DARBE GİRİŞİMİNE TİYATRO DİYENLER OKUSUN - FARKLI BAKIŞ - mudanyahabercisi.com
Anasayfa Video Galeri Foto Galeri Haber Ara Önemli Telefonlar Nöbetçi Eczaneler Künye İletisim
mudanyahabercisi.com
FARKLI BAKIŞ

DARBE GİRİŞİMİNE TİYATRO DİYENLER OKUSUN

18 Temmuz 2019, 00:07

FARKLI BAKIŞDarbe ve eylemlere şahit oldum, fakat insan hedef alınarak insanın canına kast edilen bir darbe girişimine ilk defa şahit oluyorum.

Acemice ve korkunun verdiği telâşe ile girişilen darbe teşebbüsü, aynı orantıda sona erdirildi; erdirildi diyorum bitti diyemiyorum. Çünkü; 40 yıl öncesinden kendisine inananlar tarafından hazırlanan ortamda gelişip büyüyerek Türkiye bünyesini bir kanser mikrobu gibi saran FETÖ teröristleri bütün kamu kurumlarını ele geçirmiş ve darbesiz ele geçirmeye hazırlanırken, O günlerde Türkiye’nin Amerika ve Rusya ile yeniden ararlının düzelerek ittifak arayışlarına girmesi planları alt üst eti ve bu sebeple erkene alınan darbe girişimine TSK dahil edildi.

Ağabeyler ve ablaların yetiştirdiği savcı, hakim, müdür, genel müdür ve komutanlar aldıkları emirleri yerine getirmeye başladı. Fakat bu kez kazın ayağı her zamanki gibi çıkmadı ve Halkın Demokrasi inancı bu eylemlerin gelişmesini engelledi. Bu kez de ortaya üniformalı teröristler ortaya çıkarak bu milletin vergileriyle düşmana karşı kullanılması için temin edilen uçak, araç ve silahlarla vatandaşını gözünü kırpmadan vurmaya ve öldürmeye başladı.

İşte bu darbenin kara rengini kap kara hale getirdi, çünkü her şeyden habersiz tatbikat ya da başka bir bahaneyle kandırılan erleri vatandaşa ateş etmeye zorlamaları çok canice bir şeydi. Vatandaşını öldürme amacıyla hareket eden bir komutan, kendisini yetiştiren bir anne babayı gözünün yaşına bakmayın vurun dediler.

Sizlere yazıklar olsun Türkiye’de kapkara bir tarih yazdınız, bu millet sizi asla unutmayacak, adınız her anıldığında cani, kalleş, alçak, vatan haini olarak anacak. Ölüme dayalı bu hareketiniz demokrasi ve özgürlük aşığı Türk halkı tarafından engellendi ve bu hareket tüm dünya da Çanakkale ruhunu yeniden gösterdiler.  “bir adım önünde şehit olan askerlerin yerini alırken kendilerinin de şehit olacaklarını bildikleri halde devam etmişlerdi”

Bu halk şu anda geceleri sabaha kadar yurdu için, milleti için demokrasi nöbeti tutuyorsa ve tankın önüne hiç düşünmeden yatıyorsa, “her şey vatan için” diye haykırıyorsa, darbe meraklılarına diyorum ki; sen utanmıyorsan seni dünyaya getiren ve yetiştiren anneni babanı rezil edip başlarını önüne eğme!

Siyasi görüşün ne olursa olsun, kimi beğenip beğenmiyorsan saygı duyarım, Lakin söz konusu vatan ise, ve sen darbe gerçekleşmedi diye içinden üzülüp kinleniyorsan; seni asla affetmem, affettirmem ve elime geçen ilk fırsatta bunu her platformda ifşa ederim.

Sosyal medya’da bir yorumda askerlerin boğazının kesildiği yazıyordu, merak ettim boğazı kesilen bir asker ya da asker ailesinin adına rastlamadım. Hadi yandaş medya yazmadı, bahsettiğiniz bu askerleri, muhalif basın yayın kuruluşları niye yazmadı? Çünkü böyle bir şey yok. Türk Milleti Cani değil, intikamcı değil! İnanmıyorsan geçmiş tarihine bir bak. Bir keresinde böyle bir resim yayınlanmıştı malum medyada, faka o resmin aslı yayınlandığında Afganistan’da Taliban a ait olduğu gerçeği anlaşıldı.

Oysa 15 Temmuz’da Gölbaşı Özel Harekât’ı bombalanıp 44 polis şehit oldu, iftira atanlar bundan niye bahsetmiyor. Darbe girişimine tiyatro diyenlere seslenmek istiyorum. 15 Temmuz günü Milli Birlik ve beraberlik, şehitleri anma günü, şenlik ortamında değil, anma havasında geçiyor. Darbe girişimi başarılı olunsaydı, inanın bu gün 2. Menderes zaferi olarak tarihe geçecek ve şenliklerle kutlayanlar olacaktı.

Bu haber 424 defa okunmuştur.

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

Tüm fotoğraflar

  İNİSİYATİF PLATFORMU MUDANYA İÇİN TOPLANDI
 

İNİSİYATİF PLATFORMU

İzlenme:470

   
  MUDANYA’DA SORUNLAR ÇÖZÜMÜN ARİFESİNDE
 

MUDANYA’DA SORUNLAR

İzlenme:312

   
  MUDANYALI KIBRIS GAZİSİ TÖRENLE EBEDİYETE UĞURLANDI
 

MUDANYALI KIBRIS GAZ

İzlenme:174

   
  “GENÇ KARDEŞİM SENSİZ OLMAZ” MUDANYA BULUŞMASI
 

“GENÇ KARDEŞİM SENSİ

İzlenme:188

   

Tüm videolar

  USTA'DAN 2019 YILI DEĞERLENDİRMESİ
 

USTA'DAN 2019 YI

İzlenme:40

   
  İKİ HAFTA SONRA SOKAKTA KALACAKLAR
 

İKİ HAFTA SONRA SOKA

İzlenme:96

   
  45 YILDIR PENÇE YAPIYOR
 

45 YILDIR PENÇE YAPI

İzlenme:150

   
  MUDANYA POLİSİNDEN KAÇAK İÇKİ OPERASYONU
 

MUDANYA POLİSİNDEN K

İzlenme:258

   

SON DAKİKA Bursa Haberleri

mudanyahabercisi.com
© 2015-2016. Tüm hakları saklıdır. Sitemiz, Mudanya Gazeteciler Derneği üyesidir.
İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberlerin kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Yazı, haber ve yorumlardaki düşünce ve görüşler yazarını bağlar. Tüm hakları saklıdır.