Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

BURAK BERK KREŞİ HİZMETE AÇILDITarih 12 Ekim 2019, 17:49 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

BURAK BERK KREŞİ HİZMETE AÇILDI

Nilüfer Belediyesi, çocukların nitelikli eğitim alabileceği ve kaliteli zaman geçireceği “Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi”ni hizmete açtı. Kreşin açılış töreninde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, eğitime yönelik yatırımları önemsediklerini belirterek,  “Nilüfer’in her mahallesine bir kreş açmak istiyoruz” dedi.

 

Eğitim amaçlı projelere özel önem veren Nilüfer Belediyesi, 23 Nisan Mahallesi'nde yapılan “Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi”ni hizmete açtı. Hayırsever işadamı Şevket İlhan tarafından 23 Nisan Mahallesi’nde yaptırılan ve İlhan’ın oğullarının ismini taşıyan Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi’nin açılışı geniş katılımla gerçekleşti.
Açılış törenine Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın, Yüksel Özkan, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özer Anaç, hayırsever işadamı Şevket İlhan ve ailesi, mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, sosyal belediyecilik anlayışı gereği, her yurttaşın iyi eğitim olanaklarına kavuşması amacıyla kreş ve yurt gibi yatırımları çok önemsediklerini vurguladı. Erdem, “Biliyorsunuz Sayın Genel Başkanımızın da bu konuda talimatları var. Her bölgede kreş açarak her çocuğun eğitim olanaklarına kavuşmasını sağlamak  ve çalışan kadınların çocuk bakımıyla ilgili sorunlarına çözüm üretmek bizim önceliğimiz. Bu bakış açısıyla Nilüfer’in her mahallesine bir kreş açmak istiyoruz ama bunu yıllara yayarak yapacağız elbette. İlk kreşimizi 23 Nisan Mahallemizde açıyoruz. Bu projenin ilk adımı biliyorsunuz önceki dönem belediye başkanımız Mustafa Bozbey tarafından atıldı. Ben Sayın Bozbey’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Misafir Öğrenci Uygulaması Olacak”

120 çocuğa eğitim verebilecek kapasitede olan Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi’nin, öncelikle belediye personeline hizmet vereceğini söyleyen Erdem şöyle devam etti:  “Ancak, talep olursa diğer vatandaşlara da kreşimiz açık olacak. Ayrıca,  günlük ihtiyaçlarını karşılamak için çocuklarını bırakacak yer arayan anneler de randevulu sistemle çocuklarını buraya bırakabilecekler. Bu amaçla burada bir abonelik sistemi geliştirilecek. Önceden kaydı yapılmış çocuklar, haftada 8 saati geçmeyecek şekilde “Misafir öğrenci” olarak kreşe bırakılabilecek ve bu uygulama ücretsiz yürütülecek. Her kadının hayatını kolaylaştıracak bu uygulamayı önemsiyoruz.”

 

Kreşin bahçesinin de çocukların nitelikli eğitim alması amacıyla düzenlendiğini ve oyun alanlarının yanı sıra trafik eğitim alanı ve tarım bahçesinin de yer aldığını belirten Başkan Erdem, amaçlarının araştırmaktan ve keşfetmekten hoşlanan, orijinal ve yaratıcı fikirler üretebilen, paylaşmanın bilincinde, doğayı ve hayvanları koruyan, mutlu ve üretken bireyler yetiştirmek olduğunu ifade etti.  Turgay Erdem, “Çocukların, rutin eğitim faaliyetlerinin yanı sıra sanat ve spor eğitimi de alacağı kreşimizde, geleceğin aydınlık ve özgür düşünceli bireyleri yetişecek” diyerek kreşin hizmete girmesinde emeği geçen başta hayırsever Şevket İlhan ve ailesi olmak üzere herkese teşekkür etti.

İlhan Ailesinin Heyecanı

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in plaket vererek teşekkür ettiği hayırsever işadamı Şevket ilhan da böyle bir projede yer almaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Büyük heyecan yaşadıklarını ifade eden İlhan, kendilerine böyle bir kreşi yapma fırsatı veren Nilüfer Belediyesi’nin eski Başkanı Mustafa Bozbey ve Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e teşekkür etti.

Kreşe adı verilen Berk ve Burak kardeşler de duygularını ifade ettiler. İsimlerinin bir eğitim kurumunda yaşatılmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Berk İlhan, “Adımızı taşıyan bir okulun olması çok güzel bir his. Çok fazla baba bunu yapamaz. Benim babam tektir” diyerek yaşadığı gururu dile getirdi.

Karabıyık: CHP’li 46 Belediyenin Kreşi Var

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık da kreş, öğrenci yurdu gibi kurumları faaliyete geçirmenin sosyal belediyeciliğin en büyük sorumluluğu olduğunu ifade ederek Nilüfer Belediyesi’nin bu anlamda ulvi bir iş yaptığını söyledi. Karabıyık, Türkiye genelinde şu anda CHP’li 46 belediyenin kreşi olduğunu belirterek “Bir yıllık hedefimiz 170 kreş” dedi.

Kreş Öğrencileri Tarım Bahçesinde Soğan Ekti

Konuşmaların ardından kreşte eğitime başlayan çocuklar önce elleriyle yaptıkları kağıt çiçekleri Başkan Erdem ve işadamı Şevket İlhan’a armağan ettiler ardından da hep birlikte İzmir Marşı’nı söylediler.

Büyük alkış alan mini konserin ardından Başkan Erdem, törene katılanlarla birlikte kreşi gezdi. Başkan Turgay Erdem çocuklarla birlikte tarım bahçesinde soğan ekimi yaptı, ardından trafik eğitim alanında uygulamalarına eşlik etti.

 

“Üç farklı sistemden yararlanılarak oluşturulan eğitim modeli uygulanacak “

120 çocuğa eğitim verebilecek kapasitede olan Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi, bin 225 metrekarelik alan üzerine inşa edildi ve 735 metrekare kapalı alana sahip. Kreşte, 5 derslik, 2 atölye salonu, yemekhane, psikolog ve revir odası bulunuyor. Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle işletilecek kreş, 6 okul öncesi, 2 branş öğretmeni, bir psikolog ve bir hemşire ile hizmet veriyor. 

Okul öncesi eğitimde kullanılan 3 farklı sistemden yararlanarak kendi eğitim modelini geliştiren Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi, araştırmaktan ve keşfetmekten hoşlanan, yaratıcı fikirler üretebilen, paylaşmanın bilincinde, doğayı ve hayvanları koruyan, mutlu ve üretken bireyler yetiştirilmesini amaçlıyor.

Çocukların gelişimini çok yönlü destekleyebilmek için bütüncül bir yaklaşım olan Waldorf, bireysel eğitime dayanan Montessori ve deneyime dayanan Reggio Emilia yaklaşımlarından ilham alarak çağdaş ve güncel bir eğitim programı sunacak olan kreşin tüm eğitim süreçlerinde psikolog aktif olarak rol alacak. Çocukların çevre bilinci kazanmaları, ekolojik denge ve doğal yaşamın önemi hakkında farkındalık geliştirmeleri için de kreşte çeşitli eğitimler verilecek.    |  Bu haber 574 defa okunmuştur.

EĞİTİM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

BÜYÜKŞEHİR'DE PERSONEL EĞİTİMİ

BÜYÜKŞEHİR'DE PERSONEL EĞİTİMİ Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü ile Hizmet-İş Sen...

HEDEF BÜYÜKŞEHİR’DEN BAŞARI GENÇLERDEN

HEDEF BÜYÜKŞEHİR’DEN BAŞARI GENÇLERDEN Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen Akılı Geçiş Üstünlüğü AGÜS Projesi Avrasya Yükseköğretim Zirves...

EĞİTİM YATIRIMLARINDAN TAVİZ YOK

EĞİTİM YATIRIMLARINDAN TAVİZ YOK Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hayırsever desteğiyle inşaatına başladığı, ancak ekonomik gerekçelerle hayırsev...

BTM-ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ

BTM-ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ Çocukların bilime ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmak ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak hedefiyle faali...

DÜŞÜNE AKADEMİSİ’NDE İKİNCİ DÖNEM

DÜŞÜNE AKADEMİSİ’NDE İKİNCİ DÖNEM Büyükşehir Belediyesi’nin kişisel gelişim amacıyla uygulamaya aldığı Bursa Düşünce Akademisi’nin ikinci dönem ilk p...

OKULLARI YIKILACAK ÖĞRENCİLERE BELEDİYE DESTEĞİ

OKULLARI YIKILACAK ÖĞRENCİLERE BELEDİYE DESTEĞİ İl genelinde depreme dayanıksız 24 okul ile birlikte, Nedim Öztan İlkokulu ve Anaokulu binası için yıkım kararı alı...

İHL’DE MÜSLÜMAN BİLİM ADAMLARI SEMİNERİ

İHL’DE MÜSLÜMAN BİLİM ADAMLARI SEMİNERİ Birbirinden farklı projelerle Bursa’nın kültür sanat hayatına renk katan Büyükşehir Belediyesi, ‘Doğu’dan Gelen Işı...

TARIMDA EĞİTİME DEVAM

TARIMDA EĞİTİME DEVAM Bursa’da tarımsal kalkınması hedefiyle çiftçilere her türlü desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan ...

KÜÇÜK YAZAR, KARNE ALDI KİTABINI HEDİYE ETTİ

KÜÇÜK YAZAR, KARNE ALDI KİTABINI HEDİYE ETTİ Bursa’da henüz 4’üncü sınıfta olmasına rağmen 3 kitabı bulunan Cihat Uğur, karne dağıtım töreni için sınıflarına ge...

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  MUDANYA’DA 2019 BÖYLE GEÇTİ
 

MUDANYA’DA 2019 BÖYL

İzlenme:18

   
  MUDANYALI MİNİKLERİN BİLİM TURU
 

MUDANYALI MİNİKLERİN

İzlenme:24

   
  YAŞLILARIN KİMLİK BAŞVURULARI HUZUREVİNDE ALINDI
 

YAŞLILARIN KİMLİK BA

İzlenme:54

   
  MUDANYA SAADET’TEN ERBAKAN SERGİSİ
 

MUDANYA SAADET’TEN E

İzlenme:74

   

Tüm videolar

  KAÇAK DÖKÜME HAVADAN SUÇÜSTÜ
 

KAÇAK DÖKÜME HAVADAN

İzlenme:20

   
  TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR
 

TOPLU TAŞIMA ARAÇLAR

İzlenme:18

   
  BAŞKAN AKTAŞ’TAN ZABITAYA MORAL
 

BAŞKAN AKTAŞ’TAN ZAB

İzlenme:22

   
  MUDANYA AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SÖĞTLÜ ANKARA’DA KONUŞTU
 

MUDANYA AK PARTİ İLÇ

İzlenme:76

   

SON DAKİKA Bursa Haberleri

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.