Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

SÖĞÜTLÜ,  Tarih 07 Kasım 2019, 11:33 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

SÖĞÜTLÜ, "HALKIN ARASINA KARIŞTA NELER OLUYOR GÖR”

Mudanya Ak Parti inci Söğütlü Hayri Türkyılmaz’ın Bursa Büyükşehir Belediyesine atıfta bulunmasına karşılık Mudanya’nın hizmet almadığını, konser ve şenliklerle Mudanyalıların gözlerinin boyandığını ifade eden açıklamalarda bulundu.

 

Söğütlü, “Hayri Türkyılmaz Bursa Büyükşehir Belediyesi ilaçlama yapılmıyor derken neyi kastediyor?

 

Sn. Hayri Türkyılmaz'ın  oturduğu yerden poz verip, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni görevsizlik ile suçlamasını büyük bir talihsizlik hatta siyasi bir gaf olarak görüyoruz. Sayın Türkyılmaz, halkın içine karışıp, lütfedip biraz Mudanya sokaklarında gezerse, Bursa Büyükşehir Belediyesi ’nin araçlarını şüphesiz ki bolca görecektir.

Biz yine de zahmet etmeyebileceğini düşünerek kendi bilgisine, gerekse kamuoyuna arz ediyoruz.

Teknik Olarak Biraz Bilgi Paylaşımı Yapmak Gerekir İse ;

Bursa genelinde 17 ilçede 10 şantiyede;

227 ilaçlama personeli

45 adet plv-ulv

3 adet karasinek ulv

5 adet mist blower

1 adet 600 lt plv ve diğer araçlarla beraber

Toplamda 67 adet arac ile Bursa Büyükşehir Belediye'miz ilaçlama hizmetine durmaksızın devam etmektedir.

Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediye'mizin ilgili dairesi olan Veterinerlik Şubesi'nden aldığımız teknik görüşe göre, şirin ilçemiz Mudanya'nın başlıca geçim kaynağı olan zeytincilik faaliyetlerinin, yılın bu döneminde sinek sayısındaki artışa neden olabileceği mütalaa edilmiştir.

Zeytin tarlalarına vatandaşlarımız tarafından serilen tavuk gübresinin de sinek sayısındaki artış neden olabileceği belirtilmektedir. Keza mevsimsel yağışların gecikmesi de sinek oluşumunda ve artışında pozitif ivmeye neden olmaktadır.

 Mudanya Belediyesi'ne ait çöp konteynırlarının dahi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı çalışanları tarafından ilaçlandığı görülmektedir.

Sayın Türkyılmaz’ın İddialarının Aksine

bakımı ve temizliği Mudanya Belediyesi'nin sorumluluğuna ait çöp konteynırlarının temizlenmemesi, yine Mudanya Belediyesi tarafından çöplerin zamanında toplanmaması sinek üremesine ortam hazırlamaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ekiplerince gece gündüz demeden, durmaksızın Mudanya ve civarında bulunan park ve bahçeler, sahil ve merkez mahallelerin tamamında gerekli ilaçlamaların yapılmaktadır.

Mudanyalı hemşehrilerimizin tüm taleplerine ivedi bir şekilde çözüm odaklı müdahale edildiği, sahil bandında bulunan Altıntaş'tan Mudanya balıkçılar bölgesine kadar tüm şeridin ve hatta Mudanya Devlet Hastanesi'nin dahi,  gereği gibi durmaksızın ilaçlandığı görülecektir.

Sayın Hayri Türkyılmaz’ın ilçe belediyesi olarak üzerine düşen yükümlülükleri layıkıyla yerine getirmeksizin, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin görevsizliğine yönelik gerçek dışı beyanlar ile bir algı yaratarak vatandaş nezdinde karşılık bulmaya çalışmasını büyük bir talihsizlik olarak görmekteyiz.

 

Türlü bahaneler ile Mudanya halkının ihtiyaçlarına yetersiz kalmasını bir kenara bırakıp, iyi olursa Mudanya Belediyesi'nden, kötü olursa Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden mantığı ile hareket edilmesi, Mudanyalı hemşerilerimizin gözünden kaçmamakta olup, hizmet noktasında vatandaşın beklentilerini de karşılamamaktadır.

Mudanya Belediyesi olarak eksikliklerini örtbas etmek adına yüklü ücretler karşılığında getirtilen sanatçılar ve verilen konserler ile yapılan organizasyonların maliyetlerinin Mudanya'nın birincil ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılması, gerek şirin ilçemiz gerekse de hemşerilerimiz adına elzemdir.

Belediye bütçesi ile Mudanya'dan Romanya'ya Sayın Hayri Türkyılmaz’ın eşi ve  baldızının dahi götürülmesinin ve yine Antalya'da türlü organizasyonlar bahanesi ile belediye bütçesinden karşılanarak lüks otellerde neredeyse belediye kadrosunun tamamı ile günlerce konaklanılmasının, Mudanyalı hemşerilerimize nasıl ve ne şekilde hizmet ve fayda sağladığının Sn. Türkyılmaz tarafından kamuoyuna açıklanması gerekmektedir.

Sayın Türkyılmaz'ın

Halkımızın bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda vatansever ve Cumhuriyet aşığı sanatçılara belediye bütçesinden konser için ödenen bedelleri de  Mudanyalı hemşerilerimiz ile paylaşmasını öneriyoruz. Her cümlenizde arkasına sığındığınız Halk ancak bu gerçekleri öğrendikten sonra kimin gerçekten Cumhuriyet aşığı olduğunu, kimin maddi gelir amacıyla hareket ettiğini gereği gibi takdir edebilir. İşte o zaman Mudanya halkı ceplerinden çıkan yüzlerce bin lira ile adeta krater haline gelen Mudanya sokaklarının tadilatını mı, yoksa konser verilmesini mi tercih eder hep birlikte tanık oluruz.

Mudanya kapalı pazar yeri hakkında ise Mudanya halkına yapılan zulmü de dile getirin. Arada bir halkın arasına karışıp bu hususu Mudanyalı hemşehrilerimiz ile istişare etmekten korkmayın. Yetkinizi aldığınız millet ile yüzleşin. Sözde mahkeme kararı ile Mudanya Sebzeciler ve Meyveciler Odasının dava açarak kapattırdığını son mecliste ikrar ettiğiniz o meşhur pazar yeri!

Pazar yeri meselesinde önce pazar yerinin taşınması için trafik sorununu öne attınız. Başkaca bahaneler de üretip pazar yerini taşıdığınızı söylediniz. Fakat yerel yöneticilerin misyonunun bahaneler değil halka hizmet noktasında çözüm üretmek olduğunu unuttunuz. Pazar yerine ilişkin bir komisyon kurulmuştu, trafik ve vatandaş güvenliği için taşınması uygun görüldü diye rapor hazırlanmıştı; Sonra her nasıl olduysa son mecliste açılan dava sonucunda kapattırıldığını iddia ettiniz. Söylemlerinizdeki çelişki trafik rahatlasaydı biz yaptık olacakken, mevcut durumda trafik daha da çekilmez bir hal alınca mahkeme kararı ile gerçekleştirildi halini almıştır.

Belediye logosu ile, kapattığınız pazarın tam karşısına Lezet şenliği adı altında haftalarca pazar kurdunuz... Şenlik Olunca Nasılsa İnsanlarda Duygusal Bir Yumuşama  oluştuğunu bildiğiniz için, halkımızın duyguları ve aklı ile oynamaya kalktınız.

Mudanya Meyveciler ve Sebzeciler Odası ile birlikte Mudanya Belediyesi logonuzun bulunduğunu pankarttan (kırmızı, yeşil, sarı renklerin yer aldığı) sonradan belediye logosunun kesilerek çıkartılması da halkın gözünden kaçmamıştır.

Sonrasında peşpeşe düzenlenen, denetim dışı develerin de cirit attığı şölenler ile mevcut alanın, yeni pazar yeri için meşrulaştırılma çabalarına hep beraber şahit olduk.

Özetle ilaçlama hususunda halkı Bursa Büyükşehir Belediye'mize karşı kin ve nefrete sürüklemekte harcadığınız vakit ve enerjinizi kendi sorumluluğunuz ve yükümlülüğünüzde bulunan hizmetleri gerçekleştirmekte kullanmanız, şüphesiz şirin ilçemiz Mudanya'ya ve Mudanya'lı hemşerilerimize daha fazla fayda sağlayacaktır.

Bursa Büyükşehir Belediyemiz her zaman ve her yerde görevinin başında olup, ilçe belediyelerinin alanına giren hususlarda dahi halka hizmet Hakk'a hizmettir düsturu ile durmadan çalışmakta ve hizmet üretmektedir. Ak Partili tüm belediyelerimiz, Ak Belediyecilik anlayışı ile vatandaşlarımızı hiçbir zaman mağdur etmemiş ve etmeyecektir.

Halkın sinesine dokunacak muamelelerinizin halk tarafında bir gün mutlaka karşılığı olacaktır...

 

Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı

Av. İnci Söğütlü  |  Bu haber 3232 defa okunmuştur.

SİYASİ  KATEGORİSİNDEN HABERLER

CHP’Lİ KADINLAR HEDEFLERİNİ ANLATTI

CHP’Lİ KADINLAR HEDEFLERİNİ ANLATTI CHP Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Okumuş ve yönetimi, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i ziyaret ederek...

BAŞKAN SÖĞÜTLÜ MUDANYALI GENÇLERİ AĞIRLADI

BAŞKAN SÖĞÜTLÜ MUDANYALI GENÇLERİ AĞIRLADI AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü ve yönetimi, hafta sonu üniversite sınavına giren gençleri kahvaltıda ağ...

KARACA "BUDO İŞİNİ BECEREMEDİLER"

KARACA CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca Mudanya BIDO iskelesi önünde yaptığı AÇIKLAMADA Bursa Büyükşehir Belediyesi'n...

AK PARTİ İL BAŞKAN VEKİLİ SAYILGAN MUDANYA'DA ESNAF ZİYARETİ YAPTI

AK PARTİ İL BAŞKAN VEKİLİ SAYILGAN MUDANYA'DA ESNAF ZİYARETİ YAPTI Ak Parti Bursa İl Başkan Vekili Mustafa Sayılgan, Pandemi süreci boyunca kapalı kalan esnafların, 1 Hazirandan itib...

CUMHUR BAŞKANINA HAKARET VE KÜFRE MUDANYA'DAN SUÇ DUYURUSU

CUMHUR BAŞKANINA HAKARET VE KÜFRE MUDANYA'DAN SUÇ DUYURUSU Mudanya AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Av. İnci Söğütlü İzmir Karabağlar CHP Meclis üyesi, CHP Gençlik Örgütleri İ...

KIRIM TÜRKLÜĞÜNÜN YANINDAYIZ

KIRIM TÜRKLÜĞÜNÜN YANINDAYIZ Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, Kırım Sürgünü’nün yıldönümünde yazılı bir mesaj yayımla...

İYİ PARTİ HATİPOĞLU’NA EMANET

İYİ PARTİ HATİPOĞLU’NA EMANET İyi Parti Mudanya ilçe kongresi 307 delegenin katılımıyla Uğur Mumcu Kültür Merkezinde gerçekleşti. 164 oy alan Hüs...

MUDANYA SAADET’TEN ERBAKAN SERGİSİ

MUDANYA SAADET’TEN ERBAKAN SERGİSİ Milli Görüş Lideri rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ölümünün 9. Yıl dönümü dolayısı ile Saadet Partisi Mudan...

HÜSEYİN ESEN, “SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN SESİ OLACAĞIM”

HÜSEYİN ESEN, “SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN SESİ OLACAĞIM” 21 Aralık Cumartesi Günün yapılacak CHP Mudanya İlçe kongresinde İlçe Başkanı adayı olacağını, yaptığı basın açıkla...

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  BÜYÜKŞEHİRDEN KAYGAN YOLA ANINDA MÜDAHALE
 

BÜYÜKŞEHİRDEN KAYGAN

İzlenme:570

   
  25 YILLIK KALECİ HEYKEL VE BOYAMA SANATINA EL ATTI
 

25 YILLIK KALECİ HEY

İzlenme:590

   
  MUDANYA AK PARTİ BAYRAMDA ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ
 

MUDANYA AK PARTİ BAY

İzlenme:1146

   
  KOLONU PATLAYAN 9 KATLI BİNA BOŞALTILDI
 

KOLONU PATLAYAN 9 KA

İzlenme:2358

   

Tüm videolar

  İNSANLIK TARİHİNE FESTİVAL TADINDA YOLCULUK
 

İNSANLIK TARİHİNE FE

İzlenme:14

   
  ÇOCUKLAR SPOR YAPARAK EĞLENİYOR
 

ÇOCUKLAR SPOR YAPARA

İzlenme:12

   
  AMATÖR FUTBOLUN KALBİNDE KÖKLÜ DÖNÜŞÜM
 

AMATÖR FUTBOLUN KALB

İzlenme:42

   
  BURSA’DA ÜST DÜZEY KORONA DENETİMİ
 

BURSA’DA ÜST DÜZEY K

İzlenme:232

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.