Mudanya Memleket Partisi yaptıkları toplantıda, İlçe Başkanlığı görevinden İl Başkanlığına seçilen Hasan Yıldırım'ın yerine Başkan Yardımcısı Metin Bağcı yönetim kurulu tarafından oy birliği ile İlçe Başkanlığına seçildi.![](../upload/resimler/yazar/2022 yazar haber içi resim/haber9/memleket bağcı ya emanet (2).jpeg)
Memleket Partisi, Türkiye'de teşkilatlanma sürecinde ilkler arsında olan Mudanya İlçe teşkilatı, yönetimi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonrası kısa zamanda Mudanya'da gündem olmayı başardı. Gerçekleşen genel kurul sonrası ilçe ve ilde yapılan iyileştirme çalışmaları sonrası İlçe Başkanı Hasan Yıldırım, Bursa İl kongresinde yapılan seçimle İl Başkanlığı görevini devir aldı.
Mudanya Memleket Partisi İlçe Teşkilatında boşalan Başkanlık görevi için toplanan yönetim kurulu, daha önceden tecrübesi bulunan Mudanya'nın sevilen sayılan siyasetçilerinden Metin Bağcı'yı yönetim kurulu Başkanlığına oy birliğiyle seçtiler.
Eski İlçe Başkanı Hasan Yıldırım, "emaneti ehline bırakmaktan dolayı çok mutluyum, biliyorum ki Başkan Bağcı partimizi çok daha ileriye taşıyarak Mudanya'da birinci parti konumuna getirerek başarıya ulaştıracaktır" dedi.![](../upload/resimler/yazar/2022 yazar haber içi resim/haber9/memleket bağcı ya emanet (4).jpeg)
Yönetim tarafından Başkanlığa getirilen Metin Bağcı, kendisine tevdi edilen görev için yönetimine teşekkür etti. "Bana güvenleri hiç bir zaman hayal kırıklığına uğratmamak, partim için en yakışanı yaparak öncelikle Mudanya'da başarılı olacağına inancım sonsuzdur" diyerek duygularını dile getirdi.![](../upload/resimler/yazar/2022 yazar haber içi resim/haber9/memleket bağcı ya emanet (1).jpeg)