Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
Mudanya Habercisi

Mudanya'da Değişim ŞartTarih 16 Ağustos 2023, 11:34 Editör: Editör HAKKI OVATMAN

Mudanya'da Değişim Şart

Mudanya Belediye Meclisi MHP Grup Sözcüsü Bülent Erden, "Yaşadığımız büyük Marmara Depremi felaketinin üzerinden 23 yıl geçmesine rağmen Mudanya'da gereken tedbirlerin alındığını söylemek imkansız" diyerek açıklamalarda bulundu.

 

Erden konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, "17 Ağustos 1999 saat 03:02'de merkez üssü Gölcük olan Marmara bölgesini sarsan depremde binlerce vatandaşımızı kaybettik. Ülkemizde yaşanan tüm deprem felaketlerinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Mudanya Belediye Meclisi'nin MHP'li bir üyesi olarak vicdanen deprem konusunda alınması gereken tedbirleri geçtiğimiz zaman içinde sık sık yerel yönetime hem meclis toplantılarında hem de açıklamalarımla gündeme taşıdım. Mudanya Belediyemizin imkanları doğrultusunda yapabileceklerini ısrarla vurguladım. 2014 yılından beri Mudanya Belediye Başkanlık koltuğunda oturan Sayın Başkan sosyal medya hesabından;

"Deprem Bilinci İçin Buluşuyoruz

Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Birliği'nin deprem ve doğal afetlere karşı bilgilendirme yapmak, arama kurtarma malzemelerinin tanıtımını gerçekleştirmek için düzenlediği "Deprem Farkındalık Sergisi" 17 Ağustos 2023 Perşembe günü saat 17.00'da Mütareke Meydanı'nda gerçekleşecek." duyurusunu yapmış.

Sayın Başkan

Bu tanıtım sergisinde;

1- Nüfusu Bayburt ilimizi geçen Mudanya Belediyemizin Arama Kurtarma Ekibi olan MAK için yeni  tam donanımlı arama kurtama araçlarınıı da satın alıp sergileyecek misiniz? Yoksa her fırsatta yerden yere vurduğunuz sizden önceki belediye başkanı döneminde Mudanyamıza KDV muafiyeti teşviki ile kazandırılan artık ekonomik ömrünü tamamlamak üzere olan tam donanımlı tek araç mı yer alacak?

2- Mudanyalı vatandaşlarımız için olası deprem felaketinde Deprem Toplanma Alanlarına (nerede belli değil bu arada tabelaları bile yok) konuşlandıracağınız ilk 72 saat içerisinde yardım gelene kadar, afetzedelere en kısa zamanda yardım sağlamak amacıyla içerisinde destek yardım malzemeleri bulunan Acil Durum (Deprem) Malzeme Konteynerlerınıda sergileyecek misiniz? Kaç adet Acil Durum Deprem Konteyneri hazırladığınızı açıklayacak mısınız?

Yine bu sergide Acil Durum (Deprem) Malzeme Konteynerleri içerisinde Jeneratör, Delici ve Kırıcı Matkaplar, Seyyar Aydınlatma, Kablolar, El Feneri, Megafon, İlk Yardım Çantaları, Sedyeler, Soğuk İklim Çadırları, Yangın Söndürme Tüpleri vb. gerekli olan 59 parça malzemede yer alacak mı?

3- MAK bünyesinde Mudanyamızın nüfusu ile doğru orantılı kaç sertifikalı eğitim almış, tatbikata katılmış, uzmanlaşmış, personelin olduğunu açıklayacak mısınız?

4- Olası depremde kara yollarının hasar görmesi ve devre dışı kalması düşüncesiyle afetlerde hizmet vermek amacıyla satın aldığınız modern mobil (sahra) mutfaklarını da sergileyecek misiniz?

5- Deprem Toplanma alanlarının insanımıza afetlerde hizmete hazır olduğuna ilişkin dev ekranda görsel video sunacak mısınız?

6- Göreve geldiğiniz 2014 yılından bu yana kaç adet bina için KENTSEL DÖNÜŞÜM'de kolaylık sağlayarak gerçekleştirdiğiniz KENTSEL DÖNÜŞÜM projelerinizi, insanımızı mağdur etmeden yaptığınız kamulaştırmaları açıklayacak mısınız?

7- Tanıtım serginizde 2014'ten bu yana depreme dayanıklı Mudanya Belediye Binasını neden yapmadığınızı, mevcut binanın sıvalarının neden vatandaşın kafasına düştüğünüde açıklayacak mısınız?

8- Gereken güvenlik önlemlerinin alınmadığı 23 Ekim 2020 günü Şükrü Çavuş Mahallesi Su Deposu Caddesi'nde kolonu patlayan 1999 öncesinde inşaa edilen Sardunya Sitesi B Blok sözde kontrollü yıkımında yaşanan yıkım rezaleti sonrası arama kurtarma çalışmaları için AFAD dahil çok sayıda belediyenin arama kurtarma timlerinin gelerek enkaz altında canlı ya da ceset aradığı günde sizin belediye başkanlığınız döneminde nitelikli sertifikalı MAK ekibinin alakasız çeşitli birimlere adeta sürülerek darmaduman ettiğinizi ve çöken tek bir apartmanda bile Mudanya Belediyesi olarak nasıl kifayetsiz kaldığınıza ilişkin basında yer alan videoları da dev ekrana yansıtacak mısınız?

9- 2014'den bu yana kaç binada deprem kontrolü yaptığınızı, her yıl para aktardığınız depremi 45 gün önce haber vereceğini iddia ettiğiniz bir derneğin malı olan Deprem İzleme İstasyonlarının bugüne kadar kaç depremi önceden haber verdiğini de tanıtım serginizde açıklayacak mısınız?

Sayın Mudanyalılar.

Liste uzar gider. İlçemiz popülist şovlardan uzak gerçekçi çözümlere susamış bir halde Hayri Türkyılmaz'la savrulup gitmektedir. Günü geçiştirmekle meşgul bir Belediye Başkanı ile kaybettiklerimiz artarak devam etmektedir. Günlük memnuniyetler yarınlarımızı kurtarmayacaktır. Bunun vebali büyüktür. Bıçak kemiğe dayanmıştır. Mudanyamızın kaybedilen yıllarına Hayri Türkyılmaz ve ekibi yıllar eklemiştir.

Mudanyamızı 2014 yılından beri yönetiyorum sanan Sayın Belediye Başkanı gerçeklerden uzak hayalperest, kindar, hamaset dolu yaklaşımlarıyla maalesef ilçemizin öncelikli sorunlarına çözüm üretememiştir.

Tekraren deprem felaketlerinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet geride acılar içinde bıraktıkları yakınlarına sabır-ı cemil diliyorum.

MAK personeline  yapmış oldukları özverili çalışmalar  için şükranlarımı sunuyorum" diyerek açıklamasını sonlandırdı.  |  Bu haber 596 defa okunmuştur.

Mudanya  KATEGORİSİNDEN HABERLER

TAVUK DÜNYASI MUDANYA’DA AÇILDI

TAVUK DÜNYASI MUDANYA’DA AÇILDI Türkiye’de adını “Tavuk Dünyası” olarak tanıtan ve tavuk menüsünde farklılık getirerek yeni bir lezzetle tanıştıran...

PRYSMİAN İŞÇİLERİNİN SENDİKAL HAK MÜCADELESİ

PRYSMİAN İŞÇİLERİNİN SENDİKAL HAK MÜCADELESİ Prysmian işçileri önceki gün sendikal hakların mücadelesi için fabrika içinde gerçekleştirilen eylemde yürüyüş yapa...

BELEDİYE İŞ MERKEZİNDE ENDİŞE HAKİM

BELEDİYE İŞ MERKEZİNDE ENDİŞE HAKİM Mudanya Belediye İş merkezinde ikamet eden esnaf ve konut sahipleri deprem enişesiyle yaşamak istemiyor. Bu sebeple...

MÜFÜTÜLÜKTEN FİLİSTİN İÇİN KERMES

MÜFÜTÜLÜKTEN FİLİSTİN İÇİN KERMES Mudanya Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Mudanya Şubesi tarafından Eğitim ve Kültür Merkezi ile Hasanbey Kur-an k...

MUDANYA’DA SELDEN MAHALLER ETKİLENDİ

MUDANYA’DA SELDEN MAHALLER ETKİLENDİ Mudanya Hasanbey Mahallesi İşbilen sokak gece yağan kuvvetli yağış sonrası adeta dereye döndü, Büyükşehir, BUSKİ ve...

MUHTAR ŞAŞ "ÖNCE GÜVENLİK"DEDİ

MUHTAR ŞAŞ Bursa Büyükşehir Belediyesi Muhtar Şeref ŞAŞ'ın talebi üzerine Şükrü Çavuş Mahallesi Su Deposu Caddesine Hız Tü...

MÜFTÜ ÖZLER'DEN KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİLERİNİ AĞIRLADI

MÜFTÜ ÖZLER'DEN KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİLERİNİ AĞIRLADI Mudanya Müftüsü Dr. İbrahim Özler, bir araya geldiği Kur'an Kursu Öğreticilerinin "Öğretmenler Günü"nü kutladı.

MESS GRUP TİS'TE UYUŞMAZLIK TUTANAĞI TUTULDU

MESS GRUP TİS'TE UYUŞMAZLIK TUTANAĞI TUTULDU 28 Eylül günü başlayan MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde yapılan beşinci toplantıda anlaşma sağlanamamas...

MÜFTÜ ÖZLER’DEN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNܔ MESAJI

MÜFTÜ ÖZLER’DEN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNܔ MESAJI Mudanya Müftüsü Dr. İbrahim Özler, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
HAKKI OVATMAN HAKKI OVATMAN
YILIN YENİSİ HOŞ GELDİN

HAVA DURUMU

NÖBETÇİ ECZANE

Mudanya Nöbetçi Eczane


Tüm fotoğraflar

  MUDANYALI KARATECİLER KUŞAKLARINI YENİLEYEREK TERFİ ETTİLER
 

MUDANYALI KARATECİLE

İzlenme:2518

   
  GİRİTYALILAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER
 

GİRİTYALILAR HÜNERLE

İzlenme:2720

   
  MUDANYA CAFER YENER İLKOKULU POLONYA’YI FETHETTİ
 

MUDANYA CAFER YENER

İzlenme:3382

   
  RAMAZAN ETKİLİKLERİ
 

RAMAZAN ETKİLİKLERİ

İzlenme:7134

   

Tüm videolar

  İYİ PARTİ ERKAN CAN ADAY ADAYLIK AÇIKLAMASI
 

İYİ PARTİ ERKAN CAN

İzlenme:520

   
  MİLLET KÜTÜPHANESİ ARTIK 24 SAAT AÇIK
 

MİLLET KÜTÜPHANESİ A

İzlenme:604

   
  BURSA’DA TRAFİK, YAYALARA GÖRE TASARLANIYOR
 

BURSA’DA TRAFİK, YAY

İzlenme:1230

   
  TAVUK DÜNYASI MUDANYA’DA AÇILDI
 

TAVUK DÜNYASI MUDANY

İzlenme:626

   
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Mudanya Habercisi
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.