Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
Mudanya Habercisi

Mudanya Hem Öksüz Hem YetimTarih 21 Eylül 2023, 16:32 Editör: Editör HAKKI OVATMAN

Mudanya Hem Öksüz Hem Yetim

İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin Hatipoğlu, ilçenin belli başlı sorunlarını sıralayarak Başkan Hayri Türkyılmaz’ı adeta topa tuttu. Hatipoğlu, “Mudanya, belediye hizmetleri konusunda hem yetim hem öksüz!” dedi.

Başkan Hayri Türkyılmaz’ın kötü bir belediyecilik örneği verdiğini vurgulayan Hatipoğlu, “Hemşerilerimiz hizmet konusunda yaklaşık 10 yıldır aynı kaderi yaşıyor. Büyükşehir de yetki alanlarında 6 yıldır ortalarda görünmüyor. İlçemizin makus talihinin değişmesi şart oldu” şeklinde konuştu. Hüseyin Hatipoğlu açıklamasında Mudanya’nın belli başlı sorunlarını şöyle sıraladı:

Otopark Fakiriyiz!

“Mudanya, nüfusun ve araç sayısının doğru orantılı olarak artmasından dolayı büyük bir otopark sıkıntısı yaşıyor. Özellikle eski hükümet konağının olduğu bölgeye en az 1000 araçlık bir otopark yapılması şarttır. Aynı şekilde dolgu alanı bölgesine daha nitelikli bir otoparkın planlanması, mal müdürlüğüne ait araziler ile Hasanbey ve Ömerbey mahallerine de lokal otoparklar yapılması artık şart olmuştur" dedi.

Yıldıztepe Fiyaskosu

Mudanyalı hemşerilerimize çok büyük bir proje gibi lanse edilen ve yapımı yıllar süren Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi bitirildi fakat 21 adet mülkten sadece 1 mülkün dolu olduğunu, yetkili makamlarca bölgede bir kayma olduğunu bu projenin fiyaskoya dönüştüğünü, ayrıca şeffaf olarak bu projeye belediye bütçesinden ne kadar ödendiği merak konusudur.

Trafik “Çile” Akıyor!

“Yine artan nüfus ve yerleşimden dolayı özelike yaz aylarında ilçemiz trafiği içinden çıkılmaz bir çileye dönüşüyor. Mevcut yollar da artık bu yoğunluğu kaldırmıyor. İlçenin kuzey tarafından, top mevkisinin altından, takribi 10 km’lik bir çevre yolunun yapılması elzemdir. İlçe Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlık yetkilileri ile bir araya gelerek, bu büyük sorunu çözüme kavuşturmalıdır.”

Belediye Mülkleri Sahipsiz!

“Mudanya’da çeşitli bölgelerde, bir çok boş belediye mülkü bulunuyor. Şehrin önemli ve güzel noktalarındaki bu mülklerin değerlendirilmemesi büyük eksikliktir. Buralar pekala uygun bir planlama ile ihalesi edilip kiralama yöntemiyle önemli bir gelir kapısı haline getirilebilir.”

Hani Satış Yoktu?

“Göreve gelmeden önce bir tek mülk satmayacağını, hatta satılanları da geri alacağını söyleyen Başkan Hayri Türkyılmaz, özellikle Hasköy mahallesinde arazileri bir bir satmaya başlaması, Mudanyalılara ‘Bu ne yaman çelişki!’ dedirtmeye başladı! Mülk satışlarına karşı olan vatandaşlarımız adına, bu satılan arazilerden elde edilen gelirin, hangi yatırımlar veya harcamalar için kullanıldığını soruyor, cevap istiyoruz.”

Spor Tesisi Neden Düşünülmez?

“108 bin nufüslu ilçemizde, hali hazırda tam anlamıyla bir spor tesisin olmaması düşündürücüdür. Mudanya İlçe Stadı’nın olduğu noktaya nitelikli ve çok amaçlı bir spor tesisinin yapılması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz".

Kapalı Pazar Yeri Sorusu!

“Ömerbey Mahallesi’nde, Mudanya Belediyesi Kademesi yanında bulunan kapalı pazar yeri yaklaşık 4 seneden beri kapalı bulunuyor, nedenini de kimseler bilmiyor. Artık kullanılmayacaksa, gelir getirici ve vatandaşların faydalanabileceği bir proje neden geliştirilmiyor? Üstelik burası konum itibarıyla da ilçemizin en güzel noktalarıdan biri değil mi?”

Hayvan Barınağı Talebi!

“İlçemizde bir çok sokak hayvanı bulunuyor. Şehir dışı büyük bir araziye, özelikle orman vasfını yitirmiş büyük bir alana, sokak hayvanları için bir barınak yapılması neden düşünülmez, doğrusu merak ediyoruz!”

Yıkım Kararı Kabus Oldu!

“Köyden mahalleye dönen bölgelerimizde uzun zamandır büyük bir sıkıntı yaşanıyor. Her hizmet alanıyla ilgili abonelikleri dahi bulunan ev ve işyerleri için yıkım kararının alınmış olması çok düşündürücü. Büyük mağduriyetlere açık olan bu sancının ivedilikle giderilmesi halkımızın öncelikli bir talebidir.”

Temizlik Sorunu Bıktırdı!

“Ayrıca köyden mahalleye dönen bölgelerimizde temizlik probleminin de yaşandığını hatırlatalım. Her kırsal mahalleye bir görevli ile bu konunun çözülebileceği kanaatindeyiz. Ayrıca yaz aylarında Bursa’dan da pek çok vatadanaşımızın Mudanya’da kalıyor olması, temizlik konusundaki sorunları katladığını görüyoruz, yaşıyoruz. Çözüm için yaz aylarında geçici temizlik personeli alınması neden düşünülmez, birisi anlatsın da anlayalım!”

Şenlik Karın Doyurmuyor!

“İlçemizde bilhassa yaz aylarında bir çok şenlik ve etkinlik görüyoruz: Gereksiz olanları yapmayarak, sıkıntı çeken çiftçimize destek verilemez mi? Aynı şekilde Tarım A.Ş aracılığı ile müstahsilin ürünleri alınıp pazarlanması planlanabilir diye düşünüyoruz. Bunlar çok mu zor işler?”

Deprem Gerçeği Unutuldu!

”Mudanya ilçemizin de 1. derece deprem bölgesinde olduğu hep göz ardı ediliyor. Afet toplanma alanlarının, artan nüfusa oranla artırılmasını neden hiç tartışmıyoruz? Yoksa bu bölgelerin çok yeterli olduğu mu düşünülüyor?”

Hükümet Konağı Orada Olmaz!

“Şu an yapılması planlanan hükümet konağının yerinin yanlışlığını yine vurguluyoruz. Bu projenin, şu an otopark hizmeti sunan eski tekel binasının yerine planlanması asla doğru değildir! Trafik ve otopark sıkıntısı olmayan BUSKİ ve SGK binalarının olduğu bölgeye yapılması çok daha uygundur, yol yakınken uyarıyoruz.”

Sahil Bandı Poyraz Kurbanı!

“Yapımı yıllarca süren ve henüz tamamlanmamış olan sahil bandını ne siz sorun, ne biz söyleyelim. Yılın nerdeyse 250 günü sert esen poyrazın etkisiyle, su öbekleriyle dolan sahil bandı adeta şelaleye dönüşüyor. Belli bölgelere gerekli imalat yapılarak bu sorunun çözüleceği açıkken, her sene kaderimize razı olunması çok garip değil mi?”

Yetim Ve Öksüzüz!

“Özetle, yaklaşık 10 yıldır hizmette olan Mudanya Belediyesi ve 6 yıldır da ilçede yetki alanları bir hayli fazla olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bariz biçimde kötü ve aciz bir yönetim örneği sergiliyor. Daha önce de değindiğimiz gibi Mudanya’mız belediye hizmetleri konusunda ‘hem yetim-hem öksüz’ bir kaderi yaşıyor. Hemşehrilerimiz de o nedenle ilçemizin bu makus talihinin değişmesini çok istiyor ve artık şiddetle de talep ediyor.” "diyerek Mudanya hizmette hem öksüz, hem yetimdir" sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.  |  Bu haber 690 defa okunmuştur.

Mudanya  KATEGORİSİNDEN HABERLER

TAVUK DÜNYASI MUDANYA’DA AÇILDI

TAVUK DÜNYASI MUDANYA’DA AÇILDI Türkiye’de adını “Tavuk Dünyası” olarak tanıtan ve tavuk menüsünde farklılık getirerek yeni bir lezzetle tanıştıran...

PRYSMİAN İŞÇİLERİNİN SENDİKAL HAK MÜCADELESİ

PRYSMİAN İŞÇİLERİNİN SENDİKAL HAK MÜCADELESİ Prysmian işçileri önceki gün sendikal hakların mücadelesi için fabrika içinde gerçekleştirilen eylemde yürüyüş yapa...

BELEDİYE İŞ MERKEZİNDE ENDİŞE HAKİM

BELEDİYE İŞ MERKEZİNDE ENDİŞE HAKİM Mudanya Belediye İş merkezinde ikamet eden esnaf ve konut sahipleri deprem enişesiyle yaşamak istemiyor. Bu sebeple...

MÜFÜTÜLÜKTEN FİLİSTİN İÇİN KERMES

MÜFÜTÜLÜKTEN FİLİSTİN İÇİN KERMES Mudanya Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Mudanya Şubesi tarafından Eğitim ve Kültür Merkezi ile Hasanbey Kur-an k...

MUDANYA’DA SELDEN MAHALLER ETKİLENDİ

MUDANYA’DA SELDEN MAHALLER ETKİLENDİ Mudanya Hasanbey Mahallesi İşbilen sokak gece yağan kuvvetli yağış sonrası adeta dereye döndü, Büyükşehir, BUSKİ ve...

MUHTAR ŞAŞ "ÖNCE GÜVENLİK"DEDİ

MUHTAR ŞAŞ Bursa Büyükşehir Belediyesi Muhtar Şeref ŞAŞ'ın talebi üzerine Şükrü Çavuş Mahallesi Su Deposu Caddesine Hız Tü...

MÜFTÜ ÖZLER'DEN KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİLERİNİ AĞIRLADI

MÜFTÜ ÖZLER'DEN KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİLERİNİ AĞIRLADI Mudanya Müftüsü Dr. İbrahim Özler, bir araya geldiği Kur'an Kursu Öğreticilerinin "Öğretmenler Günü"nü kutladı.

MESS GRUP TİS'TE UYUŞMAZLIK TUTANAĞI TUTULDU

MESS GRUP TİS'TE UYUŞMAZLIK TUTANAĞI TUTULDU 28 Eylül günü başlayan MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde yapılan beşinci toplantıda anlaşma sağlanamamas...

MÜFTÜ ÖZLER’DEN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNܔ MESAJI

MÜFTÜ ÖZLER’DEN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNܔ MESAJI Mudanya Müftüsü Dr. İbrahim Özler, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
HAKKI OVATMAN HAKKI OVATMAN
YILIN YENİSİ HOŞ GELDİN

HAVA DURUMU

NÖBETÇİ ECZANE

Mudanya Nöbetçi Eczane


Tüm fotoğraflar

  MUDANYALI KARATECİLER KUŞAKLARINI YENİLEYEREK TERFİ ETTİLER
 

MUDANYALI KARATECİLE

İzlenme:2518

   
  GİRİTYALILAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER
 

GİRİTYALILAR HÜNERLE

İzlenme:2720

   
  MUDANYA CAFER YENER İLKOKULU POLONYA’YI FETHETTİ
 

MUDANYA CAFER YENER

İzlenme:3382

   
  RAMAZAN ETKİLİKLERİ
 

RAMAZAN ETKİLİKLERİ

İzlenme:7134

   

Tüm videolar

  İYİ PARTİ ERKAN CAN ADAY ADAYLIK AÇIKLAMASI
 

İYİ PARTİ ERKAN CAN

İzlenme:520

   
  MİLLET KÜTÜPHANESİ ARTIK 24 SAAT AÇIK
 

MİLLET KÜTÜPHANESİ A

İzlenme:604

   
  BURSA’DA TRAFİK, YAYALARA GÖRE TASARLANIYOR
 

BURSA’DA TRAFİK, YAY

İzlenme:1230

   
  TAVUK DÜNYASI MUDANYA’DA AÇILDI
 

TAVUK DÜNYASI MUDANY

İzlenme:626

   
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Mudanya Habercisi
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.