KAZANAN DA KAYBEDEN DE İMTİHANDADIR. - Hakkı OVATMAN - mudanyahabercisi.com
Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com
Hakkı OVATMAN

KAZANAN DA KAYBEDEN DE İMTİHANDADIR.

24 Haziran 2019, 22:01

Hakkı OVATMANSeçmen, pazar günü  sandıklara gitti. Seçime iştirak yüzdesi, yine dünya ortalamaları üstündedir. Cumartesi akşamı İstanbul’un hava limanları, otogarı, köprüleri ve yolları iğne atılsa yere düşmeyecek denli kalabalıktı. Vatandaşlar, mükellefiyetlerini yerine getirmek için İstanbul’a geliyorlardı.

31 Mart seçim neticesinin sürprizle bitmesi sadece yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı olmamıştı. AK Parti tarafında “nasılsa kazanırız!” rehavetinin olması, Binali Bey’e lazım gelen desteğin verilmemesi, kırgınların sandığa gitmemesi gibi unsurlar da vardır. Hâlbuki 31 Mart öncesinde Binali Bey’in seçimi açık ara önde alması bekleniyordu.

Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran’da Belediye Başkanlığını 31 Mart’a nazaran çok daha yüksek farkla kazanması, kaybettiren sebeplerin vatandaş nezdinde varlığını koruduğu anlamına gelmektedir. 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’na oy vermeyen Kürt seçmenin oyu elde edilemediği gibi terör örgütü elebaşı Öcalan’ın mektubunun da tepkiye sebep olduğu görülmektedir.

Bundan böyle CHP, her fırsatta “adayımız 31 Mart’ta kazanmıştı. Mahkeme politik dayanaklarla seçimi iptal etti. Hakkımız gasbedilmişti. 23 Haziran’da hak yerini buldu” diyecektir.

Dün, yani 31 Mart ve 23 Haziran önümüzdeki büyük problemler karşısında şimdiden sonra mazidir. Mazide her ne olmuşsa onu tarih değerlendirecektir. Takdir milletindir. Sür’atle seçim ortamından çıkılmalıdır.

Bakışlarımızı çevremize ve yarınlarımıza çevirmek zorundayız. Etrafımızdaki tehlikeleri tek tek saymaya gerek yok, kimlerle hangi ihtilafları yaşadığımızı saymaya da gerek yok. Bunlar, herkesçe bilinmekte, defalarca konuşuldu ve konuşulmakta.

Serinkanlı olmalı. 23 Haziran 2019’da ne düşman mağlup edildi ve ne de düşmana mağlup olundu. AK Parti kendi nefs muhasebesini yapmalı. CHP ve İmamoğlu da sorumlu hareket etmeli, olgun davranmalıdır.

Zira devletçe, milletçe karşı karşıya olduğumuz büyük meseleler sadece bugünümüze değil, gelecek asırlarımıza da etki edecektir.

Onun için makul davranıp her türlü ifrattan kaçınmalıdır. Bir kere daha hatırlamalı ki seçmen, ilçelerde Cumhur İttifakı’na, ilde Millet İttifakı’na iltifat etmiştir. Belediye Meclisi ve komisyonlar, AK Parti’de Başkanlık CHP’dedir. Arzuya şayan olan Belediye Meclisiyle Belediye Başkanının İstanbul müşterek değerinde ahenk ve karşılıklı saygı içinde çalışmasıdır.

İktidar, AK Parti’dir. 31 Mart’ta İstanbul’daki belediye seçimini kazanmıştı. Kaybettiği, Başkanlıktır.

İBB Başkanlığını kazanan Sn. İmamoğlu’nu tebrik ediyoruz. 31 Mart ve 23 Haziran seçim sonuçlarının İstanbul’umuza ve milletimize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Bu dünya imtihan yeridir.

KAZANAN DA KAYBEDEN DE İMTİHANDADIR.

Rahim Er'den alıntı

Bu haber 162 defa okunmuştur.

Hakkı OVATMAN Hakkı OVATMAN
DARBE GİRİŞİMİNE TİYATRO DİYENLER OKUSUN

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  90 KİLOLUK ORKİNOS MUDANYA SAHİLİNE VURDU
 

90 KİLOLUK ORKİNOS M

İzlenme:82

   
  MUDANYA 15 TEMMUZ’U YENİDEN YAŞADI
 

MUDANYA 15 TEMMUZ’U

İzlenme:124

   
  MEHMET AKİF ERSOY CAMİİ İLGİ BEKLİYOR
 

MEHMET AKİF ERSOY CA

İzlenme:98

   
  MUHTAR ŞAŞ’IN TEMİZLİK ORDUSU İŞ BAŞINDA
 

MUHTAR ŞAŞ’IN TEMİZL

İzlenme:124

   

Tüm videolar

  90 KİLOLUK ORKİNOS MUDANYA SAHİLİNE VURDU
 

90 KİLOLUK ORKİNOS M

İzlenme:44

   
  MUDANYA 15 TEMMUZ’U YENİDEN YAŞADI
 

MUDANYA 15 TEMMUZ’U

İzlenme:54

   
  MEHMET AKİF ERSOY CAMİİ İLGİ BEKLİYOR
 

MEHMET AKİF ERSOY CA

İzlenme:26

   
  MUHTAR ŞAŞ’IN TEMİZLİK ORDUSU İŞ BAŞINDA
 

MUHTAR ŞAŞ’IN TEMİZL

İzlenme:60

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.