Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

MUDANYA ZİRAAT ODASI’NDA BAŞKANLIK DEĞİŞİMİTarih 17 Şubat 2021, 17:11 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

MUDANYA ZİRAAT ODASI’NDA BAŞKANLIK DEĞİŞİMİ

Mudanya Ziraat Odası’nda 6 yıldan beri başkan vekilliği görevini yürüten Erdoğan Yıldız, yönetim kurulunun 2 yılda bir kendi arasında yaptığı seçimle başkanlığa seçildi.

4 yılda bir yapılan seçimle başkanlığa devam eden ve 20 yıla yakın başkanlık görevini başarıyla yöneten Raif Döner, yönetim kurulunun 2 yılda bir kendi aralarında yapılan seçiminde başkanlık görevini yürütemeyeceğini belirtmesi üzerine 6 yıldır yönetim kurulunda görev alan ve başkan vekilliği görevini yapan Erdoğan Yıldız oybirliği ile başkanlık görevine seçildi.

Yapılan yazılı açıklamada; 6964 Sayılı Ziraat Odaları Kanunu 11. Madde gereği yapılan Yönetim Kurulu Görev dağılımı sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığına Erdoğan Yıldız, Başkan vekilliğine Zekai Samast, Oda Meclis Başkanlığına Enver Ulu, Oda Meclis başkan vekilliğine İlker Turan, Muhasipliğe Nurettin Durak getirilirken yönetim kurulu üyeliklerine Raif Döner, Hasan Karayol, Haydar Kayar ve Mustafa Işıkoğlu getirildi.

Yeni Başkan Erdoğan Yıldız açıklamasında; “Öncelikle bana teveccüh gösterip bu görevi tevdi eden Meclis Üyelerime ve Yönetim Kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Görevimin ve sorumluluklarımın ağırlığının bilincinde olduğumu belirtmek isterim.

Özellikle bu görevi yaklaşık 20 yıldır yürüten ve benimde son altı yılında yönetim kurulunda ve başkan vekilliğinde bulunduğum Raif Döner başkanıma bize öğrettiklerinden ve odamıza verdiği hizmetlerden dolayı çok teşekkür eder ve şükranlarımı sunarım. Bizim her zaman abimiz ve Onursal Başkanımız olarak kalacaktır. Amacımız bu bayrağı aldığımız yerden daha yukarılara çıkarmak olacaktır.

Bu güne kadar çeşitli Tarımsal Kalkınma Kooperatif hareketlerinin Yönetim Kurullarında görev aldım. Bunlardan bazıları S.S. Çınarlı Köyü Kooperatif Başkanlığı, Bursa Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanlığı, 8 yıl Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Yönetim Kurulu üyeliği ve altı yıldır da Mudanya Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan vekilliğinde bulundum. Kısaca sorumluluklarımın ve sorunların çözümlerinin bilincindeyim.

Üyelerimize ve Kamuoyuna Mudanya’da tarım yapan herkese şunu söylemek isterim son zamanlarda yaşanan önce dolu sonra geçtiğimiz günlerde yaşanan soğuk hava ve don olayı afetler üreticilerimizi ve bizleri gerçekten sıkıntılı bir döneme sokmuştur. Önümüzdeki günlerde Kaymakamımızın  destekleri ve girişimleriyle Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri ile birlikte saha çalışmaları yapıp hasarların tespiti yapılacak olup devletimizin gerekli destekleri yapacağını düşünmekteyim.

Son dönemde yaşanan pandemi salgın hastalık ve afetlerin bizlere öğrettiği tarımın ve gıdanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bunlardan korunmanın tek çözümünün tarımsal örgütlenme kooperatifçilik olduğu yadsınamaz bir gerçek olduğu eğer kooperatifleşmeyi geliştirir desteklersek üretim maliyetlerini düşüreceğimiz gibi ürettiğimiz ürünleri gerçek değerinde aracısız tüketiciye ulaşmasını sağlamış oluruz. Üretilen ürünlerin kooperatif eliyle kayıt altına alınması devlete katma değer yaratacağı gibi üretim planlaması yapılmasına  yardımcı olacaktır.

Ayrıca kooperatifleşme tüketicilerin gıda enflasyonundan korunması için ucuz ve güvenli gıdaya ulaşmasını mümkün kılacaktır. Bu düşünceyle Ziraat Odası olarak köylerde kooperatifleşmeyi destekleyeceğiz ve her türlü teknik desteği vereceğiz. Her zaman sahada olmaya özen göstereceğiz. Yüksek Ziraat mühendisimiz haftada bir gün köylerde ve sahada olacaktır.

Girdi maliyetlerimizi düşürücü çalışmalar yapacağız. İlaç, gübre gibi zirai girdilerin kullanımında verimliliği arttırıcı ve maliyeti düşürücü eğitimleri üniversiteler ve Ziraat Fakültesiyle işbirliği yaparak aşacağız. Üyelerimizin daha iyi hizmet alması için mahalle muhtarları ve Ziraat Odamızın seçilmiş köy temsilci delegeleriyle sürekli temas halinde olup hizmet kalitesini arttıracağız” dedi.



  |  Bu haber 8020 defa okunmuştur.

MANŞET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

KADİR GECESİ ve ANNELER GÜNÜ KUTLAMALARI

KADİR GECESİ ve ANNELER GÜNÜ KUTLAMALARI ...........................

TAM KAPANMADA MUDANYA'NIN CADDELERİ YENİLENİYOR

TAM KAPANMADA MUDANYA'NIN CADDELERİ YENİLENİYOR Pandemi sürecinde tam kapanmayı fırsat bilen Karayolları, yaz aylarında yoğun trafiğin yaşandığı Mudanya ilçesinin ...

MUDANYA'DA PEŞ PEŞE ÇIKAN YANGINLAR KORKUTTU

MUDANYA'DA PEŞ PEŞE ÇIKAN YANGINLAR KORKUTTU Havaların ısınmasıyla birlikte yangın ihbarlarının artmasıyla gün içinde peş peşe iki yangın ihbarını alan itfaiye ...

ESNAFIN ÇIĞLIĞI DUYULDU

ESNAFIN ÇIĞLIĞI DUYULDU Mudanya Esnaf Odası Başkanı Ertan Abdulazizoğlu'nun gündeme taşıdığı süpermarketler konusu dikkate alınarak, ba...

ZİNCİR MAĞAZALAR İÇİN ESNAF ODASINDAN KISITLAMA TALEBİ

ZİNCİR MAĞAZALAR İÇİN ESNAF ODASINDAN KISITLAMA TALEBİ Zincir marketlerin gıda ve temizlik ürünleri dışında satış yapması 6 şehirde Valilik kararıyla yasaklandı. Bursa Va...

İFTAR SAATİ ÇIKAN YANGIN PANİK YARATTI

İFTAR SAATİ ÇIKAN YANGIN PANİK YARATTI Mudanya Altınkum mevkii Osmanlı Evleri Sitesinde iftar saatinde çıkan yangın site sakinlerine zor anlar yaşattı.

MUDANYA’DA 23 NİSAN'A KISITLI KUTLAMA

MUDANYA’DA 23 NİSAN'A KISITLI KUTLAMA Korona Virüsü salgını sebebiyle alınan önlemler neticesinde, bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ç...

MUHTAR SAĞLAM YARDIMLARI ELİYLE TESLİM EDİYOR

MUHTAR SAĞLAM YARDIMLARI ELİYLE TESLİM EDİYOR Hasanbey Mahallesi Muhtarı Vezir SAĞLAM, hayırsever vatandaşların Ramazan ayı münasebeti ile yardıma muhtaç ailele...

ZEYTİNLİKLER İÇERİSİNDE GİZLENEN BAZ İSTASYONU

ZEYTİNLİKLER İÇERİSİNDE GİZLENEN BAZ İSTASYONU Mudanya Güzelyalı Siteler Mahallesi armağan sokakta bulunan zeytinliklerin içine baz istasyonu kurulması mahalleli ...

HAVA DURUMU

NÖBETÇİ ECZANE

Tüm fotoğraflar

  KAYMAKAM SÖZER MUDANYA PAZARLARINI DENETLEDİ
 

KAYMAKAM SÖZER MUDAN

İzlenme:16

   
  TAM KAPANMADA MUDANYA'NIN CADDELERİ YENİLENİYOR
 

TAM KAPANMADA MUDANY

İzlenme:82

   
  MUDANYA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ PROJE OKULU OLDU
 

MUDANYA ANADOLU İMAM

İzlenme:82

   
  TAM KAPANMADA MUDANYA KAYMAKAMLIĞINDAN 2 BİN 152 HANEYE YARDIM
 

TAM KAPANMADA MUDANY

İzlenme:76

   

Tüm videolar

  ÇÖLYAK HASTALARINA 'GLÜTENSİZ' DESTEK
 

ÇÖLYAK HASTALARINA &

İzlenme:24

   
  TAM KAPANMADA MUDANYA'NIN CADDELERİ YENİLENİYOR
 

TAM KAPANMADA MUDANY

İzlenme:40

   
  ZABITADAN VATANDAŞA KART16 İLE ALIŞVERİŞ DESTEĞİ
 

ZABITADAN VATANDAŞA

İzlenme:38

   
  EVLİYA ÇELEBİ'NİN 'DARUL HAL'İ MUDANYA HAK ETTİĞİ KONUMA GELECEK
 

EVLİYA ÇELEBİ'Nİ

İzlenme:56

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.