ve Kent Konseyi bizim için oldukça önemlidir." dedi.

Mudanyayı ve halkı çok iyi bildiklerini belirten Ünal 31 Mart 2019'da ki yerel seçimlerde halktan destek istedi.

Belediyenin Mevcut Borcu Beni Tedirgin Etmiyor

Mudanya Belediyesinin 2014 yılında 30 milyon lira olan borcunun 5 yıl içinde 38 milyon liraya çıkmış olmasının kendisini tedirgin etmediğini ve bununla baş edilebileceğini belirten Ünal, "Beş yıl boyunca her fırsatta harami, harami diyenler kendisinden önceki belediye yönetiminin 50'de biri kadar iş yapmadan algı operasyonları ile iki park haricinde hiç bir işi tamamlamadan üstelik çok beş yıl içinde ciddi gelirleri olmasına rağmen milyonlarca lira borcu arttırdılar" dedi.

Bunları Asla Yapmayacağım

Gönül Belediyeciliği vurgusunu tekrarlayan Ünal, vatandaşa asla tepeden bakmayacaklarını, vatandaşın kalbini kıracak bir işin içinde olmayacaklarını, asla bulunduğu makamın gücünü vatandaşın canını acıtmak için kullanmayacağını, asla vatandaşlarımızı ötekileştirmeyeceğini, vatandaşın belediyeye gelirken endişe ve huzursuzluk içinde gelmeyeceğini, asla kurallara uymak kaydıyla çalışan hiç bir belediye çalışanının işine keyfi uygulamalar nedeniyle son vermeyeceğini söyledi.

Yıldıztepe'ye Törenle Dikilen Türk Bayrağına Yapılanlar Saygısızlıktır.

Mevcut Mudanya Belediye Başkanını Yıldıztepe projesi hakkında konuşan Ünal bu projenin de hesapsız kitapsız işler arasında olduğunu, Yıldıztepe de yol açılması çalışmaları akabinde istinat duvarı yapılırken yaşanan çökme sonucu oturulamaz raporu verilen villadan ve Mudanya Belediyesi ile bir Sivil Toplum Kuruluşunun törenle diktiği ve ankrajında  Atatürk'ün "Mevzu bahis vatansa, gerisi teferruattır" veciz sözünün yer aldığı Türk Bayrağı'nın yakışıksız şekilde apar topar sökülmesinden duyduğu büyük rahatsızlığı dile getirdi. ÜNAL "Bayrağımıza yapılan bu saygısızlık bana göre hesap verilmesi gereken bir harekettir" diye konuştu.

Çok Katlı Bina Yapmayacağız. İnsanımıza Hizmet Edeceğiz.

Çok katlı bina yapmayacaklarını belirten Ünal Mudanya'nın acilen yapılması gereken düzenlemelerle içinde yaşayan insanının ferahlatılması gerektiğinin altını çizdi.

Projelerini henüz açıklamayacağını belirten Ünal çok kısa bir süre sonra ayakları yere basan, akla mantığa uyan, çözüm odaklı, insan odaklı projelerini Mudanyalılar ile paylaşacağını söyledi.

Karavan Turizmini uluslararası standartlarda Mudanya'ya getirmek istediklerini belirten Ünal, otopark sorunları, trafik sorunları, olta balıkçılığını geliştirecek yapay resifler atacaklarını, sosyal donatı alanları, BUSKİ işbirliği ile beşinci yılın sonunda mavi bayrak bir kaç plajı olan bir Mudanya hedeflediklerini açıkladı.

Sahil Bandı Eksiklikleri Kamunun Cebinden Çıkmayacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu ve bazı eksikliklerin yaşandığı Sahil Bandını dile getiren Ünal "Müteahhidin henüz içeride ödenmeyen 2 milyon lirası var ve bu eksikliklerin giderilmesi noktasında Bursa Büyükşehir Belediyemiz gerekeni yapacak. Dolayısyla burada vatandaşın mağduriyet yaşadığı aksaklıklar giderilirken yapılacak işlerin maliyeti kamudan çıkmayacak. Eksikler mutlaka giderilecek." dedi.

Hizmetin Önündeki En Büyük Engel Büyükşehir ile Uyumlu Çalışmamak

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Mudanya Belediyesi arasındaki uyumlu çalışmanın önemini defalarca vurgulayan Ünal Mudanya ve Bursa Büyükşehir Belediyeleri arasındaki iletişimsizliğin ve sürtüşmenin kendisinin Mudanya Belediye Başkanı olması durumunda acilen giderileceğini ve uyumlu bir çalışmanın halka hizmet olarak yansıyacağını belirtti.  |  Bu haber 442 defa okunmuştur.

SİYASİ  KATEGORİSİNDEN HABERLER

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ Avrupa’da İkinci Dünya Savaşı’nın ardından yaşanan en büyük insanlık trajedisi olarak kabul edilen Srebrenitsa soyk...

KAZANCI “AÇTIĞIMIZ HER DAVAYI KAZANDIK”

KAZANCI “AÇTIĞIMIZ HER DAVAYI KAZANDIK” Mudanya Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı yaptığı basın açıklamasında, gerçek kent konseyinin kendileri olduğunu, ...

MUHTARLARIN YENİ BAŞKANI LEVENT AŞÇI

MUHTARLARIN YENİ BAŞKANI LEVENT AŞÇI Mudanya Muhtarlar Derneği'nin olağanüstü genel kurul toplantısında dernek başkanlığa Has Mahallesi Levent Aşçı ...

ALTERNATİF KENT KONSEYİ SEÇİMLERİ GERÇEKLEŞTİ

ALTERNATİF KENT KONSEYİ SEÇİMLERİ GERÇEKLEŞTİ Mudanya Kent Konseyinin 19 Haziran günü gerçekleştirdiği seçimi ilega olarak ifade eden Mudanya Belediye Başkanı Ha...

HER ŞEYİN GÜZEL OLACAĞI GÜNLER YAKIN

HER ŞEYİN GÜZEL OLACAĞI GÜNLER YAKIN CHP Bursa il örgütünün bayramlaşma töreninde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Her şeyin çok güzel ol...

MUDANYA ÜLKÜ OCAKLARINDA GÖREV DEĞİŞİMİ

MUDANYA ÜLKÜ OCAKLARINDA GÖREV DEĞİŞİMİ 3 yıldır Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini sürdüren Engin Demirci, Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Enes Küçük’ün katılı...

MHP’DEN BAŞKAN AKTAŞ’A TAM DESTEK

MHP’DEN BAŞKAN AKTAŞ’A TAM DESTEK Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ...

BELEDİYE MECLİSİNDEKİ KARAR MHP’de İSTİFA GETİRDİ

BELEDİYE MECLİSİNDEKİ KARAR MHP’de İSTİFA GETİRDİ 3 Mayıs 2019 tarihinde yapılan Mudanya Belediye Meclisi toplantısında Cumhur İttifakı Gurubu MHP Meclis üyesi Zeki ...

FIRTINA SOĞUK ÜNAL SEVGİSİNİ ENGELLEYEMEDİ

FIRTINA SOĞUK ÜNAL SEVGİSİNİ ENGELLEYEMEDİ Cumhur ittifakı ve AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal’ın gerçekleştirdiği miting, Soğuk ve...
Hakkı OVATMAN Hakkı OVATMAN
KALBİNİZİ KORUYUN

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  LİMAN BAŞKANLIĞINDAN AŞURE İKRAMI
 

LİMAN BAŞKANLIĞINDAN

İzlenme:62

   
  MUDANYA’DA SAĞLIK SOKAĞI KURULDU
 

MUDANYA’DA SAĞLIK SO

İzlenme:84

   
  BALIK BOLLAŞTI, FİYATLAR HALA YÜKSEK
 

BALIK BOLLAŞTI, FİYA

İzlenme:116

   
  KIRKYAMALAR GÖLCÜK'TE SERGİLENDİ
 

KIRKYAMALAR GÖLCÜK&#

İzlenme:114

   

Tüm videolar

  LİMAN BAŞKANLIĞINDAN AŞURE İKRAMI
 

LİMAN BAŞKANLIĞINDAN

İzlenme:24

   
  BALIK BOLLAŞTI, FİYATLAR HALA YÜKSEK
 

BALIK BOLLAŞTI, FİYA

İzlenme:48

   
  IHLAMUR SOKAKTA KÂBUS SONA ERİYOR
 

IHLAMUR SOKAKTA KÂBU

İzlenme:58

   
  MUDANYA’DA EMİNE BULUT İÇİN ‘ÖLMEK İSTEMİYORUZ’ EYLEMİ
 

MUDANYA’DA EMİNE BUL

İzlenme:74

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.