KAZANAN DA KAYBEDEN DE İMTİHANDADIR. - FARKLI BAKIŞ - mudanyahabercisi.com
Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com
FARKLI BAKIŞ

KAZANAN DA KAYBEDEN DE İMTİHANDADIR.

24 Haziran 2019, 22:01

FARKLI BAKIŞSeçmen, pazar günü  sandıklara gitti. Seçime iştirak yüzdesi, yine dünya ortalamaları üstündedir. Cumartesi akşamı İstanbul’un hava limanları, otogarı, köprüleri ve yolları iğne atılsa yere düşmeyecek denli kalabalıktı. Vatandaşlar, mükellefiyetlerini yerine getirmek için İstanbul’a geliyorlardı.

31 Mart seçim neticesinin sürprizle bitmesi sadece yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı olmamıştı. AK Parti tarafında “nasılsa kazanırız!” rehavetinin olması, Binali Bey’e lazım gelen desteğin verilmemesi, kırgınların sandığa gitmemesi gibi unsurlar da vardır. Hâlbuki 31 Mart öncesinde Binali Bey’in seçimi açık ara önde alması bekleniyordu.

Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran’da Belediye Başkanlığını 31 Mart’a nazaran çok daha yüksek farkla kazanması, kaybettiren sebeplerin vatandaş nezdinde varlığını koruduğu anlamına gelmektedir. 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’na oy vermeyen Kürt seçmenin oyu elde edilemediği gibi terör örgütü elebaşı Öcalan’ın mektubunun da tepkiye sebep olduğu görülmektedir.

Bundan böyle CHP, her fırsatta “adayımız 31 Mart’ta kazanmıştı. Mahkeme politik dayanaklarla seçimi iptal etti. Hakkımız gasbedilmişti. 23 Haziran’da hak yerini buldu” diyecektir.

Dün, yani 31 Mart ve 23 Haziran önümüzdeki büyük problemler karşısında şimdiden sonra mazidir. Mazide her ne olmuşsa onu tarih değerlendirecektir. Takdir milletindir. Sür’atle seçim ortamından çıkılmalıdır.

Bakışlarımızı çevremize ve yarınlarımıza çevirmek zorundayız. Etrafımızdaki tehlikeleri tek tek saymaya gerek yok, kimlerle hangi ihtilafları yaşadığımızı saymaya da gerek yok. Bunlar, herkesçe bilinmekte, defalarca konuşuldu ve konuşulmakta.

Serinkanlı olmalı. 23 Haziran 2019’da ne düşman mağlup edildi ve ne de düşmana mağlup olundu. AK Parti kendi nefs muhasebesini yapmalı. CHP ve İmamoğlu da sorumlu hareket etmeli, olgun davranmalıdır.

Zira devletçe, milletçe karşı karşıya olduğumuz büyük meseleler sadece bugünümüze değil, gelecek asırlarımıza da etki edecektir.

Onun için makul davranıp her türlü ifrattan kaçınmalıdır. Bir kere daha hatırlamalı ki seçmen, ilçelerde Cumhur İttifakı’na, ilde Millet İttifakı’na iltifat etmiştir. Belediye Meclisi ve komisyonlar, AK Parti’de Başkanlık CHP’dedir. Arzuya şayan olan Belediye Meclisiyle Belediye Başkanının İstanbul müşterek değerinde ahenk ve karşılıklı saygı içinde çalışmasıdır.

İktidar, AK Parti’dir. 31 Mart’ta İstanbul’daki belediye seçimini kazanmıştı. Kaybettiği, Başkanlıktır.

İBB Başkanlığını kazanan Sn. İmamoğlu’nu tebrik ediyoruz. 31 Mart ve 23 Haziran seçim sonuçlarının İstanbul’umuza ve milletimize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Bu dünya imtihan yeridir.

KAZANAN DA KAYBEDEN DE İMTİHANDADIR.

Rahim Er'den alıntı

Bu haber 414 defa okunmuştur.

FARKLI BAKIŞ FARKLI BAKIŞ
ÖLÜMSÜZ AĞAÇ ZEYTİN

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  BURSA MUTFAĞINDA EMEKLERİ GEÇEN GİRİTLİLERE TEŞEKKÜR
 

BURSA MUTFAĞINDA EME

İzlenme:18

   
  MUDANYA’DA 3 ARACIN KARIŞTIĞI KAZADA 2 Sİ AĞIR 10 YARALI VAR
 

MUDANYA’DA 3 ARACIN

İzlenme:462

   
  BU MERDİVENLER ÇÖKTÜ ÇÖKÜYOR
 

BU MERDİVENLER ÇÖKTÜ

İzlenme:58

   
  KIBRIS GAZİLERİNE MADALYA VE BERATLARI VERİLDİ
 

KIBRIS GAZİLERİNE MA

İzlenme:94

   

Tüm videolar

  MUDANYA’DA 3 ARACIN KARIŞTIĞI KAZADA 2 Sİ AĞIR 10 YARALI VAR
 

MUDANYA’DA 3 ARACIN

İzlenme:250

   
  TEHLİKE YARATAN METRUK EVLER YIKILIYOR
 

TEHLİKE YARATAN METR

İzlenme:52

   
  PRYSMİAN CEO’SUYLA ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI
 

PRYSMİAN CEO’SUYLA Ç

İzlenme:58

   
  İŞYERİ FARESİ KISKIVRAK YAKALANDI
 

İŞYERİ FARESİ KISKIV

İzlenme:178

   

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.