YILIN YENİSİ HOŞ GELDİN - HAKKI OVATMAN - Mudanya Habercisi
Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
Mudanya Habercisi
HAKKI OVATMAN

YILIN YENİSİ HOŞ GELDİN

28 Aralık 2023, 20:02

HAKKI OVATMANYILIN YENİSİ HOŞ GELDİN

 

Yıllar ne çabuk geçti o günler arasından; Böyleydi galiba şarkının sözleri. Zaten yaşamda bir şarkı değilmi? Doğarken elimize verilen sözleri besteliyoruz, bazen hüzzam bazen hicaz, birazda arada nihavent ne zaman segah başlasa aklıma Rahmetli Münür Nurettin geliyor aklıma o güzel segah şarkısı; Dönülmez akşamın ufkundayız vakit çok geç. Hemen ardından üstat şair Cahit Sıtkı Yaş 35 yolun yarısı diyor. Bir başlangıç ve bir bitiş, üstatların birinden duymuştum ölmek içinmi doğduk. Aslında her başlangıcın bir bitişi olduğu gibi ömürde başladığı yerde bitip gidiyor. Yeterki zamanı doya doya yaşayalım yasaklarla tehditlerle kısıtlanmış bir ömürü ha yaşamışsın ha yaşamamışsın ne farkeder.

            Bir yıl daha geride kaldı acılarıyla tatlılarıyla, hüzün ve sevinçleriyle, her nekadar acı ve hüzün daha fazla yaşanmış olsada işte yaşandı ve bitti. Oysa ne umutlar beklemiştik yeni yıla girerken kimimize göre beklentilerin çoğu gerçekleşti, kimine görede semtine bile uğramadı. Kimi çok ciddiye aldığı hayatta en büyük kazığı yedi koltuğundan oldu, kimi ummadığı bir anda başı oluverdi idarenin. Allah beterinden korusun derler ya dilerim yeniyılda beteri yaşamayız çünkü kapıda duyulan tamtam sesleri çok uzak kıtalardanda gelse savaş çığlıkları kulağımızda yansıyor gelde söylenme işsizlikten, pahalılıktan, enflasyondan şikayet ederken beterin beteri misali 2003’ ü burnumuzdan getireceğe benziyor. Dilerim dünya diktatörü savaş meraklısı, çıkar yanlısı gözlerini kan bürümüş bu kişiler Yurtta sulh Dünyada sulh prensibini benimseyen ulu önder M.Kemal ATATÜRK’ün politikasını benimserler. Yoksa silah tüccarları para kazanıp silah tüketecek diye yepyeni bir yılı kana bulamasınlar.Binlerce masum insanın katledilmesine seyirci kalan medeniyet harikası, insan hakları savunucusu Euroupa’da bu katliama seyirci kalacak gibi görünüyor. Terörü lanetleyen ve en büyük tehlike olarak gösteren ülkeler yasal terörizmin ta kendisini uyguluyorlar.Kanıtlanamayan saçma sapan sebeplerle bir ülkeye saldırmanın terörizmin dışında başka tarifi varsa bilmem.

            İyisiyle kötüsüyle bir yıl daha geride kaldı. 2023 yılını uğurlamamıza saatler kala gelecek yıldan pekte umutsuz değilim. Her devirde uç insanların varlığı görülmüştür kimileri çok can yakmış, kimileri ise başlamadan bitirilmiş, 20. yüzyılın globalleşen dünyasında savaşın çözüm olamadığını olamayacağını bildiğine inandığım önce ulusumun sonrada dünya gençliğinin bu tip insanlara gereken dersi vereceğine, bizi hor gören Euroupa (Avrupa demeye dilim varmıyor) nın yapılan haksızlığın fakına varıp Türkiyenin gerçek değerini anlayıp davetker olcağına inancım sonsuz.

Yeni yılda yepyeni bir TÜRKİYE olacağımıza daha gelişmiş çağdaş,demokratik,sosyal ve dinamik devlet yapısıyla işsizliği, yoksulluğu, bitirmiş adalet anlayışında gelişmiş yatırımcı sayisi ve işadamlarıyla dünyada 2023’e damgasını vuran saygın bir ülke olacağımza sonsuz inancımla hoş geldin Yeni Yıl, hoş geldin 2024 diyorum.

            Yeni yılınızı kutlar sağlık ve sonsuz başarılar dilerim.

Bu haber 480 defa okunmuştur.

HAKKI OVATMAN HAKKI OVATMAN
YILIN YENİSİ HOŞ GELDİN

HAVA DURUMU

NÖBETÇİ ECZANE

Mudanya Nöbetçi Eczane


Tüm fotoğraflar

  MUDANYALI KARATECİLER KUŞAKLARINI YENİLEYEREK TERFİ ETTİLER
 

MUDANYALI KARATECİLE

İzlenme:2518

   
  GİRİTYALILAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER
 

GİRİTYALILAR HÜNERLE

İzlenme:2718

   
  MUDANYA CAFER YENER İLKOKULU POLONYA’YI FETHETTİ
 

MUDANYA CAFER YENER

İzlenme:3382

   
  RAMAZAN ETKİLİKLERİ
 

RAMAZAN ETKİLİKLERİ

İzlenme:7132

   

Tüm videolar

  İYİ PARTİ ERKAN CAN ADAY ADAYLIK AÇIKLAMASI
 

İYİ PARTİ ERKAN CAN

İzlenme:518

   
  MİLLET KÜTÜPHANESİ ARTIK 24 SAAT AÇIK
 

MİLLET KÜTÜPHANESİ A

İzlenme:604

   
  BURSA’DA TRAFİK, YAYALARA GÖRE TASARLANIYOR
 

BURSA’DA TRAFİK, YAY

İzlenme:1230

   
  TAVUK DÜNYASI MUDANYA’DA AÇILDI
 

TAVUK DÜNYASI MUDANY

İzlenme:624

   
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Mudanya Habercisi
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.