Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
Mudanya Habercisi

BÜLENT ERDEN, Tarih 18 Temmuz 2023, 23:30 Editör: Editör HAKKI OVATMAN

BÜLENT ERDEN, "HAFIZAMIZI TAZELEYELİM"

Mudanya Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya Belediye Meclis Üyesi, gurup Başkanı Bülent Erden, Mudanya Belediye Başkanı nın 2014 ve 2019 yılları taahhütlerini, 120 aylık Başkan lığının son 8 ayına girerken yorumsuz, olarak değerlendirmek üzere sunarken, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a katkılarının olmasını temenni etti..

2014

1-Mudanya Tirilye tipi zeytinimizi kimliğine kavuşturacağız

2- Üniversite binaları kampüsler halinde olacak

3- Eğitim Vadisi projemiz var

4- Spor Vadisi projemiz var

5- Kent içinde ki eski yapıların tamamı Tirilye’de ki yapıların tamamı dahil orijinal haline eski haline kavuşturulacak.

6- Ulaşım trafik ve otopark birbirine bağlantılı, en büyük sorun bu. Güzelyalı’dan Mudanya Arnavutköy’e kadar giden bir tramvay projemiz var.

7- Kırık yollarla trafiği rahatlatacağız, kent içi yollarla birlikte trafik sorunu da bitmiş olacaktır

8- BUDO’nun bulunduğu alanı Cumhuriyet Meydanı Haline dönüştürüyoruz. Cumhuriyet alanında insanlarımızın buluşma noktaları, Cumhuriyetin tüm değerleri sanatsal gösterilerin yapıldığı, konserlerin yapıldığı açık hava tiyatrosunun, amfi tiyatro, cep sinemalarının olduğu Atatürk Meydanı ile birlikte engelsiz parklarımızla birlikte mükemmel bir parka dönüşüyor.

9- Cumhuriyet Meydanında Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün Selanik’te doğduğu evin birebir aynısını yapıyoruz.

10-Yıldız Tepe mezbelelik halinde, heyelan bölgesi, görüntü kirliliği var, güvensiz bir bölge. Minibüs duraklarını içeriye alıyoruz. Yolu arkaya alıyoruz, bakın tüp geçitten geçiriyoruz. O heyelanı önlüyoruz.

11-Mütareke Meydanı’nın ön tarafında bulunan tarihi değeri olan bir Ziraat Bankamız var. Ziraat Bankası ile görüşmelerimizde Mudanya’ya kazandırabilirsek, belediye olarak alabilirsek onlara bir yer göstereceğiz yapacağımız esnaf sarayında. Ziraat Bankası’nın bulunduğu binayı da Mudanya Kütüphanesi olarak hizmete sunacağız.

12-Tirilye’ye ait kızlar-Kadınlar plajı şimdiki hali mezbelelik. Burayı yeşili ile bütünleştirip mükemmel bir hale getiriyoruz. Altıntaş, Altınkum, Beyaz Kayalar, Güzel Yalı’da Motel Köksal önünde ki plajda Sıemens altında ki Demirhane plajlarında, Triliye’deki kadınlar plajı Eşkel plajı,Eğerce, Söğütpınar, Ayazma plajı ve bütün sahil tertemiz olacak, düzenlenecek . Hepsinde su ve tuvalet ihtiyacı giderilip ücretsiz olacak.

13- Mudanya’da ki en güzel camiyi ben yapacağım. Cami mimarisine uygun, dış görünümüyle, teknolojinin tüm gelişmiş nimetlerinden faydalanacak doğal gazı, aydınlatmasıyla, bahçesi ile birlikte avlusu ile birlikte. Şadırvanı, misafirhanesi, kütüphanesi olan mükemmel bir camiyi biz yapacağız.

14- Mudanya’mızda en güzel Cemevini biz yapacağız.

15- Biz Mudanya’mızda sıfır işsizlik sıfır yoksulluk anlayışı ile yola çıktık.

16- Benim Belediye Başkanı olduğum Mudanya’da hiçbir insan, hiçbir çocuk yatağına aç girmeyecek.

17- Deprem envanterini çıkartacağız. İnsanlarımızın hemşehrilerimizin asla sağlıksız yapıda oturmasına izin vermeyeceğiz.

18- Hemşehrilerimizin depreme karşı bilgi sahibi olması için uzmanlarca bilgi verilecek.

19- Afet anında toplanma yerlerini yapacağız.

20- Köyler için sabit köylü pazarları yapılacaktır.

21- Adil ve eşit olacağız, hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz.

22- Mudanya merkezde verilen hizmetler neyse, Evciler’den Altıntaş’a, Hançerli'sinden Çınarlı'sına varana kadar, Tirilye, Güzelyalı dahil bugüne kadar olduğundan çok daha fazla hizmeti Hayri Türkyılmaz’ın Belediye Başkanı olduğu bir Mudanya Belediyesi’nden alacaklardır.

23- 30 Mart akşamına kadar çok sevdiğim partimin belediye başkan adayıyım ama bütün hemşehrilerim bilsin ki 31 Mart’tan itibaren tüm Mudanyalıların Belediye Başkanı olacağım.

24- Uzmanlarla imar planı hazırlayacağız. Çağdaş bir kentte olması gereken, yeşil alanları, yolları, parkları, otoparkları, okul alanları, hizmet alanları dahil her şey hesap edilecek ve Mudanya’mız geleceğe böyle taşınacak. O imar planı asla bir daha değiştirilmeyecek, yandaş olmayacak. Mudanya’da artık paydaş hemşehriler olacak. Mudanya’da yaşayan tüm hemşehrimiz Mudanya Belediyesi’nin paydaş hemşehrisi olacak. Buda bizim ana ilkelerimizden biri.

25- Diyoruz ki Mudanyalı hemşehrimizle, birlikte yöneteceğiz, ‘Biz yaptık oldubitti yok.’ Dayatmayacağız, diretmeyeceğiz, dayanışma içerisinde el ele vereceğiz, gönül gönüle vereceğiz. Mudanya’mızda hemşehrimizin istediği her şey olacak. Mudanyalı hemşehrimizin istemediği bir şey asla yapılamayacak, bir başkasına da yaptırılmasına izin verilmeyecek.

26- Mahalle komitelerini kuruyoruz. Herkesin hatta ufacık bir çocuğumuzun görüşünü, katkılarını alarak onlarında görüşleri doğrultusunda projemizi en ideal hale getireceğiz. Sürekli halkın içerisinde olan birisiyim zaten

27- Göreve geldiğimizde Belediye Başkanlığı kapısını söküp atıyoruz. Yetinmiyoruz belediyede ki tüm birimlerin kapısını söküp atıyoruz. O belediye artık halkın belediyesi olacak.

28- Şu mesajı vermek istiyorum, belediyede çalışan, alın teri döken tüm insanlarımız tüm çalışan kardeşlerimiz rahat olsunlar. Hiç kimsenin ekmeği ile oynamayacağım. Bunu herkes böyle bilsin. Hiç kimsenin ekmeği ile oynamayacağım diyorum, Mudanyalı hemşehrimin tümü bilsin ki bizim mutluluğumuz başkalarının mutsuzluğu üzerine olmayacak. Bizim sevincimiz başkalarının üzüntüsü üzerine olmayacaktır. Hiç Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız.

29- Bu güne kadar hep mağdurların, hep mazlumların yanında yer almış birisi olarak, hep emekten yana tavır koymuş birisi olarak, hep çalışandan yana üretenden yana, haklıdan yana, haktan yana tavır almış birisi olarak bundan sonra ki yaşamımda ölene kadar böyle devam edecek. O çalışan insanlarımız rahat olsun.

30- Mudanya ilk defa bilimle buluşacak, halkın beklentileri ve sorunları ilk defa bilimle çözülecek. Mühendis anlayışı ile çözülecek. Mudanya’mızda ilk kez bir mühendis Belediye Başkanı olacaktır. Bu Mudanya’mızı geleceğe taşıma açısından çok önemlidir.

31- Kadına şiddetin hiç olmadığı bir kent haline dönüşeceğiz.

32- Mal varlığımı belediyenin kapısından girmeden açıklayacağım. Mal varlığımı belediye kapısına asacağım.

33- Kuracağımız WEB TV’de Mudanya Belediyesi WEB TV’sinde hep olacaktır. Yalnız ben değil, eşim dahil çocuklarım dahil. Hepsinin mal varlıkları orada olacaktır. Herkes, tüm Mudanyalı hemşehrilerim evlerinde otururken bir düğmeye basacak, benim mal varlığımda ki varsa değişim aile efradı ile birlikte hepsini göreceklerdir. İnşallah ben şunu da biliyorum, o belediye de beş yıl bittiğinde mal varlığımız azalacağını da biliyorum.

34- 30 Martta diyoruz ki, 31 Mart’ta tabela asacağız, ‘Gülümseyin Nilüfer desiniz ’diyor, Mustafa Başkanım Geçit Köprüsü’nden sonraya asacağız ‘Gülümsemeye devam edin Mudanya’dasınız ‘ diyeceğiz. İnsanlarımız Mudanya’da da gülümseyecek, insanlarımız Mudanya’da mutlu olacak.

35- Ben Necati Başkan’ında kazanacağına inanıyorum. Biz asla Büyükşehir Belediyesi’nden gelecek paraya bakmayacağız. Kendimiz kazanacağız, kendimize güveniyoruz. Oradan geleceklerle başka hizmetler sunarız. Bize ayrılan zaten bir pay var, biz o hakkımızı da alırız.

36- Ne Mudanya’nın, ne de Mudanyalı hemşehrimin hakkını kimseye yedirmeyiz.

37- Köylerimizde toprak analizlerini yapacağız. Tarım aletlerinin traktörlerin lastiklerini dahi bir telefon edecekler, Mudanya Belediyesi yerinde yapacak.

38- Arazi yollarını yapacağız.

39- Camilerin okulların temizliğini biz yapacağız. Parklarımızın temizliğin mezarlıkların düzenlemesini dahi biz yapacağız.

40- Bütün cenaze masrafları belediye tarafından karşılanacak.

41- Her köyümüzde sondajlar yapacağız, su çıkartacağız, su depolarını yapacağız.

42- Yapacağımız köylü pazarlarıyla ürettiklerini satacaklar, daha çok kazanacaklar zevk alacaklar. Köylümüz yeniden milletimizin efendisi olacak.

43- Köylerimiz belediyeden en fazla hizmeti alacaktır. Bunu bizden bir başkasının yapması mümkün değildir.

44- Bir telefon yeter, hangi köy olursa olsun orada gider nikah kıyarım.

2019

45- Sağlık kart ve halk kart

46- Altın Yıllar Yaşam Köyü

47- Çağrışan Çocuk Meyve Ormanı

48- Bademli Doğal Yaşam ve Spor Merkezi

49- Cumhuriyet Meydanı projesi ‘otopark ve Cumhuriyet Meydanı’

50- Agah Bursalı Yaşam Ormanı

51- Kuracağımız benzin istasyonu ile tıpkı yatlarda olduğu gibi çiftçiye ucuz maliyetine mazot vererek desteğimiz sürecek.

52- Asfalt Şantiyemizi kurarak bütün köy, arazi yolları asfaltlanacak bu da bizim sözümüz.

53- Hasköy Soğuk Hava Deposu

54- Tarım ve kongre fuar merkezi

55- Kadın Dayanışma ve Üretim Evi

56- Myrleia Arkeo Park Müze

57- Tirilye, ‘Sakin Şehir Tirilye’ unvanına kavuşacak.

58- Tirilye’de Rumlardan kalma zeytinyağı fabrikası var. Kamulaştırılıp Tirilye Zeytinyağı Enstitü ve Müzesi olacak

59- Tirilye Sanat Evi

60- Kültür Otobüsü

61- Girit Mutfağı Akademisi

62- Gençlik Bilim Merkezi

63- Kadın ve Genç Yaşam Evi

64- Cemevi ile ilgili yer tahsisi yapıldı, projesi hazırlandı, ruhsatı da hazır. Önümüzdeki dönem bitirilecek. Projemize almadık, almamıza gerek yok çünkü yapıyoruz. Yaptığımız ve benimde içinde olduğum bir proje. Cemevi için Mudanya’mızın en güzel yerinde 29 yıllığına bir yer tahsisi yapıldı. Bununla ilgili projesi hazırlandı, ruhsatı da kesildi önümüzdeki günlerde işte bu süreçte bir temel atma süreci vardı. 31 Martt 2019 sonra temelini atarak inşallah kısa sürede Cemevimizi de bitireceğiz. Barışın ve kardeşliğin başkentinde her alanda olduğu gibi dinlerin de kardeşliğini yaşatmış olacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın" sözleriyle Mudanyalıya mesajını verdi.  |  Bu haber 760 defa okunmuştur.

Siyasi  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İYİ PARTİ ERKAN CAN ADAY ADAYLIK AÇIKLAMASI

İYİ PARTİ ERKAN CAN ADAY ADAYLIK AÇIKLAMASI İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Ersin ERDÖNMEZ, Erkan CAN’ın Mudanya Belediye Başkan adaya dayı açıklamasında İYİ Pa...

BÜLENT ERDEN MHP MECLİS ÜYELİĞİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPTI

BÜLENT ERDEN MHP MECLİS ÜYELİĞİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPTI Mudanya Milliyetçi Hareket Partisi Meclis üyeliği ve Gurup Başkanlığında Mudanya’nın geleceği ve Mudanyalının hakla...

“MUDANYA’YA VEFA BORCUMU ÖDEYECEĞİM”

“MUDANYA’YA VEFA BORCUMU ÖDEYECEĞİM” Mudanya Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adaylığını açıklayan Yüksek İnşaat Mühendisi Deniz Dalgıç, Mudanya iç...

POROY MUHTARLARLA BULUŞTU

POROY MUHTARLARLA BULUŞTU CHP Mudanya Belediye Başkan Aday Adayı Akın Poroy Muhtarlarla bir araya geldi. Mudanya’nın hizmet alması için her t...

ERKAN CAN “CHP’DEN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI DEĞİLİM”

ERKAN CAN “CHP’DEN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI DEĞİLİM” “Mudanya sorunlarıyla can çekişiyor. Mudanya’ya CAN gelecek” sloganıyla yerel seçim startı veren genç siyasetçi Erk...

ERDAL AKTUĞ CHP MUDANYA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

ERDAL AKTUĞ CHP MUDANYA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI “Projelerim Hazır, Mudanya Bursa’nın Türkiye’ye Açılan Yüzü Olacak” Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya Belediye Başka...

DİLEK DURAK İYİ PARTİ MUDANYA ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

DİLEK DURAK İYİ PARTİ MUDANYA ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI İYİ Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Ekonomist- Bütçe Maliyet ve Finans Uzmanı Dilek Durak İYİ Parti kurmaylarıy...

BAŞKAN ADAY ADAYI GÖKHAN DİNÇER TANIŞMA TURUNDA

BAŞKAN ADAY ADAYI GÖKHAN DİNÇER TANIŞMA TURUNDA Mudanya AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Gökhan DİNÇER Mudanya Sivil Toplum Kuruluşları'nı ziyaret ederek ke...

ERDAL AKTUĞ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

ERDAL AKTUĞ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI Erdal AKTUĞ, “Mudanya'da değişimi, gelişimi ilke edinen, kendi ile barışık kenti ile barışık bir anlayış ile yo...
HAKKI OVATMAN HAKKI OVATMAN
YILIN YENİSİ HOŞ GELDİN

HAVA DURUMU

NÖBETÇİ ECZANE

Mudanya Nöbetçi Eczane


Tüm fotoğraflar

  MUDANYALI KARATECİLER KUŞAKLARINI YENİLEYEREK TERFİ ETTİLER
 

MUDANYALI KARATECİLE

İzlenme:2012

   
  GİRİTYALILAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER
 

GİRİTYALILAR HÜNERLE

İzlenme:2196

   
  MUDANYA CAFER YENER İLKOKULU POLONYA’YI FETHETTİ
 

MUDANYA CAFER YENER

İzlenme:2726

   
  RAMAZAN ETKİLİKLERİ
 

RAMAZAN ETKİLİKLERİ

İzlenme:5940

   

Tüm videolar

  İYİ PARTİ ERKAN CAN ADAY ADAYLIK AÇIKLAMASI
 

İYİ PARTİ ERKAN CAN

İzlenme:292

   
  MİLLET KÜTÜPHANESİ ARTIK 24 SAAT AÇIK
 

MİLLET KÜTÜPHANESİ A

İzlenme:372

   
  BURSA’DA TRAFİK, YAYALARA GÖRE TASARLANIYOR
 

BURSA’DA TRAFİK, YAY

İzlenme:772

   
  TAVUK DÜNYASI MUDANYA’DA AÇILDI
 

TAVUK DÜNYASI MUDANY

İzlenme:382

   
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Mudanya Habercisi
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.