Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

DR. ÜNAL RADYO POYRAZ’DA GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ ANLATTI.Tarih 11 Şubat 2019, 10:17 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

DR. ÜNAL RADYO POYRAZ’DA GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ ANLATTI.

Cumhur ittifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat ÜNAL Radyo Poyraz'a konuk oldu. Ünal Mudanya'nın 5 yıllık yerel yönetimini ve yerel yönetime bakış açısını anlattığı Seçime Doğru Özel programında Mudanya Belediye Başkanlığı kendisine nasip olursa Gönül Belediyeciliği ilkesiyle yapacaklarının yanında asla yapmayacaklarını sıraladı.

 

FM bandı 107.1 Mhz. Radyo Poyraz'da Öner Kıran'ın sunduğu programa konuk olan Ünal mevcut belediye başkanının Mudanya'nın en büyük sorunlarından biri olduğu vurgusunu yaptı.

 Gönül Belediyeciliğine Talibiz

Alevi vatandaşların ihtiyaç duyduğu kültür merkezinden, belediye mülklerindeki esnafı ve Arnavutköy Balıkçı Barınağında ki balıkçıları bunaltan kira kıskacına değinen Ünal mutlaka bu durumla ferahlatıcı çözüm üreteceklerini belirtti. Ünal özellikle Alevi vatandaşların her türlü sorunlarına çözüm üreteceklerinin altını çizdi.

Ünal Mudanya Belediyesi mülklerinde ki fahiş kiraların tüm vatandaşa yansıdığını vurguladı. "Bir şehrin mutluluğu oradaki küçük esnafın mutluluğu kadardır. Küçük esnaf ne kadar mutluysa o belde o kadar mutludur" diye Ünal, Mudanya Belediyesi'nin küçük esnafa yazdığı afaki cezalara gönderme yaparak "bizim yerel yönetimimizde küçük esnafımız baş tacı olacak" dedi.

Gençlere yönelik kültür sanat faaliyetleri ile engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak icraatlara imza atmak istediğini vurgulayan Ünal, şu anda Mudanya Belediyesi'nde çalışarak ailesini geçindiren ve sıkıntı içinde olduklarını bildiği hiç bir personeli O'cu, Bu'cu diyerek sudan sebeblerle işten çıkartmayacaklarını tahhüt etti.

Amatör Spor Kulüpleri Arasında Adaletli Paylaşım Yapacağız.

Amatör Spor Kulüplerine adaletli olarak yaklaşacaklarını ve hak ettikleri desteği göreceklerini söyleyen Ünal "Bendensin, benden değilsin ayrımı yapılarak sporda başarı sürekliliği olamayacağını ve gençliğin mağdur edildiğini  geçtiğimiz 5 yıl içinde gördük" dedi. "Spor kulüpleriyle toplantı ve istişareler yapacağız" diyen Ünal "Bugüne dek Mudanya belediyesinde böyle bir toplantı yapıldığını görmedik. Mudanya sporumuzun duş almasın diye statta ki şofbenleri söküldü. Mevcut Belediye Başkanı keşke daha huzurlu bir Mudanya bırakabilseydi" dedi.

Baskı ve Tehditle Hizmet Olmaz.

Ünal "Personele ve vatandaşlara baskı yaparak, tehdit ederek hizmet üretemezsiniz, bizim belediyecilik anlayışımızda baskı olmayacak. Patronun oy kullanan vatandaş olduğunu 5 yıl boyunca unutmadan her günümüzü hizmet için çalışarak geçireceğiz. Mudanya'nın tüm sosyal kesimleriyle iletişim içinde ve müzakereler içinde çalışacağız. STK'lar ve Kent Konseyi bizim için oldukça önemlidir." dedi.

Mudanyayı ve halkı çok iyi bildiklerini belirten Ünal 31 Mart 2019'da ki yerel seçimlerde halktan destek istedi.

Belediyenin Mevcut Borcu Beni Tedirgin Etmiyor

Mudanya Belediyesinin 2014 yılında 30 milyon lira olan borcunun 5 yıl içinde 38 milyon liraya çıkmış olmasının kendisini tedirgin etmediğini ve bununla baş edilebileceğini belirten Ünal, "Beş yıl boyunca her fırsatta harami, harami diyenler kendisinden önceki belediye yönetiminin 50'de biri kadar iş yapmadan algı operasyonları ile iki park haricinde hiç bir işi tamamlamadan üstelik çok beş yıl içinde ciddi gelirleri olmasına rağmen milyonlarca lira borcu arttırdılar" dedi.

Bunları Asla Yapmayacağım

Gönül Belediyeciliği vurgusunu tekrarlayan Ünal, vatandaşa asla tepeden bakmayacaklarını, vatandaşın kalbini kıracak bir işin içinde olmayacaklarını, asla bulunduğu makamın gücünü vatandaşın canını acıtmak için kullanmayacağını, asla vatandaşlarımızı ötekileştirmeyeceğini, vatandaşın belediyeye gelirken endişe ve huzursuzluk içinde gelmeyeceğini, asla kurallara uymak kaydıyla çalışan hiç bir belediye çalışanının işine keyfi uygulamalar nedeniyle son vermeyeceğini söyledi.

Yıldıztepe'ye Törenle Dikilen Türk Bayrağına Yapılanlar Saygısızlıktır.

Mevcut Mudanya Belediye Başkanını Yıldıztepe projesi hakkında konuşan Ünal bu projenin de hesapsız kitapsız işler arasında olduğunu, Yıldıztepe de yol açılması çalışmaları akabinde istinat duvarı yapılırken yaşanan çökme sonucu oturulamaz raporu verilen villadan ve Mudanya Belediyesi ile bir Sivil Toplum Kuruluşunun törenle diktiği ve ankrajında  Atatürk'ün "Mevzu bahis vatansa, gerisi teferruattır" veciz sözünün yer aldığı Türk Bayrağı'nın yakışıksız şekilde apar topar sökülmesinden duyduğu büyük rahatsızlığı dile getirdi. ÜNAL "Bayrağımıza yapılan bu saygısızlık bana göre hesap verilmesi gereken bir harekettir" diye konuştu.

Çok Katlı Bina Yapmayacağız. İnsanımıza Hizmet Edeceğiz.

Çok katlı bina yapmayacaklarını belirten Ünal Mudanya'nın acilen yapılması gereken düzenlemelerle içinde yaşayan insanının ferahlatılması gerektiğinin altını çizdi.

Projelerini henüz açıklamayacağını belirten Ünal çok kısa bir süre sonra ayakları yere basan, akla mantığa uyan, çözüm odaklı, insan odaklı projelerini Mudanyalılar ile paylaşacağını söyledi.

Karavan Turizmini uluslararası standartlarda Mudanya'ya getirmek istediklerini belirten Ünal, otopark sorunları, trafik sorunları, olta balıkçılığını geliştirecek yapay resifler atacaklarını, sosyal donatı alanları, BUSKİ işbirliği ile beşinci yılın sonunda mavi bayrak bir kaç plajı olan bir Mudanya hedeflediklerini açıkladı.

Sahil Bandı Eksiklikleri Kamunun Cebinden Çıkmayacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu ve bazı eksikliklerin yaşandığı Sahil Bandını dile getiren Ünal "Müteahhidin henüz içeride ödenmeyen 2 milyon lirası var ve bu eksikliklerin giderilmesi noktasında Bursa Büyükşehir Belediyemiz gerekeni yapacak. Dolayısyla burada vatandaşın mağduriyet yaşadığı aksaklıklar giderilirken yapılacak işlerin maliyeti kamudan çıkmayacak. Eksikler mutlaka giderilecek." dedi.

Hizmetin Önündeki En Büyük Engel Büyükşehir ile Uyumlu Çalışmamak

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Mudanya Belediyesi arasındaki uyumlu çalışmanın önemini defalarca vurgulayan Ünal Mudanya ve Bursa Büyükşehir Belediyeleri arasındaki iletişimsizliğin ve sürtüşmenin kendisinin Mudanya Belediye Başkanı olması durumunda acilen giderileceğini ve uyumlu bir çalışmanın halka hizmet olarak yansıyacağını belirtti.  |  Bu haber 230 defa okunmuştur.

Siyasi  KATEGORİSİNDEN HABERLER

FIRTINA SOĞUK ÜNAL SEVGİSİNİ ENGELLEYEMEDİ

FIRTINA SOĞUK ÜNAL SEVGİSİNİ ENGELLEYEMEDİ Cumhur ittifakı ve AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal’ın gerçekleştirdiği miting, Soğuk ve...

VOLKAN BİÇER HALİTPAŞALI KADINLARI AĞIRLADI

VOLKAN BİÇER HALİTPAŞALI KADINLARI AĞIRLADI AK Parti Mudanya Belediyesi 5. Sıradan Meclis Üyesi adayı Volkan Biçer Halitpaşalı kadınları Alaçatı Kafe’de kahval...

EFGAN ALA’DAN MUDANYALI ESNAFLARA DESTEK SÖZÜ

EFGAN ALA’DAN MUDANYALI ESNAFLARA DESTEK SÖZÜ Seçim çalışmaları kapsamında, Mudanya Esnaf Odası, Dağ-Der ve Erzurumlular Derneğini ziyaret eden İçişleri Eski Bak...

KARAASLAN’DAN KADIN DOSTU ŞEHİR MÜJDESİ

KARAASLAN’DAN KADIN DOSTU ŞEHİR MÜJDESİ Mudanyalı kadınlarla bir araya gelen AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcı Samsun Milletv...

DR. ÜNAL “ESENCE BİZE GÜVENSİN”

DR. ÜNAL “ESENCE BİZE GÜVENSİN” Cumhur İttifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal, Mudanya Esence Mahallesinde vatandaşlar ile bul...

CAN"MUDANYA ZEYTİNİ MARKA DEĞERİNİ BULACAK"

CAN Seçim çalışmaları kapsamında belediye meclis üyesi adaylar ve ilçe yönetimiyle Marmarabirlik'e bağlı 150 Sayılı...

MUDANYA ESNAFI DR. MURAT ÜNAL’A SAHİP ÇIKTI

MUDANYA ESNAFI DR. MURAT ÜNAL’A SAHİP ÇIKTI 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde Mudanya’nın cumhur ittifak adayı Dr. Murat Ünal Belediye sosyal ...

MUDANYA ESNAFI DR. MURAT ÜNAL’A SAHİP ÇIKTI

MUDANYA ESNAFI DR. MURAT ÜNAL’A SAHİP ÇIKTI 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde Mudanya’nın cumhur ittifak adayı Dr. Murat Ünal Belediye sosyal ...

MUDANYA YATIRIMLARLA TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

MUDANYA YATIRIMLARLA TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal Mudanya halkının hamaset, kavgacı ve baskıcı belediye yönetimine değil h...

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  MUHTAR BAYTEKİN’den KANDİL LOKMASI
 

MUHTAR BAYTEKİN’den

İzlenme:120

   
  TURİZM HAFTASI MUDANYA’DA KUTLANDI
 

TURİZM HAFTASI MUDAN

İzlenme:166

   
  AVCILARIN SİLAHLARI ŞEHİT ŞÜKRÜ ÇAVUŞ İÇİN ATEŞLENDİ
 

AVCILARIN SİLAHLARI

İzlenme:112

   
  MUDANYA DEVLET’TE ACI KAYIP
 

MUDANYA DEVLET’TE AC

İzlenme:210

   

Tüm videolar

  MUDANYA’DA TAKLA ATAN ARAÇTA CAN PAZARI
 

MUDANYA’DA TAKLA ATA

İzlenme:76

   
  EMNİYET YELKEN KUPASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
 

EMNİYET YELKEN KUPAS

İzlenme:102

   
  YELKENLER EMNİYET TEŞKİLATI İÇİN AÇILDI
 

YELKENLER EMNİYET TE

İzlenme:176

   
  MUDANYA’DA YANGIN VAR
 

MUDANYA’DA YANGIN VA

İzlenme:100

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.