Antin ile Kuntin Kardeşler - Hakkı OVATMAN - mudanyahabercisi.com
Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com
Hakkı OVATMAN

Antin ile Kuntin Kardeşler

23 Eylül 2018, 13:04

Hakkı OVATMANTRT de bir dizi vardı orada bir karakter kendini Antin Kutin kardeşlerim var diye tanıtırdı. Sosyal medyayı mecbur olduğum için takip ediyorum. Gazetecilik gereği. Yoksa saniye bile olsa kullanmam.

 Ne arasanız var yeteneksiz, seviyesiz, hain, basiretsiz, iki kelimeyi bir araya getirip kendi derdini anlatamayacak kadar cahil cühela, idealleri uğruna kendi vatanını, vatanın insanlarına hakaret edecek kadar zürriyetsiz. Birilerinin gözüne girmek, çıkar sağlamak için adeta canhıraş bir şekilde savunacağım diye rezil olanlar, Yapılan yanlışları savunacak kadar çıkarcı, doğru yapılanları yerecek kadar basiretsiz insanlar görüyorum

Sırf paylaşmak olsun diye paylaşılan yorumlar ve yazılar, karşısındakini küçük düşürmek adına yapılan seviyesizce yazışmalar. Sosyal medya değil intikam ve kaka atma platformu oldu sosyal medyanın sayfaları.

Son olarak gündemi meşgul eden, protestolar ve mahkemelerin ardından açılamaya hazırlanan Myrleia Antik kent üzerine yapıldığı gözlemlenen AVM. Yıllardan beri süre gelen bu yerde yapılan AVM’nin suçlusu aranıyor. Her türlü girişime rağmen güçlü olanın kazandığı bir durum meydana çıktı. Mudanya Belediyesinin çaresiz kaldığı, bir olayda hukuksal ve parasal güç öne çıktı. Antin Kuntin kent diye yaptığım yoruma bir arkadaşım gücenmiş. Gücenme kardeşim, gücenme sen burada dönen Antin Kuntin kardeşlerin mücadelesini bir bilsen böyle karşılamazdın sözlerimi. Bu sözlerim Antk Kent için değil üzerinde dönen Antin Kuntin işler içindi.

Burada kişileri suçlamak haddime değil. Adam çıkmış 7 Milyon Lira harcadım buraya yedirmem diyor, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve aveneleri yıllarca protesto gösteri ve vaatler, “çadır kurarız, açlık grevine gideriz” sözlerini düşünce Halkına mahcup olmama çabası söz konusu.

Bu konuda Mehmet Özdilek A.A. verdiği açıklamasında; Yargı sürecinde el değiştiren AVM'nin yeni sahibi şirket, otoparkla birlikte 9 bin 312 metrekarelik alana inşa edilen tesisi işletmeye açabilmek için 'imar barışı' başvurusu yaparak yapı kayıt belgesi aldı. Mudanya Belediyesi ise şirketin AVM'yi işletmeye açma girişimine, söz konusu alanla ilgili acele kamulaştırma kararı alarak cevap verdi. İlçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şirketin AVM'yi işletmeye açma girişimini protesto etti. Bu gelişmeler yaşanırken, daha önce imar barışı başvurusu yaparak kayıt belgesi alan Özdilek Holding, bu başvurunun sonunda Yapı Kullanma Ruhsatı karşılığı olan izin belgesini buranın AVM olmaması için en fazla çaba gösteren Mudanya Belediyesi'nden aldı. Holding yetkilileri, AVM'nin açılışı için binada yapılaşmanın sonuna geldi bile.

İstemeye istemeye ruhsat vermek zorunda kalan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türk Yılmaz, “Yasa Gereği, Ruhsat Vermek Zorunda Kaldık” diye aynı ajansa açıklamada bulundu. Özdilek Holding'e yasa gereği ruhsat vermek zorunda kaldıklarını belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Hüseyin Özdilek, imar barışından yararlanarak işletme ruhsatını aldı. Biz de bu arada kamulaştırma kararı almıştık. Henüz bakanlıktan resmi olur gelmedi. Bu süreç devam edecek. Bizim, kamulaştırma kararımız devam edecek. İçişleri Bakanlığı'ndan gelecek kararı bekleyeceğiz. Buranın; AVM olarak çalışmaması için başka alternatifler varsa, onları değerlendireceğiz. Kamuoyunun bu konuda duyarlı olması için eylemler yapacağız. Açlık grevini dahi düşünüyoruz. Bunları gerçekleştireceğiz" dedi.

Bildiğiniz üzere yeniden hatırlatmak gerekirse, bir önceki AVM açılışa dakikalar kala, içerisindeki mamullerden personeline kadar her şeyiyle açılaşa hazırken kapanmasını düşünürsek, bundan sonra ne olacağını kim bilebilir?

Ancak Antin Kuntin kardeşler!

Bu haber 196 defa okunmuştur.

Hakkı OVATMAN Hakkı OVATMAN
Engellileri Engelleyen Engelsizler

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  ÖZDİLEK MUDANYA ŞUBESİ HİZMETE AÇILDI
 

ÖZDİLEK MUDANYA ŞUBE

İzlenme:146

   
  POYRAZDAN KORTEJLİ SEZON AÇILIŞI
 

POYRAZDAN KORTEJLİ S

İzlenme:116

   
  MARMARABİRLİK'TE AŞURE İKRAMI
 

MARMARABİRLİK'TE

İzlenme:120

   
  DİN GÖREVLİLERİ KAHVALTIDA BULUŞTU
 

DİN GÖREVLİLERİ KAHV

İzlenme:132

   

Tüm videolar

  TOKGÖZ, “MUDANYA’NIN YÖNETİMİNE TALİBİM”
 

TOKGÖZ, “MUDANYA’NIN

İzlenme:76

   
  MUDANYA EROL BALIK
 

MUDANYA EROL BALIK

İzlenme:242

   
  Tarihi Yaşayanlar Börekçisi Bursa Heykel Şubesi
 

Tarihi Yaşayanlar Bö

İzlenme:132

   
  MÜTAREKE EVİ BİNASI ÜÇ YILDA DÖKÜLMEYE BAŞLADI
 

MÜTAREKE EVİ BİNASI

İzlenme:60

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.