Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com

MHP MUDANYA'DAN KÜTÜPHANE HAFTASI FARKINDALIĞITarih 01 Nisan 2021, 11:27 Editör: Editör MUDANYA HABERCİ

MHP MUDANYA'DAN KÜTÜPHANE HAFTASI FARKINDALIĞI

MHP Mudanya İlçe Başkanlığı "Kütüphane Haftası"  günlerinde farkındalık oluşturmak ve Mudanyalıları kitap okumaya teşvik etmek amacıyla bir bildiri yayınlayarak dikkat çekmeyi amaçlayan açıklamalarda bulundu.

 Mudanya MHP İlçe Başkanı Erkut Seymenler, "Kütüphane Haftası" etkiliği ile ilgili yaptığı açıklamasında, "1964 yılından bu yana Mart ayının son pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca etkinliklerle devam eden hafta ‘Kütüphane Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Bu hafta boyunca kitaba ve kütüphaneye ayrıca bir dikkat çekmek güzel olacaktır.

İlk emri ‘Oku’ güzel dinimiz ve ‘Beşikten mezara ilim öğreniniz’ diyen Sevgili Peygamberimiz  (s.a.v.)  ilmin ve okumanın önemini bizler için rehber olarak açıkça ortaya koymuştur.

Önce kitapları sonra ise İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet ise İstanbul’u fethettikten sonra yaptığı ilk işlerden biri büyük kütüphaneler kurmak olmuş ve şahsi kitaplığından binlerce kitap bağışlamıştır.

‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.’ diyerek ilmin önemini vurgulayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk cephede dahi okumayı bırakmamış ömrü boyunca binlerce kitap okumuş; “Eğer kitap okumasaydım, bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım” demiştir.

Okuyan, düşünen, üreten, milli manevi değerlerini koruyan ve yükselten; geçmişten aldığı değerleri ve idealleri azimle geleceğe taşıyan bir nesil için kitap, kütüphane, okumak ve ilim yolunda olmak en önemli unsurlardır.

Kendimizi bilmek, keşfetmek, bulunduğumuz toplumu sevgi ve saygıyla kuşatmak, tüm dünyaya huzurlu ve güvenilir bir dost eli uzatmak adına hepimizin ve özellikle gençlerimizin çok okuması gerekmektedir.

Mudanya'mızın övgü ile bahsedilecek özelliklerinden biri de kitaba ve kütüphaneye verdiği önem olmalıdır. Mudanya'mızın kütüphaneleri ile Bursa'mızda örnek gösterilen bir yer olması gerekmektedir.

Mudanya kütüphaneleri sanat, kültür, bilgi ve iletişim merkezi olarak dikkat çekmeli, toplumun ve özellikle gençlerimizin vazgeçilmez durağı ve cazibe merkezi olarak bir nevi halk üniversitesi haline gelmelidir.

Mudanyalı gençlerimizin bu konuda sorumluluğu büyüktür. Gün gelecek Mudanya’nın gençleri Mudanya’yı yeniden inşa ve ihya edecek konumda olacaklardır. Bunun için gençlerimiz bunun farkında olarak ayrı bir ciddiyet ve önemle kendilerini geliştirmeli, çok çalışmalı, ileriye dönük hedef, proje ve hayalleri olmalıdır.

Kütüphane haftası münasebetiyle; Mudanyalı hemşerilerimize komşularına, arkadaşlarına, çocuklarına kitap hediye etmelerini rica ediyorum.  Yine aynı şekilde Mudanyalı genç kardeşlerime de haftada en az bir kitap okumalarını, okuduklarını paylaşmalarını, tartışmalarını ve kitap kulüpleri kurmalarını tavsiye ediyorum.

Sözümüz şudur ki; ‘Lider Ülke Türkiye’ yolunda ‘Büyük Türk Milletinin’ asil evlatları olarak çok okuyacağız ve çok çalışacağız.  Milletimizi ve ülkemizi her alanda zirveye taşıyacağız" dilekleriyle açıklamasını sonlandırdı.  |  Bu haber 5636 defa okunmuştur.

SİYASİ  KATEGORİSİNDEN HABERLER

"MUDANYA STK’LARLA 'DEVA' BULACAK"

DEVA Partisi Mudanya Kurucu İlçe Başkanı Ekonomist Dr. Dilek Durak ve yönetimi, ilçe merkezi ve kırsalında saha çal...

İYİ PARTİ RAMAZAN YARDIMI İÇİN ESNAFI SEÇTİ

İYİ PARTİ RAMAZAN YARDIMI İÇİN ESNAFI SEÇTİ İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığı, Başkan Hüseyin Hatipoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, hayırseverlerin katkılarıyl...

FATİH ERBAKAN YENİDEN REFAH DEDİ

FATİH ERBAKAN YENİDEN REFAH DEDİ Refah Partisi Genel Başkanı Merhum Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Fatih Erbakan siyasi arenada var olduğunu, yaş...

İYİ PARTİDEN ARTVİN VE ERZURUMLULARA ZİYARET

İYİ PARTİDEN ARTVİN VE ERZURUMLULARA ZİYARET İYİ Parti Mudanya İlçe Yönetimi olarak, Mudanya Güzelyalı Artvinliler Yardımlaşma ve Kültür Derneğini ve Mudanya Gü...

İYİ PARTİ ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

İYİ PARTİ ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığı "Şehitler Haftası" nedeniyle Mudanya'da Şehit ailesini ziyaret ederek duygula...

"MUDANYA'DA ÇÖZÜMÜN 'DEVA'SI OLACAĞIZ"

Ali Babacan liderliğindeki Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Mudanya'da Maliyet ve Bütçe Uzmanı İktisat Öğret...

İSKELE MEYDANINDAKİ, ATM’LERE ULAŞMAK ZOR

İSKELE MEYDANINDAKİ, ATM’LERE ULAŞMAK ZOR Mudanya İYİ Parti Teşkilat Başkanı Efraim Pala yaptığı açıklamasında, iskele meydanında, Hükümet binası yanındaki b...

İYİ PARTİ İLÇE TARIMA KONUK OLDU

İYİ PARTİ İLÇE TARIMA KONUK OLDU İYİ Parti Mudanya İlçe Başkan Başkanı Hüseyin Hatipoğlu, Teşkilat Başkanı Efrayim Pala, Tarım Politikaları Başkanı ...

İYİ GENÇLİK MUDANYA UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI

İYİ GENÇLİK MUDANYA UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI Madde bağımlılığı konusunda hassasiyetlerini dile getiren Mudanya İYİ Parti Gençlik kolu yönetimi Mudanya'da çe...

HAVA DURUMU

NÖBETÇİ ECZANE

Tüm fotoğraflar

  TAM KAPANMADA MUDANYA KAYMAKAMLIĞINDAN 2 BİN 152 HANEYE YARDIM
 

TAM KAPANMADA MUDANY

İzlenme:44

   
  KOALAS HAYVAN DOSTU CAFE
 

KOALAS HAYVAN DOSTU

İzlenme:168

   
  MUDANYA'DA PEŞ PEŞE ÇIKAN YANGINLAR KORKUTTU
 

MUDANYA'DA PEŞ P

İzlenme:74

   
  TAM KAPANMADA MUDANYALI  GENÇLER
 

TAM KAPANMADA MUDANY

İzlenme:92

   

Tüm videolar

  ZABITADAN VATANDAŞA KART16 İLE ALIŞVERİŞ DESTEĞİ
 

ZABITADAN VATANDAŞA

İzlenme:26

   
  EVLİYA ÇELEBİ'NİN 'DARUL HAL'İ MUDANYA HAK ETTİĞİ KONUMA GELECEK
 

EVLİYA ÇELEBİ'Nİ

İzlenme:38

   
  TAM KAPANMADA MUDANYA KAYMAKAMLIĞINDAN 2 BİN 152 HANEYE YARDIM
 

TAM KAPANMADA MUDANY

İzlenme:32

   
  SİNEKLE MÜCADELE HIZ KESMİYOR
 

SİNEKLE MÜCADELE HIZ

İzlenme:20

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.