Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

SEYMENLER, MUDANYA BELEDİYESİ KAPALI BİR KUTUDAN İBARETTarih 05 Ocak 2021, 20:53 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

SEYMENLER, MUDANYA BELEDİYESİ KAPALI BİR KUTUDAN İBARET

MHP Mudanya İlçe Başkanı Erkut Seymenler, Mudanya’da şeffaf ve sorgulanabilir bir yönetim göremiyorum, diyerek Mudanya Belediyesinin kapalı bir kutudan ibaret olduğunu ifade etti.

"Aziz Mudanyalı Hemşerilerim; Yepyeni bir yıla girdik. 2021 yılı ilçemiz, milletimiz ve insanlık için hayırlara vesile olsun inşallah. Yeni bir yıl demek, yeni başlangıçlar, yeni hedefler demektir. Halis niyetle, karamsarlığa düşmeden, sabrederek, mücadele ederek, defalarca deneyerek; iyinin, doğrunun, güzelin, Hakk’ın ve adaletin savunucusu olmak demektir. Zaferden değil seferden sorumlu olmak demektir. Aşk ile çalışmak demektir.

MHP Mudanya İlçe Başkanlığı olarak Mudanya için taşıdığımız sorumluluğun bilinci içinde; aktif, sorumlu ve yapıcı misyonumuz ve hemşerilerimizden aldığımız güç ile, önceki yıl olduğu gibi bu yılda aziz Mudanyalı hemşerilerimizin yanında olacak, derdiyle dertlenecek, haklarının yılmaz savunucusu olacağız. MHP olarak Mudanya’nın vicdanı, idraki ve irfanı olmaya var gücümüzle devam edeceğiz.

Aziz Mudanyalı Hemşerilerim;

Yerel yönetimler bizim için çok önemlidir. Yerel yönetimlerde alınan kararların hayatımıza etkisi büyük olmaktadır.Verdiğimiz vergilerin nasıl kullanıldığı, ilçemize nasıl hizmetler planlandığı, yapılan uygulamaların adilane olup olmadığı toplum huzuru açısından azami önem taşımaktadır.

Yerelden başlayan şeffaflık demokrasinin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Hepinizin bildiği gibi yerel seçim dönemlerinde şeffaf yönetim sözü genel olarak en bilinen vaatler arasında yer alır. Ve daha sonra ne hikmetse sorulan sorular genellikle askıda kalır. Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya İlçe Başkanlığı olarak ilçemizin iyi yönetilebilmesi adına,kentinin nasıl yönetildiğini bilmek isteyen, hesap soran ve denetim yapan bir güç olarak Mudanyalı Hemşerilerimizin sesi olmayı sorumluluk addediyoruz.

Mudanya’da şeffaf, sorgulanabilir, hesap veren, demokratik, katılımcı, vatandaşın derdiyle dertlenen, sorun değil, çözüm üreten, hemşerisinin gönlünü kazanmayı bilen bir yönetim görmek istiyoruz. Mudanya namına sorduğumuz sorulara cevap alamadığımız için biz şu anda Mudanya’da şeffaf ve sorgulanabilir, hesap veren bir yönetim göremiyoruz.

2021 yeni yıl mesajında‘daha fazla umut ve daha fazla cesaret temenni ediyorum’ diyen Hayri Tükyılmaza’a diyorum ki biz hem cesuruz hem de umutluyuz. Siz bunu düşünmeyin, siz şunu düşünün: yönetim olarak bu sene şeffaf, hesap veren, sorgulanabilir bir yönetim sergileyecek misiniz?

Bu Doğrultuda Sayın Hayri Türkyılmaz’a Sesleniyorum

Sayın Hayri Türkyılmaz;

Biz Mudanya’da ‘şeffaf bir yönetim’ istiyoruz. Belediye Meclis toplantılarının ve ihalelerin canlı yapılmasını istiyoruz. Bu konuda daha önce belediye meclis toplantısında söz verdiğiniz halde niçin sözünüzü tutmuyorsunuz?

Mudanya’da ‘sorgulanabilir bir yönetim’ istiyoruz. Tam 4 yıl önce temeli atılan Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi’nde ne durumdayız? Dile kolay tam 4 yıl oldu. Şu ana kadar ne kadar para harcandı? Daha hangi aşamalar var ve harcanacak bedel nedir? Yıldıztepe Projesinde sıkıntılı bir durum mu var?

Mudanya’da ‘demokratik, katılımcı’ bir yönetim istiyoruz. Mudanyalı hemşehrilerimizin haklarını savunma adına sorduğumuz hiçbir suale cevap vermiyor, fikir almıyorsunuz. Ödediğimiz verginin çarçur edilmediğini görmek, kamu kaynaklarının nasıl harcandığının bilmek istiyoruz… Neden çekiniyorsunuz?

Kapalı kutu belediye istemiyoruz. Kaynakların kullanımının halka açıklanmasını istiyoruz. Usullerine uygun, şeffaf ve demokratik bir belediyecilik istiyoruz. Sorgulanabilir, hesap veren, adil bir belediyecilik istiyoruz. 2021’de bunları görebilecek miyiz? Sorularını yöneltti.  |  Bu haber 4466 defa okunmuştur.

SİYASİ  KATEGORİSİNDEN HABERLER

"MUDANYA STK’LARLA 'DEVA' BULACAK"

DEVA Partisi Mudanya Kurucu İlçe Başkanı Ekonomist Dr. Dilek Durak ve yönetimi, ilçe merkezi ve kırsalında saha çal...

İYİ PARTİ RAMAZAN YARDIMI İÇİN ESNAFI SEÇTİ

İYİ PARTİ RAMAZAN YARDIMI İÇİN ESNAFI SEÇTİ İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığı, Başkan Hüseyin Hatipoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, hayırseverlerin katkılarıyl...

FATİH ERBAKAN YENİDEN REFAH DEDİ

FATİH ERBAKAN YENİDEN REFAH DEDİ Refah Partisi Genel Başkanı Merhum Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Fatih Erbakan siyasi arenada var olduğunu, yaş...

İYİ PARTİDEN ARTVİN VE ERZURUMLULARA ZİYARET

İYİ PARTİDEN ARTVİN VE ERZURUMLULARA ZİYARET İYİ Parti Mudanya İlçe Yönetimi olarak, Mudanya Güzelyalı Artvinliler Yardımlaşma ve Kültür Derneğini ve Mudanya Gü...

İYİ PARTİ ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

İYİ PARTİ ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığı "Şehitler Haftası" nedeniyle Mudanya'da Şehit ailesini ziyaret ederek duygula...

"MUDANYA'DA ÇÖZÜMÜN 'DEVA'SI OLACAĞIZ"

Ali Babacan liderliğindeki Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Mudanya'da Maliyet ve Bütçe Uzmanı İktisat Öğret...

İSKELE MEYDANINDAKİ, ATM’LERE ULAŞMAK ZOR

İSKELE MEYDANINDAKİ, ATM’LERE ULAŞMAK ZOR Mudanya İYİ Parti Teşkilat Başkanı Efraim Pala yaptığı açıklamasında, iskele meydanında, Hükümet binası yanındaki b...

İYİ PARTİ İLÇE TARIMA KONUK OLDU

İYİ PARTİ İLÇE TARIMA KONUK OLDU İYİ Parti Mudanya İlçe Başkan Başkanı Hüseyin Hatipoğlu, Teşkilat Başkanı Efrayim Pala, Tarım Politikaları Başkanı ...

MHP MUDANYA'DAN KÜTÜPHANE HAFTASI FARKINDALIĞI

MHP MUDANYA'DAN KÜTÜPHANE HAFTASI FARKINDALIĞI MHP Mudanya İlçe Başkanlığı "Kütüphane Haftası" günlerinde farkındalık oluşturmak ve Mudanyalıları kitap okumaya t...

HAVA DURUMU

NÖBETÇİ ECZANE

Tüm fotoğraflar

  TAM KAPANMADA MUDANYA KAYMAKAMLIĞINDAN 2 BİN 152 HANEYE YARDIM
 

TAM KAPANMADA MUDANY

İzlenme:42

   
  KOALAS HAYVAN DOSTU CAFE
 

KOALAS HAYVAN DOSTU

İzlenme:168

   
  MUDANYA'DA PEŞ PEŞE ÇIKAN YANGINLAR KORKUTTU
 

MUDANYA'DA PEŞ P

İzlenme:74

   
  TAM KAPANMADA MUDANYALI  GENÇLER
 

TAM KAPANMADA MUDANY

İzlenme:92

   

Tüm videolar

  ZABITADAN VATANDAŞA KART16 İLE ALIŞVERİŞ DESTEĞİ
 

ZABITADAN VATANDAŞA

İzlenme:22

   
  EVLİYA ÇELEBİ'NİN 'DARUL HAL'İ MUDANYA HAK ETTİĞİ KONUMA GELECEK
 

EVLİYA ÇELEBİ'Nİ

İzlenme:36

   
  TAM KAPANMADA MUDANYA KAYMAKAMLIĞINDAN 2 BİN 152 HANEYE YARDIM
 

TAM KAPANMADA MUDANY

İzlenme:30

   
  SİNEKLE MÜCADELE HIZ KESMİYOR
 

SİNEKLE MÜCADELE HIZ

İzlenme:20

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.