Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
Mudanya Habercisi

DENGE SAĞLANDI, MEMURUN YÜZÜ GÜLDÜTarih 18 Aralık 2023, 21:11 Editör: Editör HAKKI OVATMAN

DENGE SAĞLANDI, MEMURUN YÜZÜ GÜLDÜ

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında imzalanan sosyal denge sözleşmesi ile Büyükşehir ve BUSKİ’de görev yapan toplam 2303 memurun maaşlarına tavan ücret üzerinden iyileştirme yapıldı. Toplu sözleşmede belirlenen en yüksek oran olan yüzde 120 üzerinden imzalar atılırken, enflasyon karşısında ezdirilmeyen memur maaşlarına ilave olarak net 7105 TL artış sağlanmış oldu.

Büyükşehir Belediyesi ile BUSKİ bünyesindeki toplam 2303 memurun yüzü, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ‘çalışanları enflasyona ezdirmeme’ kararlığı ile bir kez daha güldü. Büyükşehir Belediyesi ile yetkili sendika Bem-Bir-Sen arasında 01 Ocak – 31 Mart 2024 tarihlerini kapsayacak sosyal denge sözleşmesinde, en yüksek oran olan yüzde 120 üzerinden anlaşma sağlandı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, böylelikle çalışanlarının yüzünü bir kez daha güldürmüş oldu. Büyükşehir ve BUSKİ’li memurları enflasyona ezdirmeyen sözleşme; Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu’nun da katıldığı törenle imzalandı.

Birlikte Harika İşler Yapıyoruz

Salonu dolduran memurların alkışları arasında kürsüye çıkan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yüzde 120’lik iyileştirmenin hayırlı, uğurlu olmasını temenni etti. Bursa’nın, Türkiye’nin dördüncü büyük şehri olmasına rağmen, vergilerin şehir dışında yatırılması nedeniyle gelirlerde 18’inci sırada olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, bunu hiçbir zaman mazeret olarak göstermediklerini, kaynakları maksimum verimlilikle kullandıklarını kaydetti. Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle enflasyona bağlı olarak, satın alma gücünün düştüğünü dile getiren Başkan Aktaş, personeli enflasyona ezdirmemek için gerekli adımları attıklarını da kaydetti. Büyükşehir olarak Bursa’nın her kıyısında, köşesinde olduklarının altını çizen Başkan Aktaş, “17 ilçede, 1060 mahallede varız. Allah göstermesin, ister bir sel baskını, bir yangın… Anında yetişiyoruz. Harika güzel projeler yapıyoruz. Bunu sizler yapıyorsunuz. Sizin mutluluğunuz benim mutluluğumdur, şehrin mutluluğudur. Şu enflasyonist ortam içerisinde sizin bu sürecinizi sübvanse edecek, destekleyecek hamleler yapıyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de bazı hamlelerimiz olacak. Biz 13 bin kişilik bir aileyiz. Hiçbirinizin buraya olumsuz bir şekilde gelip, olumsuz bir şekilde gitmesini istemem. Ancak şunu da unutmayalım. Mutluluğun parasal anlamda bir sınırı yok. Kimisi için 30 bindir, kimisi için 40-50-100 bindir. İnşallah en kısa zamanda daha yüksek rakamlarda sözleşmeler imzalamak üzere hepinizi Allah'a emanet ediyorum” dedi.

Milletimize Çalışıyoruz

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu da 31 Mart 2024’e kadar süreçle ilgili sözleşmeyi imzaladıklarını belirterek, “İnşallah 31 Mart’tan sonra da imzaları yine Alinur Başkanımızla atacağız” dedi. Bursa Büyükşehir Belediyesi ile yine en yüksek oran üzerinden anlaştıklarını dile getiren Uslu, “Alinur Aktaş başkanımıza 2303 memurumuzun ve ailesinin ve bakmakla sorumlu oldukları adına teşekkür ediyorum. Marifet iltifata tabidir. Bizler alanda vatandaşlarımıza, milletimize güler yüzlü bir şekilde hizmet ederek, maaşlarımızı en iyi şekilde hak ederek, çalışarak marifet gösteriyoruz. Başkanımız da bu marifeti görüyor ve bize iltifat ediyor. Bu da bir marifettir, biz de iltifatımızı daha çok çalışarak göstereceğiz. Çünkü biz milletimize çalışıyoruz, biz insanlığa çalışıyoruz” diye konuştu.

Törende konuşan Bem-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Ağlan da Bursa'nın marka kurumu Büyükşehir Belediyesi’nin bir mensubu ve bu büyük ailenin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını söyledi. Ağlan, “Son çeyrek yüzyılda tüm ülke genelinde tarihe altın harflerle yazılacak hizmetlere imza atıldı. Bu hizmetlerin yerelde bir parçası olmaktan ayrıca gururluyuz” dedi.

Konuşmaların ardından sosyal denge sözleşmesine imzalar atılırken, kadın memurlar Başkan Aktaş’a teşekkür için çiçek verdi.  |  Bu haber 744 defa okunmuştur.

Ekonomi  KATEGORİSİNDEN HABERLER

MARMARABİRLİK’TEN332 MİLYON TL ÖDEME

MARMARABİRLİK’TEN332 MİLYON TL ÖDEME 2023/2024 ürün alım kampanyası devam eden ve ürün bedellerini 15 günlük periyotlarla ödeyen Marmarabirlik, 8 Aralık...

10 BİN ÖĞRENCİNİN BURSU HESAPLARA YATTI

10 BİN ÖĞRENCİNİN BURSU HESAPLARA YATTI Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite ve meslek liselerinin belirli bölümlerini tercih eden öğrencilere sağlad...
HAKKI OVATMAN HAKKI OVATMAN
YILIN YENİSİ HOŞ GELDİN

HAVA DURUMU

NÖBETÇİ ECZANE

Mudanya Nöbetçi Eczane


Tüm fotoğraflar

  MUDANYALI KARATECİLER KUŞAKLARINI YENİLEYEREK TERFİ ETTİLER
 

MUDANYALI KARATECİLE

İzlenme:2518

   
  GİRİTYALILAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER
 

GİRİTYALILAR HÜNERLE

İzlenme:2718

   
  MUDANYA CAFER YENER İLKOKULU POLONYA’YI FETHETTİ
 

MUDANYA CAFER YENER

İzlenme:3382

   
  RAMAZAN ETKİLİKLERİ
 

RAMAZAN ETKİLİKLERİ

İzlenme:7132

   

Tüm videolar

  İYİ PARTİ ERKAN CAN ADAY ADAYLIK AÇIKLAMASI
 

İYİ PARTİ ERKAN CAN

İzlenme:518

   
  MİLLET KÜTÜPHANESİ ARTIK 24 SAAT AÇIK
 

MİLLET KÜTÜPHANESİ A

İzlenme:604

   
  BURSA’DA TRAFİK, YAYALARA GÖRE TASARLANIYOR
 

BURSA’DA TRAFİK, YAY

İzlenme:1230

   
  TAVUK DÜNYASI MUDANYA’DA AÇILDI
 

TAVUK DÜNYASI MUDANY

İzlenme:624

   
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Mudanya Habercisi
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.