Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

DAR ALANDA DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜNÜ KUTLADILARTarih 27 Mart 2019, 17:48 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

DAR ALANDA DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜNÜ KUTLADILAR

Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğrenciler Bölüm Başkanı Doç. Ali Sait Liman’ın öcülüğünde Dünya Tiyatrolar Gününü kutladılar.

 

Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Mudanya yerleşkesinde gerçekleşen kutlamaya öğrencilerin hazırladıkları program uygulama salonunda gerçekleştirildi. Blüm Başkanı Liman konuklara yaptığı hoş geldiniz konuşmasında Tiyatrolar gününe değinerek, Sahne Sanatlarının bulunduğu yerleşkenin fiziksel yetersizliklerinden bahsederek, daha güzel ve Tiyatro sanatına yakışır ortamlarda eğitim verme isteğini iletti. Öğrencilerin dünya tiyatro günü bildirisini ve “Tiyatrolar günü” mesajını okudular.

Bursa Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Şahin, günün önemini anlatan konuşmasında, tiyatroyu anlattı. Şahin, “Güzel Sanatlar Fakültesinin Değerli Mensupları ama özellikle Türk Tiyatrosuna destek veren, yazar ve oyuncu yetiştirerek gelişimine katkıda bulunan, kendini tiyatroya adamış tiyatrocu arkadaşlarım ve öğrencilerim. Bugün sizin için bir araya geldik. Dünya tiyatrolar gününüz kutlu olsun.

Tiyatro için büyük öneme sahip bugünde aranızda olmaktan duyduğum memnuniyeti özellikle belirtmek isterim. Bugünün; tiyatronun önemini ve toplumlar üzerindeki güçlü etkisini vurgulama, bu bilinci paylaşma ve tüm güçlüklere rağmen bu işi akıl ve gönül gücüyle yürüten ustalara saygı gösterme günü olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca tiyatronun eğlendirme, düşündürme, ufuk açma, eğitime katkıda bulunma gibi birçok işleviyle var olduğu toplumlar için de itici güç olduğuna inanıyorum. Tiyatronun ustalarına tiyatroyu anlatacak değilim ama tiyatronun öneminin ve değerinin bilindiği toplumlarda bu türden konuşmalara gerek olmayacağını ve böyle bir durumda tiyatronun zaten olması gereken yerde olacağını da düşünüyorum.

Dileğim, Türk tiyatrosunun ulusal ve uluslararası platformda hak ettiği konumda yoluna devam etmesidir. Bu yolda göstereceğiniz her çaba, atacağınız her adım bizim için son derece değerlidir. Nice yıllar tiyatroyla bir arada olmanız dileğiyle selam ve saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini tamamladı.

Etkinlikler kapsamında, Lisans 4 öğrencileri Sam Bobrick’in yazıp, Ekin Tunç Turan’ın çevirmeliğini yaptığı, Birgül Yeşiloğlu Güler’in yönettiği “YOLCULAR” adlı oyunu sergilediler. Öğrencilerin başarıyla sahnelediği oyun uzun süre alkışlanırken seyircilerden tam not aldı. Oyunu izlemeye gelenler sahne ve seyirci, alanlarının darlığından salon dışında kaldı.

Dünya Tiyatro Günü kutlamasına Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer,  Jnd. Bnb. Samet Ali Kılıçoğlu, Mudanya İlçe Emniyet Müdür V. Serdar Makineci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal, Mudanya Müftüsü E. Mehmet Soylu, Mudanya AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal, fakülte öğrencilerinin misafirliğinde Mudanyalılar katıldılar.

RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN:  |  Bu haber 164 defa okunmuştur.

Manşet  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kutlama

Kutlama .............................

TURİZM HAFTASI MUDANYA’DA KUTLANDI

TURİZM HAFTASI MUDANYA’DA KUTLANDI 15-22 Nisan tarihleri arası kutlanan Turizm Haftası, Mudanya Mesleki veTeknik Anadolu Lisesinin organizasyonunda Mu...

MUDANYA’DA TAKLA ATAN ARAÇTA CAN PAZARI

MUDANYA’DA TAKLA ATAN ARAÇTA CAN PAZARI Mudanya Su Deposu mevkii Çepni yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında biri ağır 3 kişi yaralandı.

ÜYELER İSTEDİ ADD ATAMER’le DEVAM DEDİ

ÜYELER İSTEDİ ADD ATAMER’le DEVAM DEDİ ADD Mudanya Şubesi'nin 14 yıldır başkanlığını sürdüren Sebahattin Atamer, rahatsızlığı sebebiyle aday olmak ist...

10 BİNİNCİ AMATÖR DENİZCİYE PLAKET VERİLDİ

10 BİNİNCİ AMATÖR DENİZCİYE PLAKET VERİLDİ Mudanya Liman Başkanlığı Hedef 2023 te Bir Milyon Amatör Denizci Projesi kapsamında yapılan başvuruları değerlendir...

YELKENLER EMNİYET TEŞKİLATI İÇİN AÇILDI

YELKENLER EMNİYET TEŞKİLATI İÇİN AÇILDI Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 174. Yılı nedenliye düzenlenen etkinliklere Burgaz Yelken Kulübü yelken yarışları ...

“ÇOCUKLAR YESİN DİYE ZEYTİNİ KURUTTUK”

“ÇOCUKLAR YESİN DİYE ZEYTİNİ KURUTTUK” Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 2019 yılında doğal kurutma yöntemi ile sofralık zeytin üretiminin ve tüketiminin ...

MUDANYA’DA YANGIN VAR

MUDANYA’DA YANGIN VAR Mudanya’da akşam saatlerinde çıkan yangın çevrede büyük paniğe neden oldu. Bir ev tamamen 2 ev kısmen yandı.

ŞEHİT CÜNEYT BURSA, ADINI TAŞIDIĞI OKULDA ANILDI

ŞEHİT CÜNEYT BURSA, ADINI TAŞIDIĞI OKULDA ANILDI 15 Temmuz 2016 tarihinde Ankara Emniyet Müdürlüğünde görevli iken darbe girişimi sırasında FETÖ/PYD ile mücadele sı...

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  TURİZM HAFTASI MUDANYA’DA KUTLANDI
 

TURİZM HAFTASI MUDAN

İzlenme:62

   
  AVCILARIN SİLAHLARI ŞEHİT ŞÜKRÜ ÇAVUŞ İÇİN ATEŞLENDİ
 

AVCILARIN SİLAHLARI

İzlenme:86

   
  MUDANYA DEVLET’TE ACI KAYIP
 

MUDANYA DEVLET’TE AC

İzlenme:178

   
  MUDANYA’DA TAKLA ATAN ARAÇTA CAN PAZARI
 

MUDANYA’DA TAKLA ATA

İzlenme:220

   

Tüm videolar

  MUDANYA’DA TAKLA ATAN ARAÇTA CAN PAZARI
 

MUDANYA’DA TAKLA ATA

İzlenme:60

   
  EMNİYET YELKEN KUPASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
 

EMNİYET YELKEN KUPAS

İzlenme:94

   
  YELKENLER EMNİYET TEŞKİLATI İÇİN AÇILDI
 

YELKENLER EMNİYET TE

İzlenme:134

   
  MUDANYA’DA YANGIN VAR
 

MUDANYA’DA YANGIN VA

İzlenme:94

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.